Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Titleist

Je to všechno moc hezký. Až na scény, ve kterých vystupuje Paul Bettany, to je děs a víc jak 3* ze sebe nevymáčknu prostě! ()

gotham

Když jsem to viděl v kině ihned po přečtení knížky, přišel mi ten film přímo děsný ! Jednak proto, že knížka se mi dost líbila, a taky proto, že když jsem viděl jméno režiséra a herecké obsazení, očekával jsem výjimečnou podívanou. Když jsem se teď odhodlal podívat se na Šifru podruhé, žádná očekávání jsem neměl a dalo se na to v pohodě koukat. Samozřejmě není to žádný zázrak, dramatických scén jak šafránu, děj místy stupidní a hlavní hrdinové (Hanks a Tautou) se mi taky moc nelíbili, na druhou stranu příběh je vyprávěný celkem plynule, Jean Reno či Paul Bettany jsou vynikající, děj je svým způsobem zajímavý. Zkrátka průměrné hollywoodské drama, o kterém se psalo až moc. 60% ()

warpcore

Pre milovníkov konšpiračných teorií odporúčam radšej knihu "Svätá krv a svätý grál" a k tomu si pustite hudbu Hansa Zimmera. Myslím že v tejto kombinácii bude kultúrny zážitok o niečo intenzívnejší, ako pri sledovaní filmu. ()

Kaculka1995

Tento film, podle stejnojmené knihy od Dana Browna, jsem si zamilovala. A to jak pro jeho napínavou atmosféru, stejně i pro hudbu nebo i samotné obsazení. Film jsem viděla jen tak momoděk, ale musím říct, že nelituji. Je celou dobu na co koukat... nádherné interiéry, pohledy kamery, přesně tam kam bych ráda nakoukla. Samotnou knihu jsem četla nedávno a překvapilo mě jak je film k ní věrohodný. Většina filmů pode knih má přepracované scény a někdy i některé postavy, ale tady to bylo v rámci možností zachováno. Asi je to spíše poklona panu spisovateli, ale má být na co pyšný... a to především a skutečnost a reálnost většiny míst a historie. ()

Formanovec

No, myslím, že by si to těch 70% určitě zasloužilo. Luštění hádanek je vcelku zábavné a Hanks je jako vždy dobrý. Určitě se na tento film brzy zapomene, ale je to dobrá oddechovka na jedno shlédnutí (ikdyž to tak tvůrci nejspíše nezamýšleli). ()

Dave_ff

No! Nechápu, co se na tom všem tolik nelíbí, pokud se necháte vtáhnout do děje, tak se jedná o nadprůměrný snímek se zajímavým námětem. Sice nepatří mezi mé top filmy, ale mezi ty lepší rozhodně ano! ()

spacemaster

Kniha je podle mého skromného názoru lepší ovšem kdo kdy dokázal potěšit knižního fandu natočením filmu přesně tak jak by si to chudák knižní fanda představoval? Asi tak, že... Ovšem nic nekritizuju naopak film je pojat velmi dobře a díky symbolům a tajuplné mystice je to velmi dobrá volba na večerní (popřípadě ranní či odpolední) shlédnutí. Musím opět pochválit Toma Hankse toho prostě můžu. ()

Dextwer

Podle mého je tento film hodně nedoceněný a hodnocení je velmi nízké i přes zjevnou kvalitu snímku. Z mého pohledu je to kvalitní snímek, se skvělým hereckým obsazením a strhujícím dějem, který nutí člověka přemýšlet. Celkově si myslím, že hodně diváků tento film ani nemůže dostatečně docenit, jelikož se zde klade důraz na znalost historie, historických míst v kombinaci s různými šiframi. Tím pádem se může stát, že nezaujatý divák se v tom začne ztrácet. Každopádně jsem si tento film užil, byl jsem z něj nadšený a ještě dlouho po konci jsem přemýšlel nad souvislosti a musel jsem si jít do knihovny a přečetl jsem si i předlohu. Z mého pohledu vřele doporučuji. Zajímavosti: * Režisér Ron Howard si do hlavní role nejdříve vybral Billa Paxtona, který ale byl už vázaný jiným natáčením. Nakonec zvažoval jména jako Russell Crowe, Ralph Fiennes, Hugh Jackman a George Clooney, až zvolil Toma Hankse * Sám francouzský ministr kultury poskytl filmovému štábu povolení pro natáčení uvnitř Louvru . Moje hodnocení: 80 % ()

White-Man

Tím, že jsem tento snímek viděl až po shlédnutí Andělé a démoni, tak mě ničím nenadchnul. Kdybych ho viděl dříve, možná by to bylo jiné, takhle docela zklamání. ()

Reiner

Tak nějak nechápu zdejší hodnocení. Je to velmi dobrý film. Jistěže není nejlepší ani si na to nehraje. Ale méně jak tři hvězdičky si nezaslouží. Děj se ubírá přímo, bez vytáček a extrémních prostojů. Kamera i režie jsou také v pořádku. Rozhodně tento film zaujme. Určitě daleko víc, než zde prezentované hodnocení ;) Kdo četl a pak viděl, bude mít výhrady. Kdo nečetl, ale viděl, bude spokojený :) Dávám **** ()

Daggeron

"Ľudia sa vždy boja toho, čomu nerozumejú." Niektorými uznávaný a chválený, inými odsudzovaný a nenávidený. Spisovateľ Dan Brown priniesol nový, kontroverzný pohľad na realitu katolíckej cirkvi. Jeho dielo rozdelilo európsku kresťanskú spoločnosť na ľudí, ktorí sa nad jeho posolstvom pozastavili a aspoň sa nad ním zamysleli, a tých, vrátane náboženskej vrchnosti, ktorí sa proti nemu ohradili. Faktom je, že katolícka cirkev sa už od vekov vždy stavala proti odlišným svetským názorom, veľmi ťažko niesla inú pravdu než ktorú sama pestovala. Ale čo ak nám chcel naozaj DaVinci svojou Poslednou večerou vyjaviť veľké tajomstvo? Nemohlo by byť Brownove dielo v niečom pravdivé? Ja som kresťan-katolík a verím v Bohočlovečenstvo Ježiša Krista. V príbehu som sa držal značne nad vecou, ale minimálne za zamyslenie určite stojí. Avšak ako mysteriózny thriller, sčasti kriminálny a sčasti detektívny, ma DaVinciho kód maximálne uspokojil. Mám rád podobné žánrové produkty a tento mi ponúkol všetko, čo by som si mohol priať. Obsahovo a scenáristicky možno nie je zďaleka dokonalý, ale ako žánrová klasika je pre mňa jasnou voľbou. Oceňujem paralelné rozvíjanie viacerých dejových línií i dynamické prestrihy medzi nimi. Veľkým pozitívom je fantastické herecké obsadenie a prítomnosť významných osobností, aj keď hlavný hrdina Tom Hanks podal aj oveľa lepšie výkony než v úlohe Roberta Langdona. Naproti tomu, Paul Bettany bol v pozícii fanatického mnícha Silasa fenomenálny, rovnako potešila milá tvárička Audrey Tautou či osvedčený a skúsený mazák Ian McKellen. Absolútne najlepšou stránkou celého filmu však neboli herci, kamera, strih, scenár či príbeh, ale bola to tajomná hudba Hansa Zimmera skvelo sprevádzajúca celý dej a obzvlášť najlepšiu záverečnú scénu celého filmu. Väčšina ľudí DaVinciho kód zhodila pod čiernu zem, ale ja dám plný počet. Príbeh bol kontroverzný, ale v oblasti svojho žánru, pre mňa obľúbeného, by som nemal problém po ňom siahnuť opäť. ()

KateVonTee

Zajímavé zpracování,výborní herci.Nejvíc mne zaujalo téma DaVinciho,kolem kterého se to celé točí.Člověk hlubších znalostí o tomto geniálním umělci film ocení,pokud je mu italské renesanční umění blízké. ()

FREEWHEELER

Pozrite, ja mám knihu rád, bavia ma tie špekulácie a podpichovania a do filmu sa viac nezmestilo. Herci sú neni žiadne béčka a s Howardom kamera krajšia byť nemohla. Proste ak vás ta tematika nebaví, tak to nezapínajte. Pre mňa dobrodružstvo v Paríži. ()

Shley

Popravdě nechápu proč tento film tak shazujete. Jistě, knižní předloha byla lepší, ale takhle to nejde srovnávat. Napsat knihu je snazší než natočit film, v knize se nemusíte potýkat s počasím, herci a dalšími věcmi. Pravda, mohlo to být o něco lepší, určité scény působí trochu odfláknutě, i trochu uspěchaně, ale i tak si myslím, že Ron Howard odvedl velmi dobrý kus práce. Co se týče hereckých výkonů, tak Tom Hanks a Ian McKellen podali své role skvěle, i Jean Reno, jakož to posedlý policejní kapitán byl dobrý, s ostatními si mohl dát Howard více práce. Ale i tak se jedná o velmi dobrý film, hlavně díky svým hádankám, které mě upoutaly, ale i svými náhledy do historie. Vlastně celkové propojení současnosti a událostmi z minulosti byly velmi dobře propojené a i podané. Já osobně sem si film velmi užil a můžu ho i vřele doporučit. ()

honzic

Očekával jsem více, knize film nesahá ani po kotníky. Škoda. Bylo vytěženo opravdu minimum. Hodnocení. 55 % ()

LordMack

Když prostě víte, že je tu kniha a znáte ji dobře, tak tohle vás nemůže uspokojit ani v nejmenším. Jediné, co tu člověka odrovná, je hudba Hanse Zimmera a jeden z nejúžasnějších konců, jaké jsem kdy viděl a přesně tak jsem si ho představoval, když jsem četl knihu. ()

Matamoroz

Určitě by šlo film natočit lépe: mrazivější a s větším spádem. V některých pasážích to pokulhává a děj přeřazuje na nižší rychlost. V knize je spousta vysvětlení, co je co kryptext, Templáři, Převorství sionské atd. Ve filmu to ale brzdí děj a působí tak nějak didakticky, když se najednou některý z protagonistů "zastaví" a začne v pětiminutovém monologu divákům vysvětlovat, o co vlastně jde a "co že to teda vlastně hledáme". Sama literární předloha je určitě dobře napsaná, dá se přečíst jedním dechem a na jejím konci přemýšlíte, "jak to sakra doopravdy je". Fimové zpracování, přes skvělé herecké obsazení, už tak "řemeslně dobře" zvládnuté není, za mně 65%. ()

Skytavka

Myslím, že by se to dalo natočit lépe. Tak, že by nám tuhla krev v žilách. Přesto také tvrdím, že tak nízké hodnocení zde zapříčinilo příliš mnohá očekávání od tohoto filmu.... 66% si nezaslouží. Opravdu nepatří do pytle s béčky, jejichž hodnocení je podobné... Herecké obsazení skvělé, přestože tam nikdo příliš nevynikal. Audrey miluju, takže bych se na to mohla dívat i jen kvůli ní:) Jinak mi děj nepřipadl nijak rozplizlý. Vesměs jsem se u toho cítila pořád stejně. Souhlasím s jedním z uživatelů, že IanMcKellen mi sem taky tentokrát tak úplně nezapadnul. Christopher Lee například by byl o něco zábavnější. Kdo se jim opravdu povedl, byl Paul Bettany. Z tohoto mnicha šel opravdu strach a klidně z něho mohli udělat úplný přízrak! Knihu jsem sice nečetla, ale možná se opravdu hodně drželi předlohy a to byla právě ta chyba... ale to je jenom nápad:) Každopádně to mohlo být odvážnější, děsivější a trošku mě zklamala poslední ze scén s tou babičkou. Najednou jsem si připadala, jak v Rodinných poutech, nebo v něčem podobném. Ale jinak úplně v pohodě. Dá se na to koukat! ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno