poster

Temný obraz

 • USA

  A Scanner Darkly

Animovaný / Krimi / Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 100 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Scénář:

Richard Linklater

Kamera:

Shane F. Kelly

Střih:

Sandra Adair

Scénografie:

Bruce Curtis

Kostýmy:

Kari Perkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $5,501,616Tržby Celosvetovo $7,659,918║ /60%/(25.2.2010)

 • Psema
  ****

  Příjemné překvapení, v němž se fantasticky snoubí zajímavý a neokoukaný styl animace s na první pohled složitým, na druhý však - ve své podstatě - jednoduchým příběhem s výrazným poselstvím.(9.4.2007)

 • EdaS
  ****

  Vizuální podoba se skvěle hodí k příběhu - výsledkem je velmi atmosférická dickovská adaptace s fajnovým obsazením. Samozřejmě to není film pro "masového" diváka (na to je příliš pomalý a "rozostřený"), ale to není ani předloha.(11.11.2006)

 • castor
  ***

  V blízké budoucnosti se banda přátel kdesi v Kalifornii sjíždí na nové droze s názvem substance D. Nemají však potuchy, že jeden z nich je agentem protidrogového oddělení. S látkou otce moderní sci-fi Philipa K. Dicka laškoval už Charlie Kaufman, projekt ale skončil v rukou Richarda Linklatera, který se pohybuje od romantických látek, westernů, hudebních komedií až ke „kritikám“ fastfoodových řetězců. Tentokrát se pustil do náročného kultovního románu, který nejprve vznikl jako hraný film a potom jej náročnou technikou překresloval do realistické podoby, nutno podotknout s výrazným schizofrenním nádechem. Výsledek ovšem zaostává za očekáváním. Světlo světa spatřil pochmurný (dějové místy nejasný) animovaný film, který ovšem více mluví (někdy až příliš), jeho bizardní postavy ztvárněné hollywoodskými hvězdami kromě bravurní animace nikterak nezískají divákův zájem a nějaké zásadní kritiky současné společenské koroze se nedočkáme!!(12.2.2007)

 • Ded@M@tes
  ****

  Netradiční film, ale velice pohodový. Tajný agent Keanu Reaves a jeho kamarádi závislý na látce D. Příjemná komiksová forma. Malinko je zvláštní měnící se oblek, působí to trochu divně. ( Hodnocení: 8/10 )(25.5.2012)

 • - V letech 1970 až 1972, poté co ho opustila manželka, Philip K. Dick ke schizofrenii a paranoii přidal závislost na drogách (především amfetaminy). Jako hlavní hrdina si i PKD prošel speciálním odvykacím programem X-Kalay (v knize a filmu Nová cesta). Na jednom místě v knize se zmiňuje o několika existujících léčebnách (Synanon, Center Point, X-Kalay). Knihu napsal v roce 1977. (Xeelee)

 • - Barris (Robert Downey Jr.) nosí hodinky značky Philip. (dyfur)

 • - Film sa pôvodne natáčal ako hraný, a až neskôr sa režisér rozhodol preanimovať - na obraz natiahol originálny obraz komiksového štýlu, vďaka čomu sa film stal povestný už dlho pred premiérou. Túto unikátnu technológiu Linklater už kedysi použil na film s podobnou tematikou, Bdelý život (2001). (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace