Spláchnutej

Krysák Roddy je sám doma poté, co rodina, která se o něj stará, odjede pryč. Velmi si to užívá, ale pak se do domu prostřednictvím potrubí dostane další krysák, Sid. Je o něco větší než Roddy a začne si z něj dělat sluhu. Když mu řekne, že chce v domě zůstat, Roddy mu řekne, zda nechce jít do vířivky. Vezme ho na toaletní prkýnko a namlouvá mu, že toaleta je vířivka, ale Sid není hloupý. Strčí ho do toaletní mísy a Roddyho spláchne. Roddy se zastaví uprostřed kanálu. Vidí otvor a myslí si, že je to východ. Vběhne do něj, ale najednou spadne ze střechy na zem. Když se zvedne, zjistí, že je v neznámém městečku, kde je mnoho dalších krys a žádní lidé. Řekne policistovi, že se chce dostat zpět k lidem, je mu tedy řečeno pouličním krysákem, aby našel loď, na které je někdo, kdo ho domů dovede. Odvede ho do kanálu, kde Roddy najde loď. Tam se seznámí s krysou Ritou. V ten moment ale přijede i gang krys, kteří chtějí Ritu najít. Snaží se před nimi ukrýt, ale Roddy jí prozradí a oba jsou zajati krysákem Albínem. Velitel Bruno chce po Ritě rubín, ale ona řekne, že žádný nemá, že rubín jí ukradl Roddy, je to zloděj. Nakonec ale Ritě rubín vypadne z kalhot. Bruno ho proto vezme a odnese ho svému šéfovi, Von Ropušákovi. Rita však tvrdí, že je rubín jejího otce. Von Ropušák ukáže Roddymu svou sbírku, ale on ho naštve a Roddymu se dokonce podaří sbírku zničit. On proto Ritu i Roddyho odtáhne a chce je zmrazit. Rita má však v kalhotách sponku, proto se jim podaří dostat z provazů a nakonec i z mrazáku. Ukradne si zpět rubín, ukradne také hlavní kabel, čímž vypojí elektřinu, a začne s Roddym utíkat. Pronásleduje je však Albín a Bruno. Podaří se jim uniknout, ale Rita Roddyho opustí. Odjede lodí, ale Roddymu se podaří na loď dostat a společně odjet. Pak jí však Roddy řekne, že její rubín není pravý a rozbije ho. Ritu to velmi naštve, proto jí Roddy nabídne, že když ho dopraví zpět domů, zbohatne. Mají šperky a pravé rubíny. Rita tedy souhlasí, ale ani jeden z nich neví, že Von Ropušák je chce najít. Chce dostat zpět svůj kabel, proto pošle Bruna a Albína, aby je našli. Rita s Roddym zajdou za rodinou Rity, aby si od jejího otce vzali mapy a našli cestu. Pak ale Roddy uslyší, jak se baví Rita s otcem. Řekla mu, že odevzdají Roddyho Von Ropušákovi, dostanou peníze a nic se jim nestane. Roddy proto ukradne loď a odjede. Ona se mu však porouchá. Rita ho ale dožene a na lodi se objeví a řekne mu, že to jeho bratr ho chtěl odevzdat Von Ropušákovi. Její bratr si myslí, že je to zloděj, ale Rita ví, že to není pravda. Nakonec se spolu usmíří a pokračují v cestě. Bruno a Albín je ale doženou. Albín a Bruno je začnou pronásledovat. Společnými silami jim však uniknou, což Von Ropušáka velmi naštve. Proto si přivede na pomoc bratrance Le Žabáka. Řekne mu, že chce zpět elektrický kabel, jelikož má plán, až začne finále fotbalového zápasu. Ještě k tomu nemá rád krysy, jelikož byl nejoblíbenější mazlíček prince Charlese, ale jen od doby, než dostal krysu. Poprosí proto Le Žabáka o pomoc... (TV Prima)

gonzo

Není to sice jemný a důmyslný humor jako u Wallace a Gromita, ale bavil jsem se skoro stejně tak dobře. ()

pavont

Uz klasicky pribeh predvidatelny od zaciatku az do konca. Napriek tomu plny skvelych gegov a sympatickych hrdinov. Dokonala rodinna oddychovka bez vyssich ambicii. ()

Mangus

Jeden z vydarených animákov. Ešte so školou som bol na tom v kine a kamaráti nadšení neboli. Asi ako typický puberťák (17 rokov), ktorému sa zdá podúroveň pozerať animák. Mne sa ale film páčil a preto 4*. 8/10 ()

moleg

Osvěžující snímek lehce převyšující tuctovou animovanou konkurenci. Místy vtipná; zejména věčně prchající nebo zpívající slimáci. Bohužel postrádá celistvost animáků od Pixaru a to ji sráží o několik schůdků níže. Čekal jsem od tvůrců Slepičího úletu větší propracovanost a hlubší charakteristiku postav. Dostala se mi "pouze" oddechová podívaná. ()

Tomulka

To je animák dle mého gusta velmi humorný a pěkně zpracovaný. Má pár výchovných prvků pro škvrňata, jednoduchý příběh ( aby jej děti pochopily a měli z něj radosta), dost dobrého kvalitního vtipu pro dospěláky. Akorát srážím jednu hvězdu za záporáka. Ten byl dosti slabej, trošku mu pomohlo komando z Francie, ale jinak fakt slabej. ()

Kubasino

Jeden z nejnudnějších animáků, které jsem kdy viděl. A že jsem jich viděl hodně. Nerozumím tomu povyku okolo a co lidi na tomto fascinuje a nutí je k tomu, aby hodnotili tak, jak hodnotí. Pro mě vážně propadák. Maximálně žabák a šneci, ale to je fakt všechno. ()

De.lilah

"We leave immediately!" - "What about dinner?" - " ... ... We leave in five hours." Miluju toho francouzskýho žabáka v latexovém overalu. Miluju tu obří bílou (původně tmavě šedou) laboratorní krysu, která příležitostně nosí růžové palčáky. Miluju toho chlápka, co na sobě nosí tousty a řve, že jsme všichni prokletý. Miluju celou skvostnou uměleckou galerii Ropušáka. ... co to tady vůbec řeším? Já to MILUJU CELÝ! A upřímně: NA to, že je Roddy St. James of Kensington myšák, je dost pohlednej. A skvěle nadabovanej Hughem Jackmanem. Má to příběh. Má to spád. Má to vtip. Má to Aardmana. A má to slimáky :) 1000% pro mě! ()

teseth

Vtipnej animák, který bohužel doplácí na špatnou animaci. Zápletka vcelku ucházející, ake časem začne pomalu drhnout až se změní v dokonalou prudu. ()

sikky

PO celý film jsme se bavili, spousta vtipných narážek a hlášek (sice půlka z nich na filmy, co jsem neviděl, ale budiž). Nezapomenutelný punc dodávají zpívající slimáci. Pěkná práce, rád se podívám znovu. ()

rodneycz

Spláchnutej je neuvěřitelná zábava. Bavil jsem se po celou dobu, rozhodně stojí za zhlédnutí. Dobrý zážitek na 90min. ()

pogoman77

Veselý animák, který netlačí na pilu a využívá veškeré možné možnosti svého světa. Čtvrtá hvězda za narážky na Anglii a první reakci francouzského žabího komanda na pokyn ,,Do boje" - to mě totiž rozsekalo. ()

Peenugirl

Tak odteraz žaby sú zlo a potkany sú fajnový... Veľmi roztomilá rozprávka. Veľmi ľahko prijímatelná aj dospelým divákom. Domáci mazlíčkovia sú ako vo väzení, nadarmo "zlatá" klietka je ešte stále klietka... 75% ()

Chlo0opek

Navzdory tomu, že je tento příběh z prostředí kanálů, tak je to graficky zdařilé. Mnoho malých vtipných detailů okořeňují celý příběh. Já se zkrátka bavil. 5*. ()

Alvin

Ve své době mě od tohohle snímku odradil jeho název a myšáci na plakátu, ale o to příjemnější překvapení mě čekalo teď. Příběh sice není kdovíjak originální, ale je prošpikovaný spoustou drobných vtípků a zábavných postaviček, jako žabák a jeho francouzský bratranec, duo záporáků Whitey&Spikey nebo ti zpívající slimáci. Originální dabing je perfektní a na animák je tu překvapivě i spousta dobrých songů. Spokojenost na 80%. ()

ricky4

Příběh je prostě o ničem. Nelíbí se mi už název, vypovídající o tom, že se to bude dít asi někde v záchodě. A přesně tak to je. Leckdy mne zamrzí, že nespláchli filmaři i DVD s tímto filmem. Pro mě prostě absolutně nejhorší animák, nejde o to, že by se mi nelíbily grafické kousky nebo barevnost. Ale celkově mi to přijde trochu nechutné. Začíná to krysou, kterou myšák spláchne do záchoda, kde krysa nalezne páchnoucí městečko s mnoha "podezřelými" obyvateli. Přes hnusnou kamarádku našeho krysáka (které mimochodem patří plísní prolezlá lodička) se dostaneme k zatuchlému žabákovi. Děj mi uniká... Vybavím si ještě záběry ze "Světového poháru" (to miluju, tyto překladatele, kteří Mistrovství světa překládají jako Světový pohár- to je k smíchu a zároveň k pláči), kde se všichni fotbaloví hráči pohybují naprosto přirozeně... 55% ()

vabambule

Miluju Pixar a ani tenhle film na tom nic moc nezměnil, i když oceňuji snahu. Celkový děj byl ale fajn, sem tam jsem se i zasmála. Nápad byl řekla bych vynikající, ale jsem spíše obdivovatel jiných typů animáků a některé momenty se mi nelíbily. Vzhledem k velké konkurenci tento film má u mě 65% ()

Aardman to rozjíždí

31.01.2007

Domů na svátky

Domů na svátky

08.06.2006

Stalo se mnohokrát, že herec nebo režisér odmítl pracovat na určitém projektu a později toho litoval, protože jeho náhradník získal mnohá ocenění a film se nestal očekávaným propadákem. Například… (více)