Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

parabellum

S čistým štítem dávám plný počet, už si ani nepamatuju kdy jsem se u nějaké nové komedie rozbrečel smíchy. Dostal jsem dokonalé poučení o tajuplném skřítku polštáříčkovi o víle zubničce, konečně jsem pochopil děj LOTRA a o mezidruhovém sexu ani nemluvím. ()

Meiers

Kurefsky úletovej scénář.....dusil jsem se smíchy.....škoda toho konce, kdy to začlo být hodně přeemotivovaný, ale i tak každopadně za 5. ()

bif

Neuvěřitelně drzé, ale i neskutečně upřímné. Příběh ukazuje muže (a ženy) takové jací vážně jsou. Jedná se o humor, na který potřebujete silnější žaludek, ale pokud to přijmete, odměnou vám bude opravdu promyšlený a výborně natočený film. PS:Soundtrack je parádní. ()

Charlie84

Romantická komedie, kterou nechcete vidět s přítelkyní, protože když už ani Mlčenlivý Bob nemá slov, je zřejmé, že přituhuje. Někomu to může celé připadat jako trapnost nad trapnost, pravda, více méně je to totéž jako u většiny ostatních Smithových opusů, sex, sex, drogy, mezidruhová sexualita...ehm...ale v nejbližší době si dám opáčko, protože tohle je přesně ten typ filmu, který si můžete pouštět pořád dokola, aniž by cokoli ze své třeskutosti ztrácel. I když mne některé narážky na temnou stranu síly a hobitín trošku otravovaly, zbytek materiálu se stal legendárním už po prvním shlédnutí. Mám skoro strach, co to se mnou udělá na podruhé...a na potřetí...I miss my donkey:):):) ()

Razzor_82

Smithovi flákači ve druhé partii. Po vyhoření Quick Stopu to nějak ztratilo kouzlo večerkové atmosféry a dialogy se propadli do zbytečného vulgarismu. Monology jsou dost zdlouhavé než se dostaneme ke vtipné pointě. O´Halloran i Anderson jsou mírně z formy. Konec nechá nostalgicky zavzpomínat na mlíkařku ale jinak je to jen stín prvního dílu. Jay a mlčenlivý Bob jsou stále top. 6/10 ()

kondor77

Metafyzická studie popkulturního světa nahlížena optikou svébytné romantické komedie. Klaním se a tleskám, páč jsem se neúměrně bavil, s ohledem na očekávání. ()

pulDag

Očekával sem nastavovanou kaši. Dostalo se mi naprosto dokonalého pokračování o kterém se mi ani nezdálo =) ()

kiril

Začátek byl trochu chladnější. Až jsem se začal bát, jestli se moji milovaní Muži za pultem nestali jen špatně nastavovanou kaší. Ale zhruba po dvaceti minutách se vše vlak vrací do správných kolejí a začíná útočit na moje bránice. A to takovým způsobem, že jsem měl občas strach, jestli se znovu nadechnu. Randal s Dantnem sice trochu zestárli, ale rozhodně neztratili nic ze svého vtipu. ()

spacylemon

No jasně, nedávno běžela Clerks dvojka na ČT2 a najednou ji má každý druhý v profilu mezi nejoblíbenějšími... mezi nami, nechápu proč... mi to mnohem víc než pokračování připadá jako barevný remake, který ztratil punc nezávislosti a ještě navíc i patinu 90. let... vždyť je to úplně jasné - 2 holky, mezi kterými se Dante nedokáže rozhodnout, jedna z nich se navíc chce vdávat - vždyť už to tady jednou bylo, tak proč znovu? Přitom jediné, co se snad vyrovnalo originálu byl začátek, než přijeli do práce a pak Randalovo "Porch Monkey 4 Life"... Další problém - Jay & Silent Bob jsou ztělesněním první poloviny 90. let a pro mě jejich postavy fungují dokonale jenom v prvních Clerks a Flákačích. Co jako dělají v 21. století? Nacpat je do pytlovitých kalhot je přece totální nesmysl... Smysl té hromadné choreografie na Jaksons 5 jsem taky nějak nepochopil a ještě míň mi tam sedli Smashing Pumpkins s 1979 (ale to mám možná jenom příliš spojené s původním klipem) a nakonec u Alanis budu radši předstírat, že jsem vůbec nic neslyšel... Nerad ztrhávám film svého oblíbeného režiséra, navíc když to přes všechny ty zápory vlastně není vůbec špatný film, je to pořád Smith, je to pořád vtipné a provokativní, ale jestli mi někdo chce tvrdit, že jsou Clerks 2 lepší než Clerks 1, Flákači nebo Hledám Amy, tak je buď neviděl nebo to má v hlavě drobet zpřeházený... Pokračování po 7 a 1/2 letech: Hehe, že se někdy nestačím divit, co jsem tady kdysi psal občas za blebiny :) Mládeži, tak aby bylo jasno, dospělost se pozná, když už člověk moc dobře rozumí věcem, které tady Dante řeší.. (a taky když se mu začne opravdu líbit Rosario Dawson;)) ()

billyador

tenhle film je proste dokonalej..... co vic k tomu napsat? v kazdem "hustomeganekonvencne" zabalanem moudru jsem si nasel to svoje.... Tak nejak se mi pod vlivem nekolika veci zda,ze se nam Kevin Smith prubehem kazdeho sveho ("vazneho") filmu snazi cosi rict a kdyz poslouchate hudbu v zaverecnych titulcich, zjistite,ze jsme si neuvedomili jen jednu vec,ale cely kosik skrytych zivotnich rozhodnuti a spravnych principu... ()

Joski

Asi jediný z celej hodnotiacej a komentujúcej "CSFD komisie" budem trošku skeptickejší. Pozrel som si Clerks a Clerks 2 na porovnanie hneď po sebe. A nemôžem podľa vlastného úsudku povedať, že pokračovanie je lepšie! Chýba mi živá atmosféra čiernobieleho debutu a trošku mi vadí otvorenejšia vulgarita. Samozrejme že to slúži k vygradovaniu humorných situácií a originálnych hlášok. Podobné impertinencie mi nerobia žiaden problém, ale jednoducho debut má väčšiu šťavu:-) Nemožno vstúpiť dva krát do tej istej rieky! Rozhodne pokračovanie natočené po 12 rokoch nestráca kvalitný scenár, dávku absurdného humoru či herecké kvality. Zážitok z filmu sa dostaví až po vzhliadnutí celej série z filmovej tvorby Kevina Smitha http://www.csfd.cz/reziser/1918-smith-kevin/ ()

Slimakovec

Takový množství tak úžasně nesmyslnejch dialogů, jako je v tomhle filmu, snad neni v žádnym jinym... A už i úvodní scéna je tak šílená, že to člověka udrží v dalším sledování. narazil jsem na tohle jen čistou náhodou (aniž bych si četl, o čem tahle komedie má bejt) a o to víc mi překvapil Jay a Mlčenlivej Bob, postavy, který jsou snad ještě šílenější, než dialogy. A ještě víc šílený jsou některý scény, který tady radši ani popisovat nebudu. ()

Respex

V podstatě je to docela pecka. Nářez řerného humoru s mixem narážek na naše oblíbené filmy a kapkou porna. Kevin Smith mě velice pobavil a to se cení. U komedie tohoto tipu mohl lehce zklouznout k trapnosti, ale nějakou záhadou se mu to nepodařilo. Za mě 4*. ()

mudvayner

No, takhle to má vypadat! Jednička mne fakt neoslovila, ale tohle je úplně jinej film, konečně to není tak mělký. Sem rád za ten příběh, za hudbu, za herce, za vtip. Tohle mne uspokojilo a máme tu další pětku. Chci vidět jednou znovu. Ale ne, není to kult :D ()

markotter

Abych dal 5 hvězd filmu, kde je scéna orálního a análního sexu s oslem se už asi nikdy nestane. Ale druhý Clerks byli tak vtipní a v závěru i dojemní, že nemůžu jinak. ()

Denila

Tak tichý Bobe zapni magneťák a Jay rozjeď to! Kevin Smith prostě zaválel. Rozhodně něco, co jsem v žádném filmu nezažila. A to je co říct, nabízí prostě něco zcela odlišného, originálního. Nachvíli přitvrdí k humoru, naopak zabrouzdá do vážnosti. Od každého něco, a ejhle.. něco dokonalého. Konečně podívaná u které jsem neměla ani na malou chvilku myšlenku typu: Nezvonil mi mobil? V jednom kuse dokoukáno, prostě bez nudy! Úžasný Kevin Smith a jeho další zdařilý film ♥ ()

matt85

První půlka ve mě vyvolala obavy, druhá už utvrdila v tom, že je Smith dialogový král(a taky v tom, že druhý díl nemusí být nutně stejný jako první, s čímž jsem do tohoto šel), ale přesto ta slabší první polovina ubírá... Dawson je zatraceně hot!! ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008