Zprávy TV Onion

• USA The Onion Movie (více)

Série scének, které jsou ostré, necenzurované a někdy i komické, stejně jako Onion, bývalé undergroundové univerzitní noviny, které se postupem času staly zdrojem amerických vybraných zpráv, se zaměřuje na pokrytectví dnešního světa.  Nejpopulárnéjší americké satirické noviny se v tomto filmu stávají televizním programem. Moderátor TV Onion Norm Archer (Len Cariou) je požádán, aby se podřídil novému konceptu majitelů stanice. A protože je to člověk zásadový a navíc profesionální novinář, rozhodne se nepodřídit, naopak! Zuří tak, že to v televizním světě, snad ještě nezažili. TV Onion není nic svaté a tak rozpoutá satirickou bouři a vezme si na paškál popové hvězdy, vězně i mírové rozhovory. [Zdroj: HBO] (oficiální text distributora)

Korbitch

Nádherně to vystihuje současnost ameriky. To není film.To je okno do americké společnosti dejme tomu tak malilinko přitažené za vlasy.....ale fakt jen malilinko :-) ()

SaNcHeZ_cz

Něco tak absurdního jen tak neuvidíte. Jen škoda, že je to až příliš přesná satira amerického televizního zpravodajství. Trefné momenty, snaha být za každou cenu vtipný se cení, jen škoda toho místy až přílišného opakování. Něco na způsob české sody v americkém měřítku. Nepobaví vás vším ale své silné momenty snímek má. ()

havLord odpad!

Nejen jako satirická kritika, ale i jako "pouhopouhá" parodie dnešní společnosti Onion Movie troskotá na plné čáře. Taková dobrá parodie totiž vůbec není "pouhopouhá", je opravdovým kumštem a dnes už bohužel vzácností. Nestačí pouze dovést ad absurdum ono parodované téma, musí se na to jít s ostrovtipem, který však autoři OM ze své internetové stránky na celuloid přenést nedokázali. ()

Freemind

Už snad tisíckrát se stalo, že tvůrci skvělých seriálů nezvládli celovečerní stopáž. Tohle je přesně tenhle případ - někdy je to sranda, většinou je to hodně, hodně odvážné a kontroverzní (a politicky nekorektní), často je to také bohužel trapné a nechutné. Pokud neznáte Onion News na youtube, tak se na to určitě podívejte - ve srovnání s filmem jde o mnohem sofistikovanější humor. ()

ABLABLABLA

Vtipné, pobavilo mě to (někdy i místy trošku znechutilo), ale myslím si, že mnohem lepší jsou jen samostatné videa a zprávy The onion, než celý film, který se stejně skládá z několika desítek útržků, ač je fakt, že na konci se většina z nich spojí.. to asi abychom právě neměli ten pocit, že nic s ničím nesouvisí. ()

thommas

Na začátku byla Amerika tak, jak ji znáte. A potom se začala cibulka loupat... Relativně inteligentní satira na (nejen) americká masmédia. Tvůrci si berou na mušku opravdu vše, co se US médií týče, od celebrit až po terorismus. Kvalita jednotlivých skečů je značně nevyrovnaná, ale to plně vynahradí vědomí, že po dlouhé době je tu "parodie", u které se nemusíte cítit trapně, protože by hlavní hrdinové několikrát za sebou dokazovali, že také občas mívají střevní potíže. ()

togaf

Zpravodajství TV Onion je jediné televizní zpravodajství, které sleduji pravidelně. Je fakt, že film jako celek moc nefunguje, nosný děj se objeví až někde v půlce "filmu", zbytek jsou více či méně navazující gagy. Ale Onion už je zkrátka taková. A film se Segalem bych chtěla moc (moc moc) vidět. ()

Colonist

Pokud bych měl film shrnout jednou větou, tak mě napadá jedině "Celovečerní verze pořadu Tele Tele v americkém pojetí". The Onion Movie nemá prakticky žádný děj, snímek je složen pouze z mnoha scének ve vysílání fiktivní televize Onion. Najdeme tu tedy zprávy, hudbu, filmové upoutávky, reklamy, atd. Tak jako v případě Tele Tele se zde nedá mluvit o inteligentním humoru, ale k čertu s tím, je to zatraceně zábavný film. Kvalita scének se různí, některé jsou extrémně trapné, ale jiné jsou zase neuvěřitelná prdel (vzhledem k tomuto snímku jsem musel napsat tohle slovo). Poněvadž je to i satira, tak si tvůrci vzali na paškál snad všechna pro Ameriku aktuální témata - černochy a rasismus, cizí národy, homosexuály, obezitu, handicapované, americký systém nebo třeba filmový průmysl. Ty nejlepší scénky? Cockpuncher Stevena Seagala, přepadení banky, výcvikový film pro islámské teroristy, počítače Gila Batese, adopce afrických dětí a bílý černoch :-) Zase jeden z filmů, u kterého se tak trochu stydím, že jsem se bavil. Mimochodem, ve scénce s hrou na znásilnění se objeví Daniel Dae Kim, kterého můžete znát jako Jina ze seriálu LOST. "Příběh Brendana Larouxe: Jako malý chlapec chtěl být tanečníkem, ale ve dvanácti letech přišel o nohy. To by byla překážka pro každého mladíka, ale ne pro Brendana, který se chtěl stát chirurgem, dokud ve čtrnácti nepřišel o obě zápěstí." ()

Cl3ricK

A co Váš první velký hit, "Ber mě zezadu"? To není vůbec song o sexu. Je o lásce, která se k tobě přikrádá. Víš, zezadu. Ty krávo tak tohle mě nekompromisně dostalo do kolen, ten výsměch Ameriky je prostě geniální. Jako kdo se šťourat chtěl, chyby si našel. Já se chtěl jen bavit a bavil jsem se královsky. ()

honajz2

Další z těch filmů, co jsem chtěl vidět jako mladší. Nikdy bych neřekl, že u filmu, co nemá naprosto žádný děj, se vůbec nebudu nudit. A já se nenudil, právě naopak - dost jsem se bavil. Sled mnoha bizarních nesouvislých scének, které jsou pro mě skutečným významem sousloví "politicky nekorektní". Nešije se tady jenom do jedné, nebo jenom do druhé strany, jak to známe z Česka, tady se šije do všech, a to bez servítek. Celé to je satira na všechno, co se týká americké kultury. Vtipné je tu teda jak co, ale většina scének mě pobavila, některé jsou i geniální (třeba reklama na Unicef, srdceryvný příběh hokejisty bez rukou a nohou, nebo taky role Stevena Seagala, který si tu sám ze sebe udělal celkem slušnou prdel --- A na konci se všechny postavy z různých reportáží objeví zpátky na place, a to opravdu všechny, a s tím přijde i dost bizarně zábavné finále. ) a obecně mám z toho šíleného mixu scének dobrou náladu. Jsem rád, že jsem si na to po několika letech vzpomněl a konečně se na to podíval, stálo to za to. Na 5* to sice není, ale na silné 4* ano a určitě se na to někdy kouknu znova. ()

Morloth

Tak nevím, jestli nemám smysl pro tento druh humoru? Přišlo mi to jak američí "Monty Pythoni" (hodně v uvozovkách) v kombinaci s buranským humorem Borata. Spousta scének, které se snaží těžit ze své absurdity, bohužel zde se absurdita odvíjí od vulgarit, zesměšňování a zbytečného násilí, což mi nevyhovuje. Je pravda, že některé vtípky byly lepší než jiné, ale nikde jsem nebyl extra odvařený. Steven Seagal pobavil, ale zase nic přehnaného (avšak rozhodně lepší než cokoli, co kdy vytvořil). A satira? No, jako zesměšňují se zde problémy současné Ameriky, vlastně skoro všechno, na co člověk přijde, jenže ono to k sobě nějak nezapadá. Tedy, ne že by mělo, jenže oni se o to autoři snaží, bohužel jejich snaha slepit scénky dohromady snímek shazuje. Na závěr? Možná se u toho zasmějí někteří, zdůrazňuji někteří, Američané - protože někteří, opět zdůrazňuji někteří, budou pravděpodobně podobní, předobrazu, jejž film zobrazuje. Pro mne, jako člověka nechápajícího tamější svět s jeho zákoutími, trochu nuda. Trochu hloupá nuda. ()

peto12

Steven Seagal až na konci filmu. Steven ako Superman. Moc sa mi to nehodí k tejto komédii, kde Steven lieta. Na zasmiatie mi raz stačilo. Steven sa nehodi do komédie. Radšej ako Gino. ()

MrPierc

Mě se to líbilo, mám rád tyhle přehnané scénky, něbylo to trapné a mělo to i nápad. Seagal jako věčný drtikul byl skvělý :-). Ukazuje také, že TV se zprávy vlastňe upravuje dle svých potřeb. Co tam řeknou = 100%ní pravda.Zábavné ()

Wormboy

Politicka, spolocenska a popkulturna pseodosatira, ktora by mozno ako tak fungovala, ak by bola rozdelena do viacerych casti. Ako suvisli hoc aj 80 minutovy film nefunguje, po par vtipnych skecoch a prvotnom nadseni, nastava vytriezvenie a v konecnom dosledku nuda. Treba vsak uznat, ze niektore napady boli velmi vydarene. ()

Flynn

Je to na rozmezí mezi 2-3 hvezdicek, některé gagy jsou fakt totální a člověk se baví, ale potom příjdou tak hluchá místa a trapnosti, že si člověk říká že to snad ani není možné aby se dvě takové scény potkaly v jednom filmu. Steven Seagal je úlet :o) stejně tak i narážky na černochy a bělochy co si hrajou na černochy to jsem se fakt nasmál... ()

Pajky3

Film začíná opravdu dobře, skvěle jsem se bavil, ale s přibývajícími minutami se bohužel humor vytrácí a nuda zvětšuje. Nejlepší okamžiky jsou Armed Gunman, Cockpuncher a Melissa Cherry. A hlavně Steven Seagal coby Cockpuncher má ultra vtipnou roli. ()