Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

Chinny

Od počátečního nutného seznámení se s hlavním hrdinou, jeho rodinou i osudovou ženou (aneb vykreslení toho, jak to všechno vlastně začalo), jež nijak neohromí, přes tolik očekávané „nakopnutí“ děje (přepadení v hotelovém pokoji), se dostaneme k poměrně zajímavému (ne však zcela neočekávatelnému) vyústění celé zápletky. A pokud mohu říct, spravedlnost, dá se říct, (opět?) zvítězila, přesto se (v mém případě) onen pocit zadostiučinění jaksi nedostavil… ()

HRom99

Celkom pekná zápletka a pekný výkon Clive Owena v hl. roli. Byť na jeho mieste, asi v polovici deja zavolám políciu, aby pomohla, ale o čom by bol zvyšok filmu? Byť členom bandy, asi zvolím priamočiarejší systém vymáhania "pohľadávky", ale keď oni sa pri tom chceli aj trocha zabaviť :-). Čo sa nakoniec vypomstilo a náš hrdina si nečakane odniesol aj svoje peňažné úspory, takže sme si všetci vydýchli...vrátane jeho manželky (dúfam). ()

charlotka

Slabší začátek, po kterém se film slušně rozjede a nechybí tu ani (nebo alespoň pro mě) neočekávaný zvrat. Ovšem konec byl podlě mě až příliš nadstavený. Myslím, že by filmu víc slušelo kdyby byl ukončen v té části, po které sem už ani další "šokující" scénu nečekala. ()

Mezerník

Lehký nadprůměr - zaokrouhluji na čtyři hvězdičky díky Jennifer. Pointu lze myslím uhodnout po pár minutách, ale i tak tvůrci udrželi napětí až do konce. ()

CornelieJame

Hodně dobrej film.Herecký výkon cliwa owena mě upně uchvátil.Film měl nečekanej zvrat.Celej film sem seděla jak přikovaná a čekala jak to dopadne byla sem hodne překvapená a nakonec spokojená že sem se na tenhle film podívala dlouho sem neviděla tak dobrej thriler.Jen mě napadlo co kdyby se jejich dceři ten záchvat s cukrovkou stal někde jinde kde by rodiče nebyli tak kdo by jí pomohl?Je hodně filmů co asi nemám řešit úpně do detailů.Zkrátka supr film,ktere je dobrej vidět jen jednou protože pak už zápletku víte a nemáte se na co těšit ale rozhodně doporučuju zkouknout :o) ()

SpiceMonkey

Solidní thriller tasí dvě hlavní zbraně: scénář a charizmatického Cliva Owena, který prostě nezklame. Vše začíná tak nevinně, hlavní hrdina má čas pomalu si získat sympatie diváka, aby v zápětí skvěle vyšlo jeho brutální vtažení do napínavého děje. Nevyčítala bych filmu některé předvídatelné zvraty ani nepravděpodobnost samotné zápletky. Pravděpodobnost přece není hlavním předpokladem daného žánru. Tou podle mě u thrilleru vždy byla a bude schopnost udržet diváka v napětí, v lepším případě ho i překvapit. Delaired se obojí povedlo, film mi přišel svižný a nabitý. Jen závěrečná pointa je poněkud „na druhou“ a konec trochu zdržuje. Podle mě slušně odvedená práce. Stačí vidět jednou, ale nezklame. ()

FanynkaFilmu

No páni... Jenn mě v roli potvory překvapila,to,v co se postupem filmu vyloupla bych nečekala...Ve dvojici s Vincem Casselem bych ji nečekala,ale jejich filmový nemorální život, nechutně bezcitné manipulace s důvěřivými ,,chudáky,, mě velmi bavily a zaujaly... Pět hvězd je opravdu zasloužených. ()

shakeXL

První půlhodina nuda ale pak se to jakš takš rozjíždí až Vás dostane rozuzlení. Dobrý film téměř na čtyři hvězdy. Téměř... Cassel se na tu roli pefektně hodí. Owen klasicky dobrý a korát Rachel z přátel mě tam trochu přrbývá ()

Nezbednice

Thriller s nepředvídatelným dějem, napínavý od začátku až do konce. Opravdu se mi líbil. Hlavně to, že jsem ještě 10 minut před koncem nevěděla, jak dopadne. ()

goodridge

Dejovo priemerny thriller, ale tak silno ma vtiahol do deja zo skvelym scenarom, dobrymi hercami, ze som si uzival kazdu minutku filmu. Vynikajuci thriller ()

Vlad

trapne, tu hlavnu pointu trafil asi kazdy zdatnejsi cinefil, ja som to sledoval len jednym ockom, kedze sa to pozeralo hlavne kvoli manzelke, ale bolo to na moj vkus az nestravitelne. Jennifer hrala dobre, Oven ale bol nemastny neslany a Vincent ako zaporak? Ten zamilovany snilek? A Xzibit ten tam bol iba na dojizdku... Nie, kdeze. Scenar postaveny na tom, ze Hl. hrdina je akcny blbec, ktory si ale nevie spocitat, kedy sa dostane do basy ma teda nenadchol... ()

sun.eagle

Výborný thriller držící si latku napětí hodně vysoko a hodně dlouho. Divák který si v podobných filmech libuje zápletku asi brzy odhalí, ale nijak to neubítrá na napětí filmu. Boužel posledních asi dvacet minut celý dojem dokonale pokazilo. Taková škoda. Jako kdyby na nádherný obraz, kterému chybí jen někde umístit nenápadný podpis autora někde do rohu, někdo chrstnul kýbl vápna. ()

kyzi

Začátek se dost táhl, ale ke konci jsem se dočkala nějakého překvapení a konec byl vyřešen slušně,takže dobrý průměr :-) ()

krysarr

Nemá cenu tu spoilerovat, pac to už udělaly desítky jiných chytrých, každopádně se na to koukat dá a ač je to v mnoha směrech přitazeny a nepravdepodobny, včetně toho, že policie je na scéně jen chvíli a zatloukani je důležitější než životy rodiny, 3,5 bych tomu s klidem dal ()

lukas.pukas.

Film začíná jako klasický zamilovány trojuhelník a končí nečekaným našlapaným thrillerem kde nechybí střelba a intriky ,divák si myslí to co hlavní postava a je vtažen do problemů ze kterych není východisko , celková beznaděj hlavní postavy je natolik velká že se až zdá že není východiska . Naštěstí bylo vše v čas odhaleno a přišel čas pomsty kde bylo využito všech zkušeností kterýma si prošel . Za mě 75% ()

damian

"Thriller" postavený na připosranosti dnešních nemenstruujících lidí, kteří se rozhodnou, že peníze vše vyřeší. Ne, nevyřeší! Je jedno, jestli vyděrači zaplatíš, nebo ne. Dokonce je i jedno, jestli zavoláš policii, nebo ne. Pokud nejsi schopen nést následky svých činů, jsi k ničemu. ()