Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

Tsuki

Pěkný a ke konci hodně úsměvný film :) Není to sice nic převratného, ale svým jednoduchým poselstvím mi to dokázalo překvapivě zvednout náladu. ~(3,6)~ ()

swamp

Naprosto nenáročná komedie, ve které je konec jasný už na začátku. Latifah mi bohužel nepřipadá nijak zvlášť sympatická, ale takový Depardieu tady byl naprosto dokonalý. Navíc to česko-ruské prostředí. :) ()

nash.

Příjemná, pohodová a lehce úsměvná podívaná s poselstvím, které sice většina lidí zná, ale málokdo se jím řídí, a tak neškodí si je občas připomenout. Latifah je sympaticky pohodová, Depardieu si střihnul další osobitou figurku, byť v několika momentech jsem měl pocit, že trochu ujel, české lokace jsou úsměvné s jako bonus sympatická zrzka pro potěchu oka. ()

Chrustyn

Podprůměrná nevtipná komedie snažící se tuzemské obyvatelstvo zaujmout českými interiéry a exteriéry a poprvé hrající Queen Latifah. ()

bassator odpad!

Úplná sra... s tak předvídatelným dějem a koncem... Příšerní herci skoro až směšní, stejně jako celý příběh... - 2. 1. 2010 - 5% ()

Zazie

Příjemná, i když prvoplánová komedie na sobotní večer, která pro Čechy znamená hvězdičku z protekce navíc. Ale že ty Krušné hory nějak povyrostly od té doby, co jsem tam nebyla! Queen Latifah působí jako hezčí Whoopi Goldberg, Depardieu si zase tolik nezahrál, Lucka Vondráčková je recepční a Vašuta jsem nenašla - že by v tom nehrál? ()

heyda

Nebýt Kalamárů Varů, kterým teď doma jinak neřeknem :-D tak bych šel i níž. Neee jde o to, že film je to jednoduše slabě podprůměrný, ale potěšilo mě české prostředí s pár českými herci a třeba i Depardieu v roli šéfkuchaře. Takže milá 3-hvězdičková podívaná. ()

triatlet

Problém je, že při lékařově sdělení jsem nevěřil, že hrdince zbývá jen pár týdnů života. A užívat si hrdinčiny zimní radovánky na snowboardu ana Snowboarďáci mě zase tolik nebavilo. Naštěstí se občas povedl záběr do kuchyně. Celkově se jedná o líbivou reklamu na dovolenou v Česku. Těch Američanů v Karlových Varech, potažmo policistů pod hotelem při "skákací scéně" ale bylo příliš. Ale když může lavina způsobit dopravní kolaps, přejme Američanům smysl pro nadsázku... A potěší nenatahovaný konec, který prostřednictvím Knihy možností, nebo spíš skutečností, sděluje, jak se vedlo jednotlivým aktérům. ()

mat.ilda

Ale jo, dalo se to - pohodová "fat woman" z Louisiany, předvídatelně předvídatelné schéma napravení nenapravitelných, fatálního omylu v diagnóze a všech splněných snů - zkrátka všeho, co se vám v reálném životě nikdy nemůže stát, přesto je možné, že si někteří snílci při pondělním sledování okousali nehty napětím :-) ()

anais

Jeden z mála zahraničních filmů, ve kterém je Česká republika sama sebou. A z toho důvodu stojí za pozornost. ()

Necrotongue

Jedná se o typickou americkou komedii, při níž může divák v pohodě nechat odpočívat větší část svého intelektu, díky čemuž mu nebudou překážet díry v logice ani podivné představy tvůrců o České republice. Mám sice k filmu celou řadu výhrad, ale kašlu na ně, protože jsem se s Queen Latifah celkem slušně bavil a myslím, že by byla škoda, dát mu o hvězdičku méně, už jsem viděl horší kousky. ()

Bauer

Hong Kongský režisér Wayne Wang režíruje americký film odehrávající se v České Republice v nádherném městě, jakou jsou Karlovy Vary. Šílená kombinace, která nefunguje! Od tohoto snímku jsem nečekal absolutně nic a taky jsem nic nedostal, takže jsem udělal velice dobře. Nic převratného a velká nuda. I těmito slovy by se dala tato (ne)komedie charakterizovat. Když se zamyslím, tak ve filmu nebylo nic vtipného, abych se alespoň jednou zasmál nahlas a nebo alespoň pousmál. Prostě nic. A tak jsem ztrávil nekonečných 107 minut, které byli k uzoufání nudné. Velké lákadlo, proč jsem chtěl tento film vidět, byli určitě Karlovy Vary. Ale tímto končí. Většina filmů mně třeba naláka na herecké obsazení. Ale tady ne. O Queen Latifahové nemám zrovna valné mínění. Ano, je sice sympatická, ale její výkony mně neoslovují. Rappera LL Cool J mám rád. Co se týče hudby, tak dělá dobrou hudbu a jeho role jsou vždy velmi sympatické. Ale ani LL Cool J a ani Queen Latifah nemůžu považovat za kvalitní herce. Jediný, kdo je zde kvalitní, tak je Gérard Depardieu, kterého bych si dokázal představit jako špičkového kuchaře. Škoda, že je ve filmu celkově 5-7minut. Alespoň, že to mělo pointu, aby si člověk každého dne užival na plno, protože nikdy neví, kdy jeho život skončí. To je jediné dobré na tomto filmu! ()

Sifaka

Docela slušná americká komedie s několika scénami a hláškami, při kterých jsem se upřímně zasmál, jen ten konec byl zase takový sladce americký, což já moc nemusím ... ()

prome

V roce 2002 se Alpy vyskytly v Praze (xXx) a v roce 2006 jsou v Karlových Varech. Kdepak asi budou v 2010? Nechejme se překvapit. A teď k filmu. Fádní blbost se spoustou klišé a chyb. Nechápu jak takový "film" může být brán Novou jako Megafilm. Na Nově si z nás asi dělají srandu. ()

jerry12

40%. Celkem 102 velmi slušných minut o tom, jak je také možné alternativně se vyrovnávat s blížící se smrtí, jinak než ničivou depresí a alkoholismem. Celkem příjemná komedie. Proč tedy takové hodnocení? Celou dobu jsem se bál, aby nepřišel nějaký závěr, který podkope kompletně celý film. Přišel. A podkopal ho. Posledních 5 minut, jak už to tak často bývá, bylo z narativního pohledu opravdu tragických. Škoda, s takovou se ale hollywoodské romantické komedie náplasti totálního kýče nikdy nezbaví... ()

Genero odpad!

Čokoládové monstrum se vynořilo z neznáma s úmyslem zničit romantiku borščem provoněných Karlových Varů a přesunout magnetické póly Země, aby v dříve lázeňském městě nastala doba ledová a rozmrzelí Amíci si mohli zalyžovat na ledovci. Královna Lapiduch se podle předpokladů mojí novou afroamerickou ikonou nestala a smyslné akty Whoopi Goldberg protentokrát pálit nemusím. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu