Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

claudel

Chytrá a zábavná krimi, u níž jsem se nenudil. Známých hereckých tváří se v ní mihlo požehnaně, no na čele se vyjímá můj oblíbenec Josh Hartnett. ()

Jenda

O pátou hvězdičku film připravil fakt, že je film ne moc dobře recyklovatelný, čili po druhé už to není ono a prakticky celý film čekáte na tu smršť na konci. ()

Necrotongue

Tak ani Slevin si u mě po druhém shlédnutí (zhruba po dvanácti letech) hodnocení neobhájil. Tehdy se mi film zdál být hodně dobrým, se skvělým hereckým obsazením a zajímavou zápletkou... Když jsem ho viděl dneska, uvědomil jsem si, že i když známá jména pochopitelně zůstala, neměla toho příliš k předvedení. Námět byl určitě zajímavý, ale scénář už tolik ne, navíc jsem musel místy kroutit hlavou nad evidentní překombinovaností příběhu a jaksi jsem si nedokázal k žádné postavě vytvořit kladný vztah. Tedy kromě Lindsey, která se tu míhala jako půvabná motorová myš. ()

becki_tu

Skvělě natočená stylová krimigangsterka s výborným hereckým obsazením počínaje zabijáckým drsňákem Willisem, nevinně vyhlížejícím Hartnettem až po zkušené mazáky jako jsou Freeman a Kingsley. Zpočátku lehce neurovnané a nejasné, ale naštěstí se celá skládanka začně brzo doplňovat o fakta a čím víc se blíží závěr, tím začíná atmosféra houstnout a vypointovaný happyend s nečekaným rozuzlením je opravdovou lahůdkou. Kamerové fígle, hudba a scénář bez výraznější trhliny doplňují slušnou práci režiséra a dělají tak z Lucky Number dost zábavnou podívanou. ()

Bauer

Do filmu Nabít a zabít jsem šel aniž bych věděl do čeho vlastně jdu. Po skončení filmu mně napadla jen jedna věta, že takovýchto filmů by se mělo točit více. Naprosto stylový filmy, jehož originalitu nemůže nikdo trumfnout. Ze začátku jsem měl tak trochu zmatek, co se vlastně děje ale postupem času začalo všechno do sebe zapadat, až po závěrečné rozuzlení, které bylo úplně geniální, tudíž scénář nemá chybu. Nechybí ani humor. Dialogy mně opravdu pobavili a našlo se hned několik hlášek. Film se může pochlubit výtečným hereckým obsazením v čele s Joshem Hartnettem, Brucem Willisem, krásnou Lucy Liu, Morganem Freemanem a nebo Benem Kingsleyem. Nejvíce mně zaujala role Bruce Willise, protože tahle role mu neuvěřitelně sedla. Zábavný, originální a hlavně chytrý film! ()

MeanWhile

Není to taková "zmatená" pecka jako je například Pod(f)uck, kterej je vážně naprosto bombovej, ale má to furt podobné kouzlo, takže hodnocení čtyři hvězdy nebo tři je asi tak optimální. Složení Willise, Morgana, Hartnetta, Liu mi skoro celou dobu nešlo nějak dohromady, ale vydržet to šlo. Ikdyž je tahle zápletka tak moc známá, tak si stejně tento film zaslouží pár dobrých komentářů. Ale žádný velký zázrak se nekoná. ()

JASON_X

"Pomsta je pokrm, který nejlépe podáváme za studena." (Staré Klingonské přísloví) / / / Ze všeho nejvíc jsem se těšil na plejádu známých hereckých xichtů a o příběhu si myslel, že to bude jen nějaká stará známá variace na černohumorně gangsterské téma. Ale po chvíli jsem zjistil, že ti prvoligoví herečtí xichti mě moc nebaví. Nebavil mě přehrávající Willis v roli filosofujícího asasína. Nebavil mě ležérní a šaškující Hartnett, který jako kdyby hrál jen tak pro srandu v nějakém amatérském filmu nějakého svého kámoše. Nebavil mě Freeman opět stereotypně hrající dalšího oduševnělého negra. Nebavila mě ani Lucy Liu na kterou jsem se těšil nejvíc, role rádoby roztomilého diblíka jí fakt nesedla, jako sadomasochistická domina v Paybacku nebo čínsko-japonsko-americká míšenka v Kill Bill byla tisíckrát lepší. Bez výhrad byl z těch známých xichtů aspoň Kingsley jako gansterský rabín. "Říkají mu rabín." "A proč?" "Protože je rabín." Ale naštěstí jsem se šeredně spletl, když jsem už dopředu podceňoval příběh. Protože tak vypečenou a nemilosrdnou pomstu jsem od jistého usměvavého hezouna a cukrouše věru nečekal. Takže z mojí strany nakonec nadprůměrná spokojenost. ()

prome

Pri sledovani jsem si rikal to Josh ma pekne blby den, ale jakmile jsem se dival dal a uz si prestal myslet ze je to nepovedena komedie tak me to chytlo a nakonec jsem byl totalne prekvapen protoze az takove vyvrcholeni jsem necekal a myslim ze si ty 4 hvezdicky naprosto zaslouzi ()

Sawy

Při čtení jednoho časopisu jsem narazil na zmínku o tomhle filmu.Zaujalo mě obsazení,tak jsem si řekl,že na něj zajdu do kina.Moc jsem od toho nečekal a o to víc jsem byl překvapen.Nabít a zabít je výborná,černohumorná gangsterka,která je(hlavně zezačátku) vypravována s neuvěřitelnou lehkostí a vtipem.Záčátek je vůbec skvělý.Svižný, zábavný a napínavý.Potom se ale cosi zvrtlo,začalo se hrát na nečekané zvraty,všechno souviselo se vším a celý film začal sklouzávat k průměrnosti.Nebýt tohoto závěru,nebál bych se Nabít a zabít zařadit po bok klasik jako je Pulp Fiction.Takhle je to "pouze" zábavná gangsterka,která vás mile překvapí.Ještě to obsazení.Nevím,jak se do takhle malého filmu dostalo tolik hvězd,ale všichni podávají velmi dobré výkony.Joshe Hartnetta jsem do zhlédnutí tohoto filmu neměl rád,teď bych se ho nebál označit za výborného herce.Bruce po dlouhé době vyklouzl ze škatulky zahořklého poldy a Goodkata si vystřihl se šarmem sobě vlastním.Morgan Freeman a Ben Kingsley jsou herečtí veterání,kteří snad špatně zahrát ani neumí a Lucy Liu je příjemně drzá a ukecaná.Zkrátka trefa.85 % ()

Richie666

Ano, tohle je přesně můj šálek kávy. Zpočátku jsem měl sice trochu problém zpracovat všechny informace tak, aby mně později něco neušlo, ale to jsem ještě netušil, že by mi to výborný scénář stejně nedovolil. Příběh šlape jako hodinky a jeho rozřešení a pointa zásáhly můj vkus přímo doprostřed. Nevím, co přesně se tady některým tolik nelíbilo, ale já na tomto díle rozhodně chyby hledat nebudu. ()

Shaqualyck

Největší průšvih je v tom, že tenhle film se strašně snaží být opravdu cool, ale zoufale mu to nejde. K čemu je hvězdný herecký ansámbl, když většina zúčastněných může na minimálním prostoru tak akorát trousit rádoby drsné hlášky a tvářit se u toho majestátně. Naštěstí je Willisův obličej spolehlivý trademark a Lucy Liu tááák roztomilá. Milovníci elegantního a nápaditého designu si taky určitě přijdou na své (těch vychytaných blbinek je tu vážně plno), a s bytovým architektem bych rád zašel někdy na kafe. Jenže to jsou všechno podružné záležitosti, které snímek jako takový nemůžou zachránit. Tohle měl zkrátka dostat do ruky někdo schopnější. Paulu McGuiganovi nelze upřít snahu, ale na mě dělá dojem kluka, který zapomněl domací úkol a tak ho na poslední chvíli nešikovně opsal od služebně starších spolužáků Ritchieho a Tarantina. Tak snad příště. ()

hendrich6

Čekal jsem klasickou kriminálku, jaká by mohla běžet v sobotu v osm na nově, ale dočkal jsem se vynikajícího krimithrilleru se spoustou zvratů.Film má skvělé obsazení v čele s Brucem Willisem a Morganem Freemanem a ani herec v hlavní roli, ač možná úplně na zabijáka nevypadá, rozhodně nezklamal.Ke konci už jsem čekal, že film skončí tak jak jsem očekával, ale v ten moment se rozběhla neočekávaná pointa a celé vysvětlení příběhu.Takže až na řekl bych špatný český název nemůžu filmu vytknout vůbec nic.Dlouho jsem neviděl lepší krimithriller. 90 % ()

Lacike

Cely film som od nudy premyslal o co vlastne tvorcom islo az to jednym prirovnanim vo filme sami na plnu hubu prezradia. Natocit film o klasickom naivnom chlapikovi, ktory sa dostane do spletitej situacie v ktorej mu pôjde po krku viacero stran, ale nakoniec sa ukaze, ze cely cas on isiel krok za krokom svojho planu pomsty. Bohuzial tristvrte filmu v ktorych je hrdina za naivku je natocena strasne nezazivne. Pôsobi ako sled nahodnych epizodiek, ktore len velmi pomaly zacinaju davat zmysel az do seba ta hlavna pointa zapadne. Lenze to este nie je koniec, pretoze namiesto nejakej kratuckej pätminutovky, ktora by pointu osvetlila aj menej chapavym divakom, nasleduje skoro polhodina vysvetlovania vsetkych detailov, ktore sa predtym odohrali a to je neskutocne otravne a hlavne zbytocne. Podla mna to je otrasne odrezirovane a zostrihane. Jednotlive sceny postradaju nejaku atmosferu a dialogy aj ked obcas obsahuju sem tam nejaku vtipnu hlasku, tak su strasne natahovane az to zacne byt trapne. Takze aj vsetky tie hviezdy typu Freeman alebo Kingsley pôsobia ako blbci. Hlavny hrdina v podani Hartnetta postrada zase charizmu, takze mi bola ta jeho cesta za pomstou ukradnuta. Trochu zaujme len nadherna Lucy Liu a mlcanlivy zabijak Willis. A este si uziju priaznivci brutalneho nasilia o ktore tu nie je nudza. Ale ako celok to je pre mna nepodareny film, ktory ma väcsinu filmu nudi a v zavere uraza tym nekonecnym vysvetlovanim. 4/10. ()

HateBreeder

Zase jednou pořádná akční řežba a Bruce Willis konečně v roli, která mu sedí jako ulitá. Na začátku jsme svědky totálního masakru jedné rodinky. Holt sázet se někdy nevyplácí, a štěstí bývá často jen převlečená smůla. Na to se octneme v New York City o několik let později a děj se stočí úplně jiným směrem. Najednou tu máme dva šéfy podsvětí, z nichž káždý obývá jeden z protilehlých věžáků. Hlavní hrdina Slevin má ten den zatracenou smůlu. Přijde o práci, zjistí, že je mu žena nevěrná, na ulici ho přepadne zloděj a aby toho nebylo málo přelomí mu nos. Holt smůla, řekli byste, jenže tím to zdaleka nekončí. Originální námět není liž pravda. Když jsem se dozvěděl, že Kingsley a Freeman budou hrát gangstery dost mě to překvapilo. Ale u herců takového kalibru to není problém, zvláště Kingsley si mohl jak se říká vylepšit reputaci z předcházejícího blafu Bloodrayne. Zato Josh Hartnett to je něco jiného. Sice se už na filmovém plátně pohybuje nějaký ten rok, zatím ale stále čeká na svoji životní roli. Bohužel, ani tento povedený film nebude jeho. No a konečně, Bruce Willis, jehož ďábelský úsměv prozrazoval, že je zase jako ryba ve vodě. Ještě zmíním Lucy Liu, který hodila za hlavu své chladné a smrtící postavy a proměnila se v sympatickou patoložku do které se hlavní hrdina zamiluje. Nedivím se mu :) Film je to vydařený a rozhodně stojí za shlédnutí. ()

PROROK14

Tak toto je podľa mňa geniálne. Výborná zápletka a to záverečné rozuzlenie. Ja som ostal v nemom úžase. Tento film si budem do konca života pamätať. 90% ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)