Temný obraz

A Scanner Darkly

Animovaný / Krimi / Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 100 min

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Richard Linklater

Shane F. Kelly

Příjemné překvapení, v němž se fantasticky snoubí zajímavý a neokoukaný styl animace s na první pohled složitým, na druhý však - ve své podstatě - jednoduchým příběhem s výrazným poselstvím.(9.4.2007)

• LIVINGDEAD

Vydržel jsem se na to dívat 10 minut. Odporná grafika, neustále se měnící tváře, otřesné stínování lesklých ksichtů a obsahově katastrofa !!!! Větší hovadinu jsem neviděl. To už Ošklivka na Primě je zajímavější!(12.6.2008)

Dokonalé vítězství formy nad obsahem.(5.2.2007)

Film zajímavý animací, hrající si se stíny a svým skutečně zajímavým, smutným a drsným příběhem odehrávajícím se kolem drog a policie. Příběh věnovaný přátelům Philipa K. Dicka, kterých většina už zemřela dlouho před ním. Rozdvojenému a zmatenému pohledu na svět očima Boba Arctora snadno uvěříte při této animaci, který na vás zanechá divně zbarvený temný svět, jako kdyby jste se stali i vy jedním z narkomanů a prožívali tento příběh.(2.9.2007)

Paranoia jako prostředek, paranoia jako realita, paranoia jako důsledek, paranoia jako styl života... Paranoia jako prase...(8.3.2009)

• - Film sa pôvodne natáčal ako hraný, a až neskôr sa režisér rozhodol preanimovať - na obraz natiahol originálny obraz komiksového štýlu, vďaka čomu sa film stal povestný už dlho pred premiérou. Túto unikátnu technológiu Linklater už kedysi použil na film s podobnou tematikou, Bdelý život (2001). (Greenpeacak)

• - Podle režiséra Richarda Linklatera zabralo natáčení filmu pouhých 23 dní; animační proces trval dalších 18 měsíců. (3DD!3)

• - Film si na sebe nevydělal, rozpočet měl $8.7 mil a celosvětové zisky z tržeb byly jen $7.6 mil. (PhillM.)