3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

JenYu

Bezeslovná báseň.Pro mě nepřekonatelný filmový zážitek.Emocionální pecka.Nádherný, tajemný a nenásilný Kimův film, který mě naprosto odrovnal.Je život realita nebo sen?Já po shlédnutí 3-iron silně pochybuju.Ústřední píseň je jednou z nejhezčích a nejsilnějších filmových skladeb, co jsem kdy slyšela. ()

Jenda1

Ti korejci mají fakt jinou životní optiku, velmi pěkně udělaný film s korejskou mentalitou, která překvapí, ale přijemně - někdy tomu úplně nerozumím, ale je to podmanivé a lákavé a moc dobře se na to dívá. ()

leninal

Kim Ki-Duk opět nezklamal. Krásný příběh s neobvyklým dějem u kterého jsem se ani chvilku nenudila. Kim Ki-Duk natáčí své filmy v krásné poklidné atmosféře ačkoli se odehrává mnoho vypjatých věcí. Taková meditativní atmosféra při nemeditativním ději. Umí to a opět nezklamal. Nejkrásnější byl na tomto filmu děj ke konci a konec byl nečekáný, zasáhl z ničeho nic, člověk by čekal co bude dál a hle on najednou konec. ()

janipoly

Krásné. Čisté. Jednoduché a přitom plné těch nejsložitějších "věcí". S výrazovými prostředky si Kim Ki-duk opravdu pohrál. Je zde minimum dialogů a přesto (nebo spíš proto) je vše mnohem jasnější, než kdyby padlo milion slov... ()

KERUOCOK

Němá dokonalost. Úchvatná podívaná na příběh lásky. Příběh splynutí dvou těl, dvou duší, které k sobě svedla náhoda. Jedno z nejpovedenějších děl od mistra Kim Ki-duka. Po skončení filmu jsem pouze seděl a koukal na ubíhající závěrečné titulky a ani jsem nedýchal, a pouze si znova a znova přemítal opravdu výstižný závěr. ()

nikkittka

Čistá ukázka nadpozemského filmového umění,kvůli které chci již dlouho kompletně nakoukat Kim Ki-Dukovu tvorbu.90 minut,málo slov,málo děje,přehršel emocí a dojmů,ze kterého málokdo odejde nepoznamenán. ()

Palisander

Po zrýchlení prehrávania na štvornásobok(!) normálnej rýchlosti som to nakoniec dopozeral do konca. Nekonečné opakovanie motívov (ďalší a ďalší byt, ďalší a ďalší golf pri strome, ďalšia a ďalšia finta na dozorcu) je pre mňa ubíjajúce. Posolstvo? Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu... veď to poznáte. Lenže pánovi režisérovi jeden rozbitý krčah nestačí. Musí poo-maa-lii-čkyyy roztrepať celý čajový servis. Aj s taniermi po prababičke. A nejednoznačne šťastný záver? Vážne sa čudujem, že film nie je zaradený aj v kategórii "mysteriózne" ;-)). Šikovný strihač by z toho mohol vyrobiť pomerne zaujímavý krátky film. Takto je to prevažne nudná prehliadka juhokórejskej bytovej architektúry. ()

muti

uzasny film o mladikovi ktory sa vkrada do domov aby v nich prespal a nieco opravil a poumyval. ovsem v nepritomnosti majitelov. Parktat sa mu stane ze to co najde nebude len prazdny byt... posledna tretina je pekne creepy a davam koli nej piatu *. super filmik! suhlas s uzivatelom: Shit ()

meisje

Někdy obraz promlouvá tak intenzivně, že si ani nevšimnete, že se ve snímku nemluví. Řeč Kim Ki-duk odsouvá na podřadnou vedlejší kolej jako neohrabaného zpostředkovatele pocitu. Tam, kde jsou slova i v nejzdařilejších případech pouze přibližným vyjádřením zamýšleného, se obraz totiž přímočaře strefuje přesně tam, kam má. Jako blesk. ()

Alex126

Jestli se o někom dá řící, že má ,,filmařské oko'', je to právě Ki-duk Kim. Z tak jednoduchého příběhu vytvořit toto mistrovské dílo, které Vám beze slov poví více než několik knih, je skutečně umění, které nelze ocenit ničím jiným. ()

yatan

Tento film bol moj prvz Kim Ki duk, ale minul ma. Az na nadhernu orientalsku piesen ma tento film nicim neobohatil. Kvality, ale bez pochyby filmove ma. Len skoda, ze sa musim velmi namahat, aby som ich nasiel. ()

old salt

Neskutečný zážitek. Promluvil vůbec hlavní hrdina ? Řekl jediné slovo ? Tohle je film, jak jej mám rád. Obraz, hudba, příběh ... Pomalé tempo, ale ani na okamžik se nenudíte. Nádhera ! ()

mijano

Vynikajúce dielko o tom, že dej sa dá vyjadriť aj bez použitia zbytočných slov. Jediné, čo ma mrzí je, že keď som ten film pozeral, tak som ešte nemohol písať komentáre. S kamarátom sme viedli diskusie o tom, čo sme tam vydeli a ako, a pritom sme mali obaja pravdu. A práve v tom je tá nádhera, každý tam vidí niečo, niečo svoje vlastné. A podľa mňa o tom film je, nie? ()

Doctord

Nedá se jinak než souhlasit s Golfistou, i pro mne nejlepší film Kim Ki-duka, i když toho golfu je tam víc :-) A jeden s prvních Korejských filmů v mé DVDpůjčovně:-) ()

sus

Tenhle film se mě hrozně těžko hodnotí, jelikož co se týče námětu tak super, ale co se týče zpracování, tak katastrofická nuda. V první hodině filmu je to až neúnosné a vypadá to spíše jako němí film. Čím víc se film chýlil ke konci tak mě začal trochu bavit, ale za film jako celek dávám 30%. Jinak ostřelování lidí golfovím míčkem jsemi ještě neviděl a celkem zajímavé, asi to fakt musí bolet.. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí