Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

gabin(a)

Docela milá přehlídka těch nejbanálnějších klišé z nichž nejlepší byli Timothy Hutton jako zapšklý zloun a Gérard Depardieu jako dobrácký kuchař....Jestli ty super trhy s nabídkou čerstvých lososů v Karlových Varech fakt mají, tak závidím. ()

zette

Priblble, kycovite a s nesympatickou postavou v hlavni roli... No, alespon nam americti filmari dali trochu vydelat:-). ()

Juto

Takýto príbeh sme videli mnohokrát. Rovnako ako v prípade najromantickejších komédií nejde o nič hlboké, celý dej bol úplne predvídateľné. I napriek tomu som si film užil. 5/10 ()

c.tucker

Příjemný film na odreagování, nic převratného, ale je to celkem poctivě zahrané. Karlovy Vary jsou pro mě plus. ()

Radiq

Ne moc vtipné, ne moc originální. Potěšila lokalita Varů a pár známejch českejch ksichtů (nejvíc mě potěšila česká masérka). Konec se dal očekávat, protože celou dobu byla atmosféra stavěná tak, aby to dobře dopadlo. Jako, nebylo to nijak hrozný, ale nebylo to ani nijak super. ()

tom88

Viac ako komédia mi to pripadá ako dráma, ktorá je dosť odlahčená. Je to taký priemer a hollywoodsky štandard. Georgiu som si rýchlo obľúbil a cítil všetko s ňou. Queen Latifah celkom sympaticky zahrala. Ako jednohubka je to veľmi prijatelné a pôsobivé. Ja som sa bavil. 62% ()

misulka03

Ano, přiznávám, že to bylo dosti potrhlé a chvílemi neskutečně přehnané, ale proč ne. Člověk se někdy potřebuje u něčeho odpočinout, nic neřešit a smát se. Pobavila jsem se, odpočinula si - takže film byl pro mě úspěšný :) Nejvtipnější mi teda přišla Karlovy Vary, věděla jsme, že zde hrála Vondráčková a říkala jsem si, když se zmiňovala o Varech, že to udělali v dabingu pro legraci, ale ono to tady skutečně bylo - což jsem teda nečekala, ale potěšilo mě to, že i u nás se něco natáčí. Není to žádný velkofilm, u kterého byste našly nějakou hlubokou myšlenku, ale určitě bych to nazvala velmi slušnou komedií :) ()

MJMilan

Ač tento typ komedií nemám příliš v lásce, tento byl neuvěřitelně milý, rozuzlení taky hezké a Gerard jako kuchař, naprosto perfektní a přesvědčivý. ()

Mylouch

Lehkým perem načrtnuté "štěstí" amerického diváka z vybraně nabídnutých lokací a kulis Střední Evropy, český divák ocení nejspíš známé tváře v nepravděpodobných kontextech. Pro mě chybí více smyslu točení takového filmu. ()

Courtemanche

Drama i romantika. Nestává se často že někdo kdo je spíš zpěvačkou (i když hodně i hraje) táhla film a to ještě suverénním způsobem. Zajímavý příběh bez haló, vynikající Latifah. 3,5-4/5 ()

vesper001

„Skoro umřít nic nezmění,“ praví jedna z epištol dr. House. Tedy kromě filmů, kdy si nemocný po zdrcující diagnóze začne parádně užívat, najde životní lásku a vystartuje do zářné budoucnosti plné slunce a skutků milosrdenství pro chudinu. Prázdniny Queen Latifah naštěstí zahrnují i velkou spoustu jídla, Gérarda Depardieau, víc humoru než patosu a Karlovy Vary. Pár domorodých neherců v epizodních rolích (ano, myslím Lucinku) je nutné zlo, stejně jako morální perly. Po opakovaném zhlédnutí vám nezbyde než se začít mít rádi takoví, jací jste – s novými dvaceti kilogramy. ()

Estrellita

Nádherná věc, viděla jsem ji mockrát a zřejmě se mi neomrzí. Líbí se mi kombinace prostředí USA a Karlových Varů a taky je příjemné, že tvůrci zvolili do rolí Čechů české herce. Lucinka Vondráčková mi udělala doopravdy radost, stejně tak i francouzský šéfkuchař Gérard Depardieu... a další. Pointa je sice každému známá témař od začátku, přesto si člověk tuto milou komedii užije až do konce. 80% ()

wafc

Po zhlédnutí jsem si chtěl uříznou ruku, ale došlo mi, že když spácham takovou kardinální chybu, tak nebudu schopen sem napsat pochvalnej komentář, no pochvalnej. Protože je mi vytýkáno, že jsem příliš sprostý, tak se pokusim vyvarovat vulgayrismů. V hlavní roli je asi ta nejhorší herečka na světě (Ljuba Krbová právě vyskočila na předposlední místo), sekunduje jí vyhořelej gangsta LL Príma James a soudruh Depardějovič. Při pohledu na tuhle skvostnou trojku se mi několikrát udělalo blivno a jediné vzrušení spočívalo v tom, jestli si zebliju svůj mramorovej stůl nebo to stihnu na hajzl, hajzle. Tenhle film je taková legrace, že si jsem jist, že scenář napsal sám vrchní buk Troska. Při scéně na okně jsem doufal, že to tý kakaový bachyni uklouzne a rozseká se dole o Kaškaj, konec filmu, věnováno královně. Ach, já bláhový.. ()

chelseaman22

Pokuď jste tlustá černoška a současně nejste BIJÓNCE, tak jeďte do Varů objímat Rusy a kopulovat v prezidentském apartmá! 60% ()

Mrkvič

Bez českých herců a Karlových Varů bych asi dost litoval, že jsem se na to díval. Vtipu co by se za nehet vešlo. Příšerně pitomej děj, postavy a dialogy. A korunu tomu nasadí český dabing hlavně Gerarda Depardieua, jenž se zde zase snižuje jen k pitvoření, které mu zabralo snad jen v Drž hubu! Hodně slabý a to jsem se celkem těšil. ()

Kamkon

Je to sice jen další obyčejná komedie o hledání lidského štěstí na prahu (možné) smrti, ale velmi jí přidává české (nevím proč zrovna zimní) české republiky v čele s Grandhotelem Pupp, oblíbené mezinárodní a mezikontinentální paralely spolu s dominujícím hereckým obsazením královny L. Příjemné oddechové spestření, kde si většinu hotelu projdete zadarmo ()

kinghome

Příjemná pohodová komedie, která ani nemohla skončit jinak než skončila. Tohle byl už od začátku nalajnovanej děj ve kterym se nedělo nic co by vás mohlo zaskočit. Ale to nemění nic na tom, že výkony herců nebyli špatný a párkrát jsem se i zasmál. Pohodovej film, na kterej se klidně kouknu znova, kdybych zrovna neměl co dělat. 60% ()

Lachtaan

Typická americká slátanina, na kterou jsme ovšem v naší domovině všichni patřičně hrdí, protože je jednou ze snad vůbec prvních děl, která Amíkům mohou dokázat, jak se v našich exteriérech (i interiérech) dokáže natočit nezávislé, pohodové dílko. Setsakra mi štvalo, když kdysi tenhle film zabíral každých 3/4 roku hlavní sobotní vysílání, dnes ale rád vzpomínám na můj snad první životní zážitek, kdy jsem měl tu čest vidět spolupráci slavných herců jako je pan Depardieu s mladými jedinci naší tehdejší herecké plejády. ()

Honzíno

Bod za herce, bod za 'české' lokace. Cení se nestrčit do hlavních rolí na pohled překrásné lidi. Ale jinak je to konina se snůškou klišé (hubatá černoška káže, také poučuje bílý trubky, romantický oblouk o znovuzrození, každý s vybočujícím vzhledem je pošuk, geografické nesmysly...). Samo o sobě by to nevadilo, jen by mě to muselo chytnout a těšit se na konec, kterého jsem se během stopáže čím dál víc obával a on nastal v oné podobě. Je možné že v původním znění bych se vyškrábal ke 3 bodům z 5. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu