Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

Frajer42

Mnohem, ale opravdu mnohem lepší než ta černobílá sračka z roku 1994. Tohle pokračování je mnohem, ale opravdu mnohem vtipnější. Přibylo několik skvělých nových postav a hlavně perfektní dvojice Jay a silent Bob dostali mnohem více prostoru. V celkovém součtu se tedy mohu přiznat, že jsem se docela intenzivně v některých pasážích smál, ale ani ty pasáže, kde jsem se nesmál nebyly vyloženě špatné. Od prvního dílu je tohle pořádný krok dopředu. Tento díl je nesrvonatelně bližší mému vkusu. Takže celkově bych to viděl asi na lepší 3*, protože ne samostatný film o Jayovi a silent Bobovi to prostě nemá. ()

stilgar1

V určitých okamžicích téměř dokonalý, ale v jiných zase trochu nudný film. Nejpozitivnější je, že Jay s "mlčenlivým Bohem" jsou stále v lepší formě, což se určitě zúročí v následujících letech. Celkově se jedná o pěkné pokračování prvního dílu, které sice nedosahuje úplně jeho kvalit, ale zase až tak moc nezaostává. ()

Kothy

Ti dva jsou zase zpátky. Opět nechybí spousta vtipů a hlášek. Nejlepší asi je, jak se s Jasonem Lee hádají o Pánovi prstenů. "Vždyť oni pořád jenom někam jdou." :D ()

Smok

Situačný a konverzačný humor dotiahnutý až na hranicu absurnej dokonalosti. Buď ich milujete, alebo neni čo riešiť. ()

Fingon

Po druhém shlédnutí musím říct, že Clerks 2 jsou ve své podstatě o ničem. Ale je to napsané, zahrané a natočené tak skvěle, že nemůžu říct nic jiného než: víc takových milých a pozitivních snímků! ()

swamp

Natočit po 12 letech pokračování tak kultovní záležitosti chtělo mít velkou odvahu.. A Kevinu Smithovi se to vyplatilo! Tam, kde někdo mohl jedničce vyčítat přílišnou rozkouskovanost, nastupuje ucelenější jednička. Ale nebojte se - ucelenější rozhodně neznamená méně vtipná či úderná. Je to naprosto unikátní nářez a já se snad nejvíc pobavil, když Randal předváděl trilogii LOTR. :D ()

Tomco

musim si z celeho hrdla zakricat: konecne keviiin!!! konecne si trafil moje chutove pohariky. vynikauci humor, vyborne dialogy, inteligencia a ako ceresnicka na torte prekrasna rosario dawson :). dlho dlho som sa tak dobre nezabavil. ()

Slarque

Kevin Smith naštěstí pochopil, v čem spočívala popularita jeho debutu. Pokračování i po dvanácti letech navázalo celkem bezproblémově, navíc s milým bonusem v podobě Rosario Dawson. Kdo viděl první díl, ví, do čeho jde. Pro ostatní je to převážně konverzační komedie s brilantními dialogy, které se motají kolem sexu, Hvězdných válek a dalších zásadních témat lidské existence. ()

Bachy

Je chybou dívat se na pokračování Clerks bez jejich prvního dílu. Ano, film zážitkem bude, ale pokud máte rádi staré Muže za pultem, je tohle krásné dovršení a zážitek je určitě zdvojnásoben. Výsledný celek je neuvěřitelně silný. Dialogové války z jedničky pokračují ve stejném tempu a náladu si to jakžtakž ponechalo, ač tu malé změny jsou. Barva? Barva dobrá. Vůbec neuškodilo, že už nejedeme v černobílé. Závěrečný a první přechod je skvělým pojítkem. Zvládnuto perfektně. Smith tentokrát více tlačí na pilu romantiky a důležitosti přátelství - toho jsem se zatraceně bál. Nebudu říkat, že to režisér zvládl ukočírovat. Nezvládl. Tlačí, až je to trošku moc. Taneční scéna? Některé vtipy už jsme zřejmě někde viděli a je to troško moc gagovité. Ale nemám vůbec problém s tím Smithovi odpustit. Holt musel k životním pravdám přes větší extrémy. Svou poetiku si ponechal a všechno krásně uzavírá do kruhu. Do kruhu, který dá spoustu prostoru i ostatním postavám. Clerks jsou oprávněným fenoménem. ()

Chrustyn

Pro mě určitě lepší než první díl. Je sice pravda, že už je film docela dost sentimentální ale hlášky ve filmu nabraly jiný rozměr a ve většině případů jsou dokonalé. Ať už se jedná o narážky na známé filmy nebo populární Smithovi dialogy na téma sex. ()

klerik

Mal som pocit, že niekto natočil mojich kamarátov pri "nič nerobení..." Až ma zamrazilo, ako to pripomína život "našej generácie". Nie geniálne, ale absolútne výstižné... Aj napriek všetkej "hulvátskosti" romantické a prekvapivo hlboké... ()

korbitch22

Jedničku vůbec nemusim a vůbec jeho tvorba všeobecně mě nikdy moc neoslovila,ale tenhle film je něco neuvěřitelnýho.Tak dokonale procítěné, zahrané, napsané.Svým způsobem je to pořád šílený a fekální humor, ale narvaný do té nejčístší artové filmařiny.Tenhle film je mistrovské dílo.100%. ()

Marze

Clerks: Muži za pultem ale kvalit prvního dílu nedosahují. Spíš než o regulérním pokračování by se dalo mluvit o nějakém vyfintěném remaku - jako když francouzská Brutální Nikita padne do oka americkým televizním producentům - který natahuje už jednou použitý motiv: unavení třicátníci jsou tu postaveni před rozhodnutí vzchopit se, nebo to vzdát až do konce života. Bavit se budeme, hlavně v druhé polovině snímku: vydařená je scéna se zneužitým trpělivým oslem, hádka o kvalitách Pána prstenů i diskuse na téma "Jsou černoši líní opičáci"? Opravdovou šílenost, jako když si v prvních Mužích za pultem nadržená Caitlin spletla na záchodních Danteho s erekcí mrtvého zákazníka, nečekejme. Tihle muži už na to sílu nemají. Kromě momentu překvapení jim chybí i nadhled, rozfázování na gagy, které by filmu dalo tempo a překvapivě přebývá sentiment. ()

heyda

Asi jsem divnej, ale žádnou filosofii jsem v tom nenašel, jen hromadu trapných keců o šoustání a Pánu prstenů. Chápu, že navážení se do náboženství a do černochů chce v USA odvahu a Kevin Smith ji má (viz Dogma), ale kvůli nechutnostem a záměrné trapnosti si nedokážu moc takových gagů užít. Mnohem víc se mi líbily poslední Smithovy díla: Red state a Cop out. Když vidím 81% hodnocení, protáčí se mi panenky. ()

Natascha

Kevin Smith mě zatím nikdy nezklamal (Tátu na plný úvazek jsem radši neviděla, nechci si kazit dojem:-). A Clerks II jsou to, čemu říkám ideální romantická komedie. Je to vtipné, i když Smithův humor by asi maminky, popř. nedejbože babičky nepochopily, protože obsahuje klasické popkulturní narážky (nejtypičtějším příkladem je bitva fanoušků Star Wars a Pána prstenů), a tuhle kulturu mladých už rodičové většinou prostě nechápou. A taky by asi měli problém s některými extrémními sexuálními praktikami, o kterých se nejen mluví, ale jsou dokonce i provozovány, i když je kamera decentně odvrácena. Mimochodem scéna "mezidruhové erotiky" je pravděpodobně to nejvtipnější, co ve filmu je. Co se týče romantiky, té se taky dočkáte v míře vrchovaté a bude klasicky s překážkami. Tahle láska v bufáči vážně funguje a některé situace jsou přesně jako ze života. Navíc na hlavních hrdinech vidíte, že procházejí nějakým vývojem. Uvědomují si, že jsou ve svém věku za loosery a že jejich život by se měl nějak změnit, že nelze žít věčně jako prodavač fast foodu a nakonec s tím i něco udělají. Jediné, co se nemění, je jejich přátelství. V tomhle je konec možná až trochu moc doslovný, i když Jay a Silent Bob na vážnosti situace trochu uberou. A jako obvykle se budou potloukat kolem krámu (i když o Quickstop se přece jen lépe opíralo...) a provádět jednu vylomeninu za druhou, což je ta pravá sůl Smithových filmů. Ale i nové postavy si zamilujete. Třeba Eliase, jehož představitel byl stvořen k tomu, hrát ňoumovitého maminčina mazlíčka, který nemá páru o základních věcech nebo Becky, které Rosario Dawson dává přirozený šarm. No a staří známí jsou vskutku staří známí, takoví, jaké je máme rádi. Tedy minimálně já:-) Jako velké pozitivum vidím to, že film funguje naprosto samostatně. Samozřejmě si ho víc užije ten, kdo už nějaké Smithovy filmy viděl, hlavně první Clerks. A ještě negativum - muzikálová vložka je sice pěkná, ale upřímně řečeno, úplně bych se bez ní obešla. Jestli chtěl Smith ukázat, že Rosario Dawson sexy tancuje, tak se mu to povedlo, ale jiný význam to nemá. Druzí Clerks prostě v nabídce kin, kde najdete většinou nic moc romantické komedie, kralují, rozhodně stojí za to si na ně zajít. Pro Smithovce povinnost!!! ()

sharky

Existenciální filozofické drama o životní desiluzi a krizi středního věku, ve které je spousta vtipných hlášek, nenapodobitelných dialogů a taky divoká (dámy prominou) šoustačka tlusťocha s oslem:)...Téměř geniální, ale myslím že to plně docením teprv až to zažiju, až překročím třicítku, pak dám možná i 5*. ()

rikitiki

Málokdy se vidí důstojné pokračování. Tohle je jedná z řídkých výjimek. Furt si to drží srandu, byť hrdinové zestárli, takže k životu už nemohou přistupovat tak bezstarostně. Dokonce dojde i na romantiku, ale podanou neurážejícím způsobem. Dante - i když jeho představitel Brian O'Halloran není žádný idol - mě dostal a to přesně, když se na střeše díval na tancující holku a v tu chvíli si uvědomil, že ji miluje. Tohle zahrál fakt neskutečně. Ale není důvod k obavám, žádná slaďárna nehrozí. Nechutné scény jsou správně nechutné, ukázané, ale ne doslovně. Nenápadně se hodně cituje jednička (všimli jste si toho záchodového prkénka, když se vyklízí vyhořelá večerka?). Do toho jedna lízatkově barevná scénka s tancem. A nejlepší shrnutí trilogie Pána prstenů, jaké jsem kdy viděla. Tři mnohahodinové celovečeráky podané za půl minuty. Peter Jackson musel být v šoku, jak to jde zjednodušit bez vynechání podstatného. ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008