Márnice

všechny plakáty

Dojlova rodina se přestěhuje do venkovské oblasti Kalifornie, aby zde začala nový život. Možná je to zvláštní volba, jelikož opětně zprovozní pohřební službu ve dlouho opuštěném domě bratří Fowlerů . Místní obyvatelé se tohoto domu bojí a ve městě se povídá, že místo, kde tento dům stojí, je prokleté. Dojlova rodina brzy přijde na to, že na jejich pozemku se skrývá něco, co probouzí mrtvoly z jejich dlouho zapomenutých hrobů a živí se na smrti samotné. (oficiální text distributora)

ARI50

Vždycky si moc slibuji už název je děsivý ale když nová rodina začne v márnici pracovat a černá tekutina chce vraždit je to blbost. ()

Bauer

Márnice je v pořadí dalším tupým a ničím nezajímavým hororem. Totalně dementní scénář, přičemž více než polovina vás nudí a nikoliv straší. Herecké výkony, no to je prostě katastrofa, zejména tedy Dan Byrd, který nepředvádí absolutně nic. Přiznávám se, že celkem se mi líbila jakžtakž poslední půl hodinka ve které se aspoň něco málo dělo ale zase se to všechno podělalo příšerným koncem . Ovšem vrcholem všeho jsou masky oživlých mrtvol. Něco tak odbytého jsem ještě neviděl a masky misto toho aby působily děsivě tak spíše působí směšně. 1* a to ještě velmi slabá!! ()

matestlust

Hooper držel po celý film příjemně mrazivou atmosféru,s tím,že rozuzlení čekáte opravdu magické.Pravdou je to,že konec totálně podělá celý film a to vážně na plné čáře.Stupidita hlavní zápletky filmu je tak obrovská,že u mě film klesl určitě tak o dvě příčky níž. ()

ancientone

Čo do žánrového kontextu veľmi hodnotný film. Medzi snímkami svojich generačne mladších nástupcov "torture porn" subžánru nultých rokov, spomeňme aspoň najviac emblematické mená: Eli Roth a Rob Zombie, pôsobí Hooperov film ako do prázdna vyznievajúe memento. V roku 2005 udávajú tempo ponášky na jeho staršie filmy (Dom tisíca mŕtvol), priame remaky, alebo gorefesty hlásiace sa k ich odkazu (Hostel). Márnica však medzi nimi, svojou schopnosťou budovať atmosféru, odkazovať na klasiku a zároveň prinášať silné vizuálne momenty, akoby stále upozorňovala na funkčnosť elementárnych princípov žánru. A tým aj na jeho zacyklenosť, ktorá nemusí byť vôbec na škodu. Horor nultých rokov je skrátka kruh ešte zakliatejší, než márnica v Hooperovom filme. Tak ráčte vstúpiť, Je to stále veľmi slušné panoptikum. ()

Nick Tow

Tobe už dávno nie je tým čo býval a svoju reputáciu priam hazardérsky rozmieňa v nenáročných "pulpových" príbehoch, ktorým sa nehnusí ani to najhnusnejšie klišé. Priehľadný scenár v prvej polovici zachraňuje aspoň hustou atmosférou, aby to vo finále dorazil chvíľami nechcene komickými "zvratmi" a vizuálnymi efektami, aké by aj pred dvadsiatimi rokmi pôsobili úsmevne. Veľmi, veľmi slabé tri hviezdičky. ()

mysiak odpad!

Prosím prosím môžem sa dostať do takej márnice ako v tom filme?...nie lebo nie je dosť zlý herec na to! ()

Ridick odpad!

tak toto je hnusny odpad, tu ani netreba kritizovat. vsetko je tu nahovno - nic nevychadza a namiesto strachu budete mat usmev na tvari. ()

Vyrida

Tak tohle byl teda od Hoopera góól přímo do vinklu. Po zhlédnutí této parodie na horory ( opravdu marně hledám slušné slova ), jsem se utvrdil akorát v tom, že tento pán zkrátka na natočení normalního filmu prostě jednoduše nemá koule a raději by měl zůstat u svých seriálků pro malé dětičky, kde se zakope v závěrečných titulkách mezi své kolegy a tak není pořádně ani jasné kdo to nakonec režíroval. Film je jiná kategorie a tu bych přenechal odborníkům na slovo vzaté, zvlášť co se týče hororové tvorby, na kterou jsem jako fanda více háklivější. Na Mortuary je nejděsivější její samotný název a to opravdu nepřeháním. Všechny lekačky jsou tvořené podle kopiráků, kdy najednou zničeho nic všechno stichne na pár vteřin a ozve se rána, kterou už prostě čekáte a nevyděsí tak ani malé dítě. Směšnější kostýmy jsem dlouho neviděl a přirovnal bych to k situaci, kdy dáte tří letému dítěti do ruky rtěnku ať se zkusí samo namalovat. Jelikož má film věkové hodnocení od 13 let ( ano čtete správně ), tak zapomeňte na nějaké gore scénky ba co do konce na nějakou kapičku krve. Nad hereckým personálem, jako takovým se nemá cenu ani pozastavovat, ale minimálně Alexandra za tu jedinou hvězdičku stojí, ikdyž to je o setinky. Závěr filmu jen pětkrát podtrhne to co jsme viděli... parodii. ()

milicjant

Nenáročná příběhová jednohubka, jež se většinu stopáže nedokáže žánrově zařadit a nepravidelně tak lavíruje z hororových rovin do těch komediálních. Ve finále mě to nijak neurazilo a dětské chrastítko z lidské lebky vyloženě pobavilo. ()

Hadža

Tak prvni pulhodinu to vypadalo,ze tento film nemusi byt uplne spatny(za ni jedna hvezda),ale dalsi dej ,efekty a predevsim opravdu horrorove herecke vykony se priklaneli spise k odpadu!! Houba tvorici zombie me opravdu prekvapila,ale ne mile!!! ()

Martin741

Tak Tobe Hooper ako reziser uz asi neprekona svoje majstrstyky Texasky Masakr a Poltergeist, s tym sa da uz asi len zmierit. Co vsak bolo dobre na tomto filme, bola strasidelna atmosfera pocas prvej polky a krvava a brutalna druha polka. 35 % ()

Jimmi

Tak tento horor asi dieru do sveta nenarobi..je to sice dost velka blbost ale na jedno pozretie sa to da zvladnut.Ked sa jedna o zombie(no ake take) tak sa clovek tesi na vela gore efektov...ale moc som ich tam nevidel... Zhodnotenie....dost cudne ale prekvapujuco celkom zabavne (nenudi to) 2a pol hviezdy ()

cariada

Divím se ,že to všichni haníte je to moc pěkný. Zvracení někomu do úst opravdu chuťovka. Příběh je celkem slušný stejně jako provedení a ten krásný konec.... ()

xjane

Jeden z dalších nudných "hororů", kde je všechno špatně...příběh, herci, efekty (jestli se to tak dá vůbec nazvat)...pár nechutností, pár nechtěně vtipných scén...zombíci jsou totálně neschopní a směšní...no a logiku tady taky nehledejte. Odpad nedávám jen z důvodu, že jsem se párkrát opravdu pobavila, takže za mě 15%. ()

Dannysek4U

Tak tohle byla velka podivnost. Nebo ze by to bylo experimentalni drama s existencialnim podtextem? No jako horor to byla kazdopadne slatanina non plus ultra s par minutama slusny atmosky. Jakejpak Tobe nam to tu senilni? ()

fars

Takove male beckove nic, co na to rict... ja na to koukal z naproste nudy uprostred tydne na kabelovce, a docela me to zabavilo. Sice jsem misty nevedel jestli to ma byt komedie nebo co, ale kdyz to berete s nadhledem tak to zase tak strasne neni :-) ()

Noviik odpad!

Nečekal jsem zázraky, ale doufal jsem v slušnou podívanou. Chyba. Jde o film, který nevyděsí, nemáte při něm žádné "mrazení" a vlastně se nudíte. Když nad tím přemýšlím, tak zjišťuji, jak mi takovéto "horory" kazí chuť dívat se na filmy. ()

Nivenx

Tobe Hooper je dobrý režisér, ale Márnice se mu vážně nepovedla. Nezajímavý příběh a ani ta omáčka okolo to nezachraňuje, protože je to opravdu děs. 30% ()

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr