3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

M.Coufield

Jedem z mála korejských filmů, kde se člověk může přesvědčit že lidé jsou všude stejní (v tom méně příznivém světle). Co je však důležitější, jedná se opět o jistě zajímavý, originální a poetický zážitek. Určitě povinost pro lidi, kteří mají rádi méně slov, více estetiky, fantasie, čistoty.. ()

Paulisman

hlavny hrdinovia bez slova.. podla mna originalne (osobne som nic podobne nevidel az do takejto miery) ..fakt pekny pribeh, toto som od toho vazne necakal.. roztapal som sa cely film a hlavne nakonci.. neuveritelne ()

Hach

Parádní film. Moc se toho v něm nenamluví, ostatně jako ve většině filmů Ki-duk Kima, ale příběh do sebe zapadá jako ozubená kola na orloji. Láska a romantika, tak jak nám ji servíruje Ki-duk je něco nového a neotřelého. Gratuluji a díky za krásný zážitek. ()

Umělec

Čekal jsem asi trochu něco jiného. Na můj vkus až příliž "umělecký" a stylizovaný film. Měl jsem pocit, že je tady nedostatek invence a nápadů uměle nahrazován pomalostí děje, že prostředek je spíše cílem... 40% ()

sun.eagle

Latka znovu nasazena vysoko, stejně jako u většiny korejských romancí. Je to pěkný film, ukazuje špatné i dobré lidké vlastnosti, a lásku která hory přenáší, přesto mě to nezasáhlo tolik jak jsem byl u korejských "majstrštyků" zvyklí. Závěrečná pointa se mnou nic neudělala, rozumím co chtěl film říct, ale musím se na film podívat ještě jednou, dvakrát... ()

StandikK

První film který jsem viděl od Kim Ki-duka... Od tohoto filmu jsem chtěl mnohem blíže poznat jeho filmografii...Úžasný zážitek... ()

doginko

Načo slová?ked sa to dá povedať aj golfovou palicou? :)) Zaujímavý snímok Ki-duk Kima ktorý nesklame ale ani nenadchne. ()

jakuzza

Film mě opravdu zaujal až do konce jsem byl napnutý jak dopadne. To z jakou noblesou byl film vytvořen mě vážně dostalo.Herci ani nemuseli mluvit díky skvělé práci kamery. Na Bin Jip jsem se nekoukl určitě naposled. Nevím zda tento film mohu doporučit jelikož někomu se film líbit nemusí. Mě osobně ano ()

Trepak

To áno! Film, v ktorom hlavný hrdina nepovedal ani slovo, bude celkom určite umenie :D Jej manžel mal vziať palicu a ukončiť ich trápenia - a tak aj moje s Ki-duk Kimom. ()

JIP.XF.cz odpad!

Upřímně nechápu proč má tento film takovéto hodnocení. Možná se jeho fanouškům líbí "hrdinovo" narušování soukromí jiných, stupidní posedlost golfem, masochismus při vyprovokovaném trestu na policejní stanici... Nevím. Asi asijaty ani některé své spoluobčany nechápu. ()

Mat5

Zase to má v sebe to východné čaro, ktorého sa jaksi neviem nabažiť. Tiež by mi nebolo dvakrát príjemné keby sa ku mne niakdo vlámal a spal v mojej posteli, ale pekne je tu vidieť zobrazenie skutočného dobra a zla. A ešte ma uchvátilo jak sa vyvíjalo obrovské citové puto bez použitia jediného slova. Skvelý kúsok. ()

vercinek

Pro toho, kdo se tak trochu rád zmítá mezi realitou a snem a dokáže si vychutnat opravdu zdařile naservírované emoce a myšlenky beze slov - jistě dobrá volba. Je pravda, že vás přinutí více se zamýšlet nad danou konkrétní situací a odnesete si cosi k zamyšlení. Uznavám kvality tohoto filmu, pro mne tento styl ale spíše ne. ()

yrik

Kurva, tož já nejsem fakt intouš, takže jsem nepřišel na to, co tím chtěl filmař říct.... Začátek zajímavý, ale pak ten průběh a závěr.... ()

Kosir

Možná je dobře, že jsem se ke Ki-duk Kimovi dostal přes Ostrov, kterej mě ale vůbec neoslovil. Tohle je ovšem parádní věc. Ta východní nekonformita je sice mimo evropské kořeny, ale nevadí, dodává nádech fantasy. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí