Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

danny_21

Nadstandardní thriller se zápletkou, která by se klidně dala naroubovat na záletnický problémek běžného občana, navíc okořeněný skvělou pointou, která by mě ani ve snu nenapadla. Chemie mezi Rachel a Owenem funguje přesvědčivě, herecky oba dva velice dobří, což je v případě Jeniffer pro mě ( herečky jedné stejné role stále dokola ) velké překvapení - 80 % ()

bono22vox

Podobně rozehrané drama jako ve filmu Nevěrná, jen v obráceném gardu. Bohužel film až na pár slušně napínavých scén nepřináší nic nového. A dokazuje jen jedno, že i hru s nízkými kartami lze vyhrát, máteli herecké eso typu Clivea Owena... ()

Rawar

Mihne se ta bába s habsburskou bradou ještě v nějakém dalším srileru ? Určitě by jí to neškodilo, zahrála to perfektně. I ostatní posádka se činila, aby se vidělo, že nevěra je prevít a že prevíti jsou všude. Moc pěkný finálový zvrat a pohádkové zakončení v krimlu kvituji s povděkem. Dobré to bylo ()

ZnalecH

No zpočátku mi to všechno sedělo, ale v půli se to přelomilo a stal se z toho pro mě horor. Už jsem taky pár filmů viděl a toto už je na drama či thriller moc. Ale jinak si tím, že jsem to nečekal, v tomto závěrečném hodnocení šplhnul. Je potřeba vymýšlet takovéto filmy, abychom se my, co už jsme jich pár viděli, nenudili. 70% ()

radeckator

90% filmu celkem zajímavě odvíjející se thriller o příběhu jedné skoro nevěry, no ale ten konec, kdy se z posery stane Zorro mstitel se sílou Supermana a sledovačkou a plánováním tak rafinovaným a kvalitním, že by se nemusel stydět ani 007, to mrskne do kategorie průměrného béčka. Že v tom ale nebude vše dílem náhody je zřejmé už ale takřka od začátku. ()

gemi

Brilantní thriller! Malém jsem dal plný počet. EDIT: 20. 1. 2023, druhé zhlédnutí. Napodruhé jsem z toho tak unešený nebyl. A nebylo to tím, že bych si to pamatoval, protože nepamatoval. První třetinu se tam v zásadě nic moc neděje, další třetinu se to začne rozjíždět a hlavní hrdina diváka malinko sere tím, jak je "pussy", ale poslední třetina to vynahradí. Čtyři to jsou určitě, ale o pětce bych fakt neuvažoval. ()

fojtas

musim souhlasit, ze na nektere zvraty se cekalo zbytecne dlouho a ze nektere zase nebyla az tak necekane, ale celkove me tento thriller nenechal chladnym a to se hodnoti....dal bych lepsi tri,ale nakonec je to spise horsi ctyri...bavil jsem se a posledni zvrat mi prisel paradni... ()

KdG

Velmi slušné, dobře obsazené drama. Příběh byl poměrně chytře napsaný, i když pár míst bylo slabších. Kdyby se Jennifer A. opravdu svlíkla tak to bude dokonalé, takhle je to celkově jen lehký nadprůměr. ()

Ewík

Dost dobrý způsob, jak odnaučit chlapa nevěře. Takovou lekci si vezme až do hrobu. Díky velmi působivému konci přidávám jednu hvězdičku navíc. ()

Izz

Clive je sexy,Cassel démon a Jennifer sympaťačka,ale jinak se mnou tenhle předvídatelný thriller absolutně nehnul.Až příliš z něj čišel chlad. ()

Alojs

Nic nového. Při jisté prozíravosti ani nijak zvlášť šokující (obzvlášť pokud budete seznámeni s přitomností pointy, rozvržení karet odhadnete při prvním tasení zbraně). Ale což... dobře se na to kouká. Owen je fajn, Jennifer taky, vedlejší postavy nepostrádají sympatie - Cassel disponuje brilantním "ksichtem pro hajzla". Snímek se do jisté fáze šikovně zamotává, silně přitom připomíná Osudovou přitažlivost a jiné podobné thrillery... Bohužel, závěr ubírá Nevěře i potencionální čtvrtou hvězdu za obstojnou řemeslnost. Zvrat střídá zvrat, zbrklost nabírá na síle a hrdinovi by pravděpodobně prošel i výbuch atomové bomby na Times Square. ()

Bounded

Průměrné drama s nadprůměrným provedením, které u mě ještě umocní přehnanou opatrnost. Cassela jsem nikdy neměl rád, ale musí hrát dobře, protože tady je to opravdu hnusák nad hnusáky. Hlavní dvojka Owen a Aniston taky funguje výborně, jen je škoda, že ten příběh je v podstatě čitelný už od scény v hotelu. Zábava na večer byla zajištěna, ale na sobotní nebo nedělní odpoledne při bouřce by to bylo ještě lepší. ()

john.h

Od tohodle režiséra se mi líbilo zatím všechno. Už ho začínám vyloženě vyhledávat. Tenhle film má napětí, dobré tempo, dobré herce a skvělé vyvrcholení. Vadila mi jedna věc. Hlavní hrdina občas přemýšlel trochu bez logiky. Ale s logikou by se ztratila zábava. Silné čtyři. ()

milwaukee

Vincent si padoucha vychutnával a pokud existuje nějaký žebříček filmových lotrů, tak bych ho klidně nominoval na první místo. Jennifer jako vždy k nakousnutí a když sváděla Cliva, tak se jí to hodně dařilo. Počítám, že by dokázala rozehřát i eskymáka. A závěr filmu jsem tedy vůbec nečekal, o to to tedy bylo větší překvápko. ()

Ex_Machina

Spríjemniť si nudný manželský život neverou so ženou ako je Jennifer Aniston je mierne nemorálne, ale pochopiteľné. Následky takého rozhodnutia však môžu byť riskantné. Clive to riskne a nevyplatí sa mu to. Jeho následné konanie je pomerne nelogické a nepremyslené, no záver plný zvratov to čiastočne zachráni. Z filmu som si zobral dve ponaučenia. Za prvé, keď ma vo vlaku osloví krásna žena, spozorniem a za druhé, keď grázlovi ponúkneš prst vždy Ti zoberie celú ruku. ()