Je prvního dubna a Sylvie se dopouští osudové chyby. Opuštěná a sklíčená se vydává do ulic velkoměsta vybojovat si svou lásku zpět. Překonává jednu překážku za druhou a doufá, že svůj vztah zachrání. Netuší, že se řítí k fatální kolizi. Tenhle den, by raději začala znovu. Celovečerní absolventský film Restart vznikl v koprodukci mladé pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Restart vypráví o jednom dni v životě mladé Sylvie (Lenka Krobotová). O dni, ve kterém se její život rozpadne jako domek z karet. O dni, který by raději začala znova.

Moderní a originální vizuální styl filmu Restart je výsledkem spolupráce českého režiséra Julia Ševčíka a finského kameramana Kasimira Lehta. Subjektivně pojaté vyprávění nabízí pohled na okolní svět Sylvinýma očima. Expresivní obrazy vtahují diváka hluboko do nitra hlavní hrdinky.

Restart je osobité, experimentální drama ze současnosti. Česko-finský štáb natáčel film v průběhu roku 2004 na lokacích po celé Praze: v klubech Radost FX a Roxy, v reálných bytech a fast-foodech, v nákladných dekoracích, které postavil architekt Henrich Boráros. Post-produkční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů probíhala ve Finsku. Film byl natočen na formát Super 16mm a následné zvětšen na promítací formát 35mm (1:1,85). Soundtrack filmu obsahuje skladby od The Nihilists a housové tracky Ecsona Waldese. Původní hudbu k filmu vytvořila kapela Khoiba. (oficiální text distributora)

Hank

Za visuální stránku věci 2 a půl *, za příběh a film to bude tak půl *. Krobotová mi tam nesedla, prakticky celý film to bylo takové nemastné přehrávání a film jako celek nudil. Visuální pastva to nezachrání, ale je to přece jenom ten mírně lepší kus z české kinematografie. ()

Zaplo05

Po dlouhé době něco co jsem v české kinematografii dlouho neviděl. Každý záběr je vyšperkován, nechybí ani návraty v dějové linii. Filmový kousek , který zaměstná vaše oko a vaši mysl abyste našli tu správnou linii ve které se právě nacházíte. Navíc film o životě mladých, o furt se opakujícím kolotoči, nepřinášející nic nového. Vysvobozením má být alespoň návštěva baru. Příjemný soundtrack mě alespoň chvílemi vytahoval se schizofrenie děje. ()

Burrows

Dvě slova: Prázdná forma! ___ Vizuální stránka je vše, čím se může Restart chlubit. Autor do filmu vložil veškeré vizuální prvky, které mu přišly na mysl. Ovšem, jak říká klasik, méně je někdy více. A v tomto případě to platí doslova. V mnoha momentech jde o rušivé elementy. ___ Scénář je doslova katastrofální. Tak hloupě jednající lidi jsem ještě neviděl (mentální a duševní kapacita minimální, chování jak v rané pubertě). Slabé a nedospělé! ()

ondey

Pro mě dnes už kultovní záležitost. Fantastická kamera, fantastická hudba, strhující střih, kopec neotřelých nápadů, Krobotová s Polívkovou a věčně přítomná touha potom, začít znovu. Zažít věci jinak. Jenže život neni film a věci se zkrátka nedějou... ()

Pitryx odpad!

Další z filmů. Který mi žral nervy hned od začátku. Totiž těmi pazvuky a blikáním. Ale zase chápu, že tam co se to odehrává to k tomu patří. Dále mne iritovaly ty smyšlené scény. Herci se sice snažili, ale ten děj skákal jako kobyla. Nelíbilo, nebavilo, vyhodit, smazat, rozškubat. ()

Kenshin

Maximálně STYLOVÁ záležitost. Bohužel forma podání převýšila obsah, který je velmi jednoduchý. Škoda. Každopádně něco takového jsem v české kinematografii dosud neviděl. "Zajímavý komentář - Shushika, Matty" (7/10) ()

Alciele

Pro mě jeden z nejvýraznějších filmů české scény s velice působivou hudbou Khoiby. Netradiční a zapamatovatelný. Opravdu silný zážitek. ()

spotczek

Forma sdělení je úžasná, ale být stopáž delší, člověk by tak rychlé tempo nevydržel. Pojetí obrazu opravdu přispívá k budování napětí, přímo ho šroubuje až do nejzazšího bodu únosnosti, ale těžko zakryje fakt, že zde příběh téměř chybí, resp. dá se říci jednou větou. Hlavní hrdinka konečně našla člověka, o kterého nechce přijít, ale má o něj až tak velký strach, že ho sama od sebe odežene. ()

Alden_Larson

Je to zvláštní film, ale rozhodně má něco do sebe. Zápletku jsem asi úplně nepochopil, takže si film někdy pustím podruhé, ale i tak mi děj přišel celkem zajímavý. Vizuálně je film takový mišmaš. Styl natáčení se rozhodně hodí, ale zároveň ja tam spousta podivných střihů a jiných vizuálních kidů, které se mi vůbec nelíbily. Hudba je ale naprosto perfektní a herecké výkony taky nejsou špatné. 5/10 ()

paclinqa

Kdyby to šlo, tak bych přidala ještě půl hvězdičky, protože tenhle film je na české poměry opravdu hodně překvapivý. Neřeší nic z minulosti, neodehrává se nikde v zapadákově, není to ani hloupá teenagerovská komedie. Sice ten příběh fakt hodně pokulhává, ale některé momenty mě vyloženě "dostaly". A navíc kamera a hudba si zasluhuje těch hvězdiček pět. ()

Konys

Vizuálně naprostá pecka, příběhově ovšem úplně ploché a prázdné. A hlavní hrdinka Lenky Krobotové je opravdu tak strašně nesympatická, že si celou dobu přejete ať to skončí špatně. ()

jenrae

Tak. Dokoukáno. Bloumám někde mezi 60 a 80%. Na absolventský film překvapující, na celovečerák obsahově trochu málo, vizuálně občas až moc překombinované..a stejně to tak nějak všechno působilo. Kamera mi přišla výborná. Myslím, že kdyby se do ní trochu méně "sahalo" a nehrálo se na efekt, mohlo to dopadnout ještě líp. Detailní záběry, rozmazané oči, scény na střechách, vizáž hrdinek v noci a ráno, hřbitov.. Všechno to vtahovalo do děje, Lenka Krobotová byla vážně afektovaná až na zabití, dialogy a reakce postav jiné než se čeká, Khoiba úžasná! Mělo to nápad a zanechalo pocity. Stojí za to vidět. ()

Asi souhlasím s Kocourem, ten film je úžasný, v našich končinách velmi originální a propracovaný, ale to jen naporpvé, podruhé už ho vidět nemusím, bylo by to o ničem. ()

dbt

Kameran a střihač (shodou okolností oba Finové) radši měli investovat svůj um do promyšlenějšího projektu, hlavně co se syžetové stránky týče. Herci se sice snaží, ale deklamovat tak idiotské dialogy a nepůsobit přitom nechtěně směšně je značně nelehké. Jako stylistické cvičení to není špatné, jako plnohodnotný film to však příliš nefunguje. ()

Jeer

Jeden z mnoha filmů o současných mladých lidech, žijících ve velkoměstě, jejichž život vyplňuje sex, pařby a vztahové problémy. Nevědí co chtějí, ale nadají pokoj dokud to nedostanou. Příkladem je i hlavní hrdinka, která je zřejmě natolik znuděná, že si musí život zkomplikovat tím, že svému příteli oznámí, že mu byla nevěrná a vzápětí toho lituje s snaží se zase všechno napravit. Film jsem sledovala během dvanáctihodinové noční cesty autobusem. To, že jsem některé věci nepobrala přičítám celkové únavě. Jinak byl díky pěkné vizuální stránce celkem koukatelný. ()

R.Drson

Film potěšil svou vizuální podobou (je mi jen líto, že na tom měla zásluhu finská část štábu) a kvalitními hereckými výkony (Krobotová, Polívková), ale doplatil na příliš jednoduchý děj a některé špatné herce (Jiráček, Revai). Originalita se cení, ale ne snaha o originalitu za každou cenu. Hudba: Khoiba ()

ssarka

jako většina ostatních...scénář tragický - nelogické chování postav...za mě ještě nemám ráda roztřepanou kameru,ať je to umění sebevětší...Lenka Krobotová předvedla výborný výkon,opravdu kráva na zabití ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?