Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

moviesfan

Tato komedie je jednou z těch, která je příjemná a mnohé potěší svou milou stránkou. Pro mě osobně bylo příjemné koukat na české prostředí a některé naše herce, ale i na Depardieua i Q.Latifah. Příběh je už bohužel jako nenápadná ,,šedivá myška", respektive ničím zásadně neokouzlí ani nepřekvapí. ()

Pegas1632

Je to přesně to co sem od toho čekala - oddychová komedie. Na nic si nehraje, vše je jasné jako facka. Zasazené do českého prostředí. Ano trošku zarážející, že do Karlových Varů se jede někdo ubytovat aby si šel zalyžovat, nebo že cestou z letiště v KV do Grandhotelu Pupp by někoho potkala lavina :). I přes zjevné faktické chyby sem se celkem bavila ()

Kryton

Moc komediální mě to nepřišlo , ale i tak se jedná o celkem příjemnou záležitost. Odpustme tvurcum , že z Karlových Varů udělaly druhý Aspen. Myslel jsem , že když tam hraje Latifah , že to bude opět černošská komedie , který nebudu chápat. Docela se příjemně prekvapeně koukalo na ženu , která po zjištění , že má 3 týdny života zaletí do vysněného hotelu Pupp. Celé je to prostě pruhlédné i s koncem , ale to nevadí ne? Snad nechcete filozofické drama o existenci života s Queen Latifah. Příjemná oddychovka na sváteční odpoledne a ta Lucka Vondráčková tam taky mohla být více. Nu i tak *** . Originál jsem neviděl. ()

draggo

Až překvapivě dobré, to jsem vážně od něčeho, co vypadá jako tuctová komedie, nečekal. Příběh je tentokrát povedený, a ačkoliv mi bylo jasný, že to dopadne dobře, tak mě bavil. Obsazení je parádní, Queen Latifah je výborná, je to taková sympatická dáma. Vedlejší role jsou obsazeny taktéž velmi pěkně, čeští herci se nemají za co stydět. Jsem moc rád, že se film odehrává v České republice a navíc jí vykresluje celkem pěkně. I když ty Himaláje u karlových Varů si mohli odpustit. :) Závěr je sice odhadnutelný, ale potěší a završí tak tenhle příjemný snímek. /viděno v TV: 80% a 4*/ ()

keddy79

Zhruba polovina (ta první) byla výborná, skvěle jsem se bavila. Ale od návštěvy casina to byl jeden Hollywoodský kýč za druhým. 17 černá 3x za sebou, lidi se měnící od základů (hlavní pokojská) a "nečekaný" závěr, huaaau -_o ()

MartinezZ odpad!

Nedokoukáno. Stačilo pár hrůzostrašných efektů, rozdělených obrazů s českými herci, dabing... neuvěřitelně a nekoukatelně trapné. Koukat na film, kdy je mi trapně i za herce skutečně nemusím. Hrůza, brrr. ()

Praxis

Tak až na ty laviny, které běžně padají na jedinou přístupovou cestu do Karlových Varů a velehory za městem to docela ušlo. Latifah si tam tak příjemně procházela a užívala, Depardieu roztomile žvatlal a jako celek to na mě působilo ohromným reklamním klipem právě na Karlovy Vary a Pupp. Na oddech bez nutnosti používat mozek je to ale báječné... ()

Sandiego

Velmi příjemná komedie, se skvělou Queen Latifah, která se postupně začíná stvávat jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Je zde mnoho velmi vtipných scén, několik velmi dojemných scén, ale celek mi ke konci přišel nějak moc přeslazený a rozhodně jsem čekal trochu jiný styl, ale asi jsem zase Američany podcenil. Nakonec však jsou Poslední prázdniny filmem, u kterého určitě budete litovat, že tak brzy končí a ta představa K. Varů, jako místa, kam by se Američané vypravovali umírat je roztomilá... ()

Popluh

Asi nikdy nepochopím vznik podobných filmů. Totálně klasická a předvídatelná rádoby komedie s nudnými charaktery postav, která se ještě ke všemu snaží moralizovat. Nudný a zbytečný film, takový si snad ani Karlovy Vary nezasloužily. ()

Orlau32

Nevím,co bych měla komentovat. Film mě neurazil, ale ani ničím nezaujal. Asi jsem to nedokoukala, protože si ani za boha nemohu vzpomenout, co tím režisér chtěl říci. ()

blackrain

Člověk by si měl splnit všechny své sny, dokud má ještě čas. Georgie svou upřímností dokázala některým lidem otevřít oči. Od prvních dvaceti minut filmu jsem tušila, že s tím CTéčkem něco bude v nepořádku. Nejvíce jsem se nasmála, když se Queen Latifah řítila na snowboardu ze svahu. Ať žijí Calamary Vary, pardon, Karlovy Vary. ()

slunicko2

Jak strávit poslední měsíc života. Instruktážní film. 1) Film nepřekvapí dějem. I těm, kteří neznají původní britskou verzi z roku 1950, je po 10 minutách jasná nejenom pointa, ale prakticky každá minuta příběhu. 2) Zejména český divák však bez překvapení nezůstane. Režisér mu ho středře dopřává na alpských sjezdovkách pro začátečníky vedle hotelu Pupp (čti pap) v Kalamari Varech. Georgia Byrdová vchází do butiku a zavelí: Make me international a šéfkuchař Dépardieu odhalí tajemství, jak si žít. Je to máslo, zašeptá překvapené Georgii a poslání filmu je naplněno. 3) Jiných překvapení se v této přeplytké komedii oplývající všemi myslitelnými americkými klišé nedočkáte. 4) Vyloženě jsem si přál, aby se těsně před koncem pod všemi aktéry ta hotelová římsa utrhla a film se tak dočkal nesporně překvapivého "alternativního" konce. Ovšem mé přání se nenaplnilo. 5) Jedno ponaučení si z filmu přece odnáším. Pro co žít? I didn't come here to make an impression on anybody, I just came here to blow every last cent I had. ()

rt12

Taková B komedie, která mě nijak nepopuzovala. Už jen to horské středisko v Karlových Varech stálo za to :-) ()

Eldrick

Užívej dne, dokud nechcípneš, zaleť do Karlových Varů, kde v hotelu potkáš Lucii Vondračkovou a v kuchyni Gérarda Depardieu. ()

Katarine

Ale jo, dalo se to, celkem mě to mile překvapilo, čekala jsem úplnou hovadinu. Ovšem pobavily mě ty Alpy, které trčely nad Karlovými Vary a taky ta šílená přehrada (když už nic, třeba to sem naláká zahraniční turisty). :-) Ale Queen Latifah mi dokazuje, že je výbornou herečkou a být v kůži ženy, která zjistí, že za měsíc už tu nebude, taky si budu chtít ve svých posledních dnech života splnit všechny sny. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu