Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

GodComplex

Je to o uroven lepsi, nez jednicka - vetsi, barevnejsi, zabavnejsi a mnohe sceny vypointovanejsi. Zobrazeni LOTR trilogie nema chybu. Stale to ale nemeni nic na faktu, ze vyborna komedie vypada uplne jinak. "The Transformers were a total slight against God. In as much as God sent his only begotten son to die on the cross to redeem mankind and all we did to pay him back was make terrible fucking cartoons, like the Transformers." 6/10 ()

Ender66

Komická rovina rovnako dobrá ako v jednotke. Dvojka ale prináša naviac neuveriteľne dobrú Rosariu a takisto riadnu porciu vážnych tém a nostalgie. Miestami som mal pocit, že sa nepozerám na komédiu, ale na drámu. Nasmial som sa ako už dávno nie, niektoré scény patria do zlatého fondu(celá Randallova rozlúčková párty). Čo sa mi ale veľmi ráta je ako citlivo Smith do komickej roviny zakomponoval tú vážnu. Dospievanie, preberanie zodpovednosti za svoj život, "pravá" láska a sila priateľstva (scéna vo väzení na dojala k slzám) to všetko u mňa povýšilo tento film z roviny dobrej zábavy kamsi vyššie. 10/10. ()

numi

Nesnáším Jaye a nemám rád Mlčenlivého Boba. Jejich čistě soukromý film z roku 2001 mě znechutil a unudil k smrti, takže jsem ke druhým Clerks přistupoval s mírným odstupem a s jistou dávkou skepse. Zbytečně to nebylo, ale tihle dva "kultovní" flákači se před kamerou až tolik často neobjevují, což je přesně ten důvod, proč může být Kevin Smith na svůj počin hrdý. Muži za pultem jsou zábavní, jsou trendy a jsou přirozeně svý. Hádka o nejlepší trilogii všech dob je toho důkazem - mimochodem, Pán prstenů válcuje nové Star Wars na plné čáře... o) Celý filmový děj jednoznačně směřuje k velkému komediálnímu finále, kterým je rozlučková párty s oslem, a Kevin Smith toto finále bravurně ustál a zvládnul na jedničku. Stejně jako celý film. Pro někoho samozřejmost, pro mě milé překvapení. [červen 2007] ()

Lum3n

Úžasný, o třídu lepší než jednička, skvělá, nekorektní zábava, jedna hláška za druhou, dojemný a nostalgický závěr...jednoznačně nejlepší Smithův film ()

SarumanKo

Ďalšie dobrodružstvo Jaya a mlčanlivého Boba, v ktorom ale oni samotní hrajú druhé husle. To však nie je na škodu, lebo Becky, Dante, Randal a koniec koncov aj Elias sú postavy uveriteľné, vtipné aj dojímavé, so všetkými svojimi chybami i kladmi. A Kevin Smith je ako režisér fenomenálny - dokáže totiž skĺbiť rasistický, úchylný, sexistický, geekovský humor s ľahkou, ale funkčnou romantikou a morálnym posolstvom o priateľstve, čo je prinajmenšom geniálne. A je to niečo, čo nechcete, ale v konečnom dôsledku musíte brať vážne. Navyše to má vynikajúce dialógy, nenormálne smiešne vtipy a úžasnú Rosario Dawson. OPRAVA: Pri druhom pozretí je ten film ešte zábavnejší, ako predtým. Dvíham hodnotenie na 5*. (90%) ()

kaylin

Já tenhle film prostě miluju. Snad ještě víc než první, který byl pro Smithe přelomový. Jsou zde skvělé dialogy, jsou zde úchylné situace, a jsou zde výborné postavy, kdy hlavně Becky s tváří Rosario Dawson je skvělým tahem. Do téhle holky se dá snadno zamilovat. Nemůžu od toho filmu odtrhnout oči pokaždé, když se na něj dívám. ()

Pet

[Tady by měl být nějaký vtipný bonmot jako obvykle, ale stejně jako Tichýho Boba mě nic nenapadá.] ()

anniehall

4,5* Jedničkou Clerks to všechno začalo: šťavnaté dialogy, barvité postavičky, nepředpokládatelný vývoj zápletek a bláznivé množství odkazů napříč celým, nejen filmovým vesmírem. Kdo mohl tušit, že dvojka Clerks půjde ještě dál a bude ještě lepší. Smith přitlačil na pilu na všech frontách. Pokračování pulťáků je svižnější, vtipnější, barevnější, sentimentálnější, hudebnější a bláznivější a přímo úměrně tomu i vulgárnější, drsnější a neuvěřitelnější. Ale takhle to vybalancovat dokáže jenom Smith. Nikdy bych nevěřil, že může režisér dojmout diváka situací, kde v zadním plánu probíhá mezidruhová erotika. ()

YURAyura

8/10 Posledni a dle meho nazoru zatim asi nejlepsi Smith. Hrdinove prapuvodniho Black&Wite zacatku filmu KS ozivaji po 11 (12?) letech temer v miste, kde jsme je opustili a po jejich boku se nastesti vyjma sympaticke dwoky Jay a Silent Bob neobjevuji dalsi celebrity Flleck ci Deemon, coz je jedine dobre. Dockame se sice tradicniho americkeho prvoplanoveho moralizovani, ale tentokrat je Silent dostatecne Silent, takze si namisto dulezitych otazek rasismu, pratelstvi a pracovne pravnich vztahu muzeme vsimat skutecne zasadnich veci ATM pocinaje a souboyem trilogii konce. O kadenci vulgarismu typu fuck, pussy, cock,... snad ani netreba hovorit. Co bych vyjma toho tradicniho moralizovani vypichl mezi negativa, tak to je opetovna pritomnost Smithovy partnerky, pred tim to tam kazila ta sislava, ted tady ta nadera. Aspon chlapi jsou 100%.... ()

Damiel

97 % - Smith je ve vší parádě zpátky. Clerks 2 jsou ryzím koncentrátem jeho talentu. Opět úžasné dialogy (souboj Star Wars vs Pán prstenů fakt nemá chybu), které chci slyšet zas a znova, tradičně skvělá partička prověřených herců s novou "akvizicí" Rosario Dawson (tý to fakt seklo!), drsné, vtipné i dojemné. Wow! ()

PogoJoe

Dvěma slovy: ulítlá prča. Dojemně ulítlá, s geniálními dialogy, emocemi, které mě zasáhly, šílenými nápady (někdy až zvrácenostmi), které vás dostanou a citem pro detaily, které ty všímavé potěší. Jízda od začátku do konce. Další z filmů propagujících krédo: 'Do what you love and fuck the rest!" (but don't fuck donkeys, yucks...) ()

swed

Prvním "Clerks" jsem dal průměrné 3*, pokračování se mi líbilo mnohem víc. Má trefnější hlášky a vyspělejší zpracování. Perverzní radovánky s oslem jsou na hranici, ale na druhou stranu, v jakém jiném filmu tohle uvidíte? 8/10 ()

MATADOR

Tenhle typ humoru mi není úplně cizí, ale povětšinou jsem se nudil a sledoval stopáž, kdy už se to zastaví. Scénář je obligátně děravý a o ničem, za to dialogy jsou vtipné, stejně tak jako scénky a zakomponování Jaye a Boba potěšilo! ()

Toshiro

Vůbec mi nesedí dialogy s fekálním a sexuálním humorem a narážkama. Přesto postupnou gradací film dokáže využít rozehrané prostředí a dotáhnout to do slušného konce. Není to pro mě kult jako pro některé, ale pouze slušný film. ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008