Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

FreeDooM44

je to krásná pohádka, pohádka kterou přirovnám k Malému princi od Exuperyho...Musím řikat víc? A co třeba Shine on your crazy diamond? Tahle povídka a písnička vypovídají mnohem víc než se jeví na první pohled, stejné je to i s tímhle filmem...Víc už říkat nemusím :) ()

JamesLeon

Byl jsem opravdu hodně překvapen, když jsem tento film viděl poprvé. Bylo to v sobotu odpoledne a příliš jsem od něj neočekával. Ale dostalo se mi velmi zajímavého námětu i jeho zpracování. Také herecké obsazení bylo příjemné a též hudba (mí oblíbení brouci na závěr). Prostě jsem si tento film moc užil. Navíc ještě vede k zamyšlení, což je takový bonus, který vždy rád ve filmu vítám. Takže já jsem byl nadmíru spokojen. ()

DadysGirl

Je lepší být černobílý, i když šťastný, ale nevědět... Nebo barevný, prožívat vše naplno a poznávat nové? Krásné retro poselství v atraktivním a zajímavém vizuálním zpracování... ()

Judy24

Geniální zábava na večer v různorodé společnosti. To postupné narušování idylky v Pleasantville (já tam chci žít!) naprosto nemá chybu. Asi to není kvalitativně úplně ten nejlepší snímek, ale vtipností, originalitou a provedením to všechno přebíjí. ()

karlee

Ze začátku celkem koukatelné, i když žádný revoluční nápad to není (Truman Show, Last Action Hero, Stepford Wives), probouzení barev stále docela zajímavé, ale celkem nepovedený mi přišel závěrečný konflikt - zakazování barev apod. - a "katarze". Tam je to poselství příliš vstřícné a banální, pak je příliš jednoduché fandit hlavním hrdinům. ()

BrianStorker

Překrásný film s hlubokým posláním. Je neuvěřitelné, že i takto se dá natočit film o nesmyslnosti fašismu a nacismu. Nicméně těch poslání ve filmu je mnohem víc. Skvělé triky, perfektní scénář a kouzelné prostředí konce padesátých let jsou obdivuhodné stejně tak, jako herecké výkony. Bravo! ()

Bezda22

Nikdy jsem neměl potřebu tehle film vidět. Ale dneska mě k němu něco táhlo. Možná to bylo to, že se nekonala žádná akce na který bych při pátku prohnal promile krví, možná že mě nic jinýho nezaujalo na ostatních kanálech a nebo možná to, že jsem se podíval na profil toho filmu sem na csfd.cz a viděl hodnocení a komentáře a tak nějak mě to zaujalo. Tolikrát jsem se tomu filmu vyhejbal, ale dneska prostě muselo přijít to, že se na něj podívám. Nelituju jediný minuty, kterou jsem u filmu strávil. Tak sympatický obsazení a herecký výkony mě dlouho ve filmu nepotěšily. Navíc to prostředí a příběh, kterej pomalu odbarvuje černobílost a šeď světa do plnejch barev a dává mu smysl. Myšlenka toho příběhu je naprosto perfektní, hlavně v tom, že si jí může každej znás vysvětlit po svym a nikdy nebude daleko od pravdy. Hrozně hezkej film, mám fakt radost, že jsem ho viděl. ()

Rimland

Hrozně milý, příjemný a pohodový snímek, s bravurní retro atmosférou "nadšených" padesátek (fandové Falloutu ocení). Dokud se to navíc drží té komediálnější "rozvratné" linky, je to výborné (scéna dcery poučující matku o sexu je geniální). Žel bohu, v druhé polovině se to čím dál víc překlápí k melodramatu bez výraznějšího nápadu a pointy (i ten závěr je poněkud hrr a vyzní do ztracena), což je škoda... Každopádně úsměv na tváři to vykouzlí (zvlášť nám nostalgikům) zaručeně. ()

topi80

Americká ARABELA. Tam se do modernizace starého zromantizovaného světa onehdy pustila princezna Xenie. Ale napadá mě také paralela s Hříšným tancem, kde jsme se spolu s hlavní hrdinkou také dostali ze světa konvenční rodiny do prostředí, kde konvence a všednodennost naráží na svět, který je neustále v pohybu a přináší různé smutné či veselé osudy a příběhy. Při uvědomění si, kam se svět dostal ve 21. století, se dokonce přistihnete, že si nejste tak úplně jistí, jestli to, co se děje s postavami z roztomilého seriálu z 50. let je úplně správné, takže dilema z filmu se pomalu stěhuje do vašeho nitra. Každopádně ale roztomilá podívaná, kterou však díky výše uvedenému nelze brát jen jako oddechovku. ()

GameboyNES odpad!

Další přeceňovaná nudná sračka. Nechápu to vysoké hodnocení. Magoruie má standartně vypleštěný výraz, kterým dokurvil už spidermana. A Wintršpuntovka je tu otravná jak mucha na hajzlu. ()

sadovsj

Úžasné obsazení, úžasný nápad, promarněný potenciál. Takový nápad se dal mnohem lépe využít, místy mi to připadalo i hloupé. ()

wege

Úplně mě ten film v minulosti minul. Je to taková ten správný feel good film, i když ta alegorie je velmi hluboká a ukazuje lidí velmi obnažené. Má to úplně skvělý vizuál, to propojování černobílé s barevnou je úplně kulervoucí a dává tomu celému nový rozměr a vlastně je to v tom filmu to nejdůležitější. Vidíte díky tomu celý ten smysl. ()

zly.dvojce

V záplavě dnešních vizuálně našlapaných, ale obsahově prázdných filmů nemohu jinak než pět hvězdiček. Už jen jako omluvu za to, že mi něco tak příjemného celou dekádu unikalo. Samozřejmě mudrovat do detailu nad některými vyústěními, mohl bych se dostat na nižší hodnocení, ale stačí vzpomenout si na to, kterak bíločerní vyhlásí barvu barevným a odpověď v podobě skvostného graffiti a nelze jinak. ()

pekas

Sympatičtí herci, výborný a dobře provedený námět. Konec byl malinko zrychlený, nebo jak to říct (slabší). Ale jako celek to na pět má. Příjemný film. ()