Méďové (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2001, 16x8 min

Václav Chaloupek

Jiří Bálek

Není jistě jednoduché natáčet se zvířaty. A tři malí medvídci se svými "dobrodružnými" výpravami za dohledu Václava Chaloupka provedou nejmenší diváky po zdejších luzích a hájích za pěkného folkového hudebního doprovodu a s dobrým vypravěčem. Vše sestává až příliš z improvizace, což je na jedné straně dobře v rámci zachování autenticity, ale přece jen ráz vyprávění je tím pak tak nějak stereotypní. Po několika dílech se to postupně omrzí, ačkoliv příroda a celkové tempo a pojetí vyprávění lze označit za velmi pohodové. Jednotlivé příběhy nejsou zbytečně natahovány. Působí to na cílovou skupinu možná až obyčejně. Dnešní děti asi dají přednost atraktivním animovaným seriálům než je tenhle, ale nějakou šanci tenhle seriál o lesních zvířátkách má. 50%(8.8.2012)

Ta znělka byla dobrá, taková chytlavá. Medvědi mě moc nebavili.(10.1.2017)

Výborný novodobý Večerníček nejen pro děti. Na to se může koukat opravdu kdokoli. Skvěle zpracováno, velká obliba. Super nápad. Méďové jsou z těchto zvířecích Večerníčků asi nejlepší.(4.6.2009)

Jeden z nejlepších večerníčků těchto let.(8.5.2008)

80% - Méďové jsou podle mě nejpovedenější ze série Večerníčků se zvířátky...(6.10.2007)