Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

NinonL

Já jsem to tedy autorům zbaštila komplet celé, ale přesto se mi film příliš nelíbil. Připadal mi překombinovaný a trochu moc dlouhý, napětí se neudrželo do konce. Takže znovu se na tento film určitě nepodívám. ()

GodComplex

Hmm, velmi prijemne prekvapko. Tvari se to jako neskutecne tuctovy film, ale opak je pravdou. Od zacatku do konce to tahne vyborny Clive Owen, ktery si film od filmu ziskava me sympatie a kdyz ma do tymu Jennifer Aniston se kterou jsou skvely par, zacne je prudit Vincent Cassel (coz je prvotridni prudic) a cele je to vizualne schopne podano Håfströmem, ktery sice nenataci zadne bomby, ale s kamerou to umi, k tomu dobry scenar (ktery jsem neprokouknul!), tak mame necekany filmovy darecek na svete. 7/10 ()

numi

Soudě alespoň podle počtu komentářů, tento film díru do světa českých kin neudělal. Dva měsíce v kině a pět komentářů? 45 hodnocení? Hm. A možná to hovoří za vše. Přesto se ho teď budu na několika málo řádcích tak trochu zastávat. Jo, všechno už jsme stokrát viděli jinde a je to strouhání jedné a té samé tužky pořád dokola. Najednou prostě ostrouháte všechno a jste z toho pěkně vykolejení (zdravím slovenské producenty a smekám za dokonalý překlad - vážně nevím, jestli trumfli svou ujetostí ty české). Ale - kdy už někdo natočil tenhle typ thrilleru dobře? Já pátrám v paměti a objevují se mi tam názvy jako Mlčení jehňátek, Obvyklí podezřelí, Sedm, Uprchlík (ten se krčí u schodů a kouká na ty předchozí se zakloněnou hlavou), ale to je všechno tak trochu jiná mísa. A někomu se to třeba jednou povede... Derailed u mě boduje díky Clivu Owenovi, on prostě umí, Jennifer Aniston je docela dobře rozpačitá, role jí celkem sedla, a máme tu docela "sympatického" zloducha se skvělým akcentem. Dobře rozdané karty. Pak přijde pár zvratů, které jsou někdy znamenitě podány a jindy podstatně hůře, ale tenhle vlak dojede až do cíle celkem bez zpoždění. Jistě, kvalitu tohoto snímku divák ocení spíše u televizoru než v kině, protože scénář je místy tupý a z Charlese Schinea dělá totálního tupce, ale při potencionální nerozhodnosti ve vaší půjčovně nebude až takový průšvih, když vaše ruka sáhne právě po téhle věcičce. Tři a půl. [březen 2006] ()

Vojcl

Povedený thriller, který po pomalejším rozjezdu nabere naprosto zběsilé tempo a nenechá vás vydechnout až do konce! Spousta vydařených dějových zvratů, snad jen ten poslední už byl trochu zbytečný. Clive Owen je dostatečně přesvědčivý, stejně jako jeho protihráč Vincent Cassel. A Jennifer Aniston si tu střihla svoji možná nejlepší filmovou roli. Několika klišé se sice tvůrci přeci jen nevyvarovali, ale celkově jsem si to parádně užil a milovníkům žánru můžu jen doporučit. ()

Alementina

I kdyz je to thriller a skutecne se tak tvari a misty je, porad je tam na thriller malo napeti. Na Aniston a Owena se hezky kouka, ale herecky se moc nenadreli. ()

kaylin

"Hra s nevěrou" je filmem, kde jsem hodně dlouho vlastně nevěděl, o jaký žánr se jedná. Bude to drama o rodinném rozpadu? Trochu silnější, méně klasický romantický film? Anebo thriller? Tak nakonec thriller, který se, bohužel, ke svému konci stává velmi rozporuplným. Ze začátku se seznamujeme s postavami, poměrně rychle, ale ne zase tolik, aby se uhánělo zběsilým tempem. Čekáme na první zvrat, který nastane. Je poměrně nečekaný, možná trochu zamrzí, že z Jennifer Aniston zase nevidíme trochu víc, protože co si budeme povídat, její herecké umění zase tak zajímavé není. Na druhou stranu ve filmu "Hra s něhou" alespoň hraje. Pozornost se však soustředí hlavně na postavu, kterou ztvárnil Clive Owen. Muž, který se rozhodl zahnout, svou ženu nepodvedl, ale následky si nese hodně drsné. Nejde ani tak o to, že se do těch problémů dostává, on si je vytváří sám. Vychází to z přesvědčení, že je potřeba zatloukat, zatloukat, zatloukat. Otázka je, jestli je to vhodné i ve chvíli, kdy vám jde o život. Musím říct, že některé zvraty ve filmu mě skutečně dostaly, ale s tím, jak se blíží konec, jsou méně a méně uvěřitelné. Ten poslední už byl tak nadbytečný, že by si za to tvůrci zasloužili proplesknout. Srazilo to dojem z filmu minimálně o deset procent. Jak málo někdy stačí. Ale ona i proměna Clive Owena z otloukánka v akční figurku není právě dvakrát uvěřitelná. Vincent Cassel si hraje to, co je pro něj obvyklé, trochu se využije i jeho přízvuk. Jako padouch je dobrý, ale arcipadoucha mu nevěřím. Zde se chová v podstatě jako největší zločinec na světě, který všechno ví, všemu rozumí, vše odhalí. Škoda, kdyby byl trochu lidštější, mohlo to být ještě silnější. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ztraceno-v-prekladu-4-bratri-na-dotek.html ()

Easykk

Strhující, napínavé.....zápletku jsem opravdu netušil, asi nemám to správné nadání..:) Výborná hudba vše dokresluje..byl jsem napnutý jak struna na sekačce :) zasloužené čtyři..vzzz :) ()

dawe04

Naprosto průměrný thriller, který si hraje na chytrý. O tom, zda-li byla pointa předvídatelná nemá smysl diskutovat, jde o individuální věc (např. já ji odhad už po prvním setkání s Casselem v hotelu, ale musím se přiznat, že jsem věděl, že má Derailed nějaký twist), problém ovšem je, že ta pointa je naprosto hloupá, stejně jako chování některých postav. Na třetí hvězdnou kolej to zpátky tahá místy nepokojná atmosféra a snaživí herci, sterilní režie a ještě horší druhý twist na konci však vrací tenhle vykolejený guláš zpátky na kolej č.2. ()

sssssycak

A opět film, ke kterému bych se nbýt Jenn nedostal. Ale naštěstí dostal. Jedná se o opravdu velmi povedený thriller s mnoha nečekanými zvraty. Clive Owen podává excelenrní výkon. ()

Fanucci

70% - průměrný thriller s jedním pěkným zvratem, který se odehraje 30 minut před koncem filmu. Ten závěr si mohli tvůrci odpustit. ()

maverick10

Na Jennifer bych mohl oci nechat, s herectvim to neni kdovi jak oslnujici, ale hezky holky to maji vzdycky jednodussi. Vincent Cassel je jako padouch uzasnej. Thriller jez je zalozen na prekvapujicich zvratech a na jednom planu jak precurat vycuranky. Do jake miry jsou zvraty prekvapujici, je asi na kazdem z nas. ()

SonG

Pěkná podívaná ,která je ovšem někdy poněkud nudná...zachraňuje to ovšem dobrý herecký výkon Owena a dobrá zápletka... ()

kagemush

BACHA NA MOŽNÝ SPOILERY --Pokud budete i vy mít po deseti minutách pocit,že už víte vo co jako de,nemusíte to dokoukávat,máte totiž pravdu,uhádli jste.Jeden z mála filmů ,kdy pointa může být zřejmá,aniž se příběh vlastně rozvinul.Zajímavý. ---Film pravděpodobně mělo táhnout To napětí z rozkrytí manipulace,ale když se ani tohle nekoná,je to vlastně nuda.(trochu mi udělal radost pan Owen,u něhož jsem již pár let přesvědčen,že má ve scénáři vždy napsáno -,,tvař se jako trdlo,chovej se jako debil,ale nakonec vem do pazoury ňákou tu bouchačku"-to je pak jasný,že zúčtování je pěknej mazec-viz. Sin City,Sejmi je všechny,Potomci lidí,-on už jinej nebude) ()

SallyZen

Skvělý film po většině stránek. Pointa filmu parádní, herci úžasní i když bych v hlavní roli čekal někoho jiného, ale zvládl to nadmíru dobře. Závěr a to finální rozuzlení, pro mě tedy velice nečekané, což je další plus. Dostal jsem víc než jsem očekával a Jeniffer Aniston je opravdu krásná a šarmantní herečka!! 90% ()

Martin741

Hra s Neverou je len priemerny film o tom, ze ak zivot vybehne zo zabehnutych kolaji, clovek moze prist o vsetko : Rodinu, pracu, milenku ....... A ze sa povazujem za narocneho divaka, takychto filmov som videl uz hromadu, tak Hra s neverou je len dalsim priemernym zasekom, akych je spusta. 59 % ()

peiton

Som silne vykoľajená :) K tomuto filmu som sa dostala čisto náhodou,a kedže ja nie som fanúšik Jennifer Aniston, tak som ho nejaký čas obchádzala. No a potom sa to nejako zvrtlo a našla som si čas. Ak by som mala použiť nejaké trefné prirovnanie asi by to bolo strhujúco podmanivé.Je to jedna famózna kriminálka s geniálnou zápletkou,ktorá ma skutočne dostala!Možno síce neprináša nijako oslnivé vyvrcholenie a výsledok druhej zápletky v závere mi pripadá trošku pritiahnuté za vlasy,no napriek tomu slovko výborný je ,,vlažné" prirovnanie.Napínavé a veľmi dobre "poskladané". Obdivujem, ako to môže niekto takto vymyslieť.Super,super,super,5 hviezdičiek v tomto prípade je určite málo. ()

bogomira

Moc se mi líbili Owen i Cassel a vlastně i celej film byl dobrej. A že se zápletka dala odhadnout? V tomhle konkrétním případě mi to nevadilo, protože to mělo šmrnc a tempo. ()

O´Neill

Hodně průměrná záležitost jejíž největším kladem jsou herci a poměrně dobrý námět. Duu Clive Owen & Jennifer Aniston to spolu neskutečně jde a věříte jim opravdu všechno, že se na konci se nestačíte divit. Bohužel je zde ovšem velká porce nezáživnosti, absence pořádné hudby a ve finále se první hodinu, až na nějaké slušné scény, celkem nudíte a nápravy se dočkáme až tak nějak v poslední půl hodince - kdyby toto tempo a záživnost měl film celou dobu mohlo být hodnocení o hodně vyšší. ()