poster

Temný obraz

 • USA

  A Scanner Darkly

Animovaný / Krimi / Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 100 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Scénář:

Richard Linklater

Kamera:

Shane F. Kelly

Střih:

Sandra Adair

Kostýmy:

Kari Perkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  **

  Odmyslete si exhibujícího Downeyho a rotoskopovanou grafiku a máte natolik obyčejný a tuctový film, až se nechce věřit, že předlohou mu stála kniha Philipa Dicka. Námět zajímavý, zpracování nudné. Ona i ta grafika si mne rozhodně nezískala - film vypadá jako by jen prolítnul nějakým vymakaným filtrem - výtvarná invence nikde žádná a když se podíváte trochu z dálky s přimhouřenýma očima, málem si ani nevšimnete, že se jedná o film "kreslený"... Scanner Darkly je synonymum nevyužitého potenciálu. Dickovského stihomamu i animované formy.(7.3.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jsem příliš paranoidní na to, abych dokázal sledovat film, ve kterém je paranoidní někdo jiný. Nicméně kreslený junior Downey mne hodně bavil, ale to ostatní mne zlehka míjelo. Možná, kdybych se na film lépe připravil nitrožilně či nitronosně, tak bych si z něj něco odnesl, ale takhle to pro mne byla jen průměrná podívaná s herci, kteří se nechali rozložit na pixely a znovu složit v dvojrozměrném prostoru.(24.2.2015)

 • Arbiter
  ****

  Paranoia jako prostředek, paranoia jako realita, paranoia jako důsledek, paranoia jako styl života... Paranoia jako prase...(8.3.2009)

 • nunka
  ****

  "Temný obraz" pôsobí pútavo a nevšedne - a to len vďaka namotávajúcej animácii. Nevyrovnane je to najlepšie zhodnotenie! Vizuál totiž vysoko prevažuje obsah. Tematicky som mala pocit, že sledujem Requiem for a dream v prekreslenej podobe, no vizuál bol prehlušujúci a tak celé to na mňa zapôsobilo skoro na výbornú...(19.9.2007)

 • Hellboy
  *****

  Film od první scény perfektně buduje atmosféru naprosté paranoie a magorství způsobené tím, že asi všichni hlavní hrdinové jsou feťáci. Hlavně Robert Downey exceluje a Woody Harrelson ho skvěle doplňuje. Chudák Keanu Reeves hraje až druhé housle. Zápletka je hrozně zajímavá a rozehrává velké množství pozoruhodných témat, tak jak už to Philip K. Dick dělává. První polovina filmu je velmi našláplá a vtipná, skoro jako nějaká huličská komedie, druhá je vážnější, přemýšlivější a psychedeličtější, což ale také odsouvá příběh na druhou kolej, a tak až v poslední čtvrthodině přijde vytoužené masivní vysvětlování. Perfektní film, za který by se Philip K. Dick nemusel stydět. Určitě se na to zase někdy podívám. 90%(25.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace