poster

Temný obraz

 • USA

  A Scanner Darkly

Animovaný / Krimi / Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 100 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Scénář:

Richard Linklater

Kamera:

Shane F. Kelly

Střih:

Sandra Adair

Kostýmy:

Kari Perkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ded@M@tes
  ****

  Netradiční film, ale velice pohodový. Tajný agent Keanu Reaves a jeho kamarádi závislý na látce D. Příjemná komiksová forma. Malinko je zvláštní měnící se oblek, působí to trochu divně. ( Hodnocení: 8/10 )(25.5.2012)

 • LiVentura
  ***

  Bezesporu zajímavé, na Američany až příliš přemýšlivé...(27.6.2009)

 • Rudovous
  ****

  Velice originalni nejen diky svemu vytvarnemu zpracovani,ale take diky genialni predloze F.K.Dicka.Roberta Downeyho Jr.mam rad i sejmutyho,nakreslenyho a zanimovanyho.Zaver filmu,tod dokonala finesa.(22.2.2007)

 • Isherwood
  ***

  Dickovy temné vize se věrně otiskly do filmového tvaru. Oceňuju to, jak si Linklater dokáže umě pohrávat s náznaky a mnoho motivů nechává na divácké představivosti, přesně tak, jak to rád se svými čtenáři dělával tenhle kultovní spisovatel. Na druhou stranu mi tam ale chybí větší autorský přístup, který by snímek rozpumpoval do osobitější polohy a originální výtvarná stránka v tomhle případě nestačí, protože v rozbředlém vypravěčském stylu se brzy začne zajídat. Každopáně, P. K. D. by měl jistě radost. 3 a ½.(21.11.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: Richard Linklater .. Není tajemstvím, že žijeme v prostředí závislostí… To platilo v době, kdy Dick svoji knihu napsal (1977), platí to dnes a platit to bude i v (ne)daleké budoucnosti, kam své dílo zasadil scénárista a režisér Richard Linklater. Jeho rukopis jde cítit hlavně v dialozích, kde se skutečně vyřádil a jsou excelentně podané. Bezchybní jsou i herci, kteří psychické pohnutky a paranoiu svých postav předvedly na výbornou. Co snímku nelze upřít je to, že díky zvolené animační formě vypadá velice neotřele a originálně. Vše krásně podtrhuje onu záludnou a bolestnou podstatu příběhu… Leise. _ 85%.(18.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace