ghatos

Šlo hodně vidět, co je W. Cravenovi blízké. Ultrabéčkový námět, který by se hodil nejlépe do roku 1981 nesl poněkud přežité postupy. Iniciující se sladký čumáček proti zlému padouchovi v atraktivní lokalitě letadla - Miami a to vše za nezbytného vtipu...to fakt ne...39%. ()

hot_spot

Jednoznačně promařený potenciál. První polovina odehrávající se v klaustrofobickém prostředí dvou sedadel v letadle rozehrává slušnou variaci na Phone Booth, která funguje hlavně díky démonickému Cillianovi Murphymu. Bohužel, jakmile letadlo přistane, film se přetransformuje na kopii Screamu s patřičným běháním a ječením a napětí je tatam. ()

Richard_Ba

Tento film bol pre mňa nevídaným prekvapením. Napriek jednoduchému prostrediu dokázal vytvoriť veľmi napínavú atmosféru. Cillian Murphy je ideálny psychopat, ktorého oči sa dokážu prevŕtať rovno cez obrazovku/plátno a zmaraziť vám krv v žilách. Žeby nám v jeho osobe vznikol nový "padoušksý" ideál ? Každopádne tento film bazíruje na jeho osobnosti, ktorá ale samotná nestačí na vyššie hodnotenie. Rozhodne odporučujem ale pozrieť si Cillian v akcii... ()

jenik71

Ještěže u nás distributor vynechal původní název filmu a nasadil o dost výstižnější "Noční let". Mnohem více to totiž odpovídá ději. Wes Craven je machr na horory a napětí vůbec a ani v tomto případě nezklamal. Jde o nadstandardní napínavý thriller se sympatickou McAdamsovou a odpudivý typ Cillian Murphy jí přichystává ve stísněných prostorách letadla těžké chvilky. Prakticky neustále se něco děje a není to ani zbytečně dlouhé. Proto dávám 70%. ()

Josefin

Red Eye je napínavý thriller, musím pochválit výbornou Rachel McAdams a fantastického Cilliana Murphy, ten snad zvládne každou roli. Atmosféra byla dokonalá, jen je vážně škoda, že Wes Craven nenachal děj na palubě letadla. Uvažovala jsem o vysokém hodnocení, bohužel pak nastala známá ohraná situace a už tušíte jak příběh skončí. Pro hodnocení 3*/50% hovoří fakt, že jsem se nenudila. ()

giovanni3

Průměrný thriller, kde se zajímavé situace hledají jen těžce. Musím se přiznat, že film jsem sledoval pouze skrze krásnou Rachel McAdams a od filmu jsme nečekal zhola nic. Scénář je velmi prostý - Rachel si nasedne do letadla, pozná chlápka, který ji zajmul otce a chce, aby mu pomohla zabít politika. A jak to dopadne? Nečekaně... politik přežije, otec přežije a vše dopadne dobře... A klíč jak z tohoto dramatu pryč? Sebrat tyranovi mobil a pojistit si to tužkou v krku (to je tak jediný pořádný nápad ve filmu). Průměrné 3z5 ()

milancecil

Brilantně syrové akční drama, poskytující divákům neočekávaně hutnou porci až děsivě drásavého napětí, v téměř minimalisticky jednoduchém příběhu s přímočaře údernou dějovou zápletkou, v němž Lisy Reisert, mladá, ambiciózní manažerka miamského hotelu Lux Atlantic může z pozice své významné pracovní funkce zásadně ovlivnit úspěšnost akce skupiny atentátníků a jejich plánů na fyzické odstranění kontroverzního politika, jež se má právě v jí spravovaném hotelu ubytovat společně s celou rodinou, neočekávaně a extrémně dramaticky se pro ni vyhrotí zpočátku běžně se odvíjející její zpáteční let domů do Miami, netuší, že se z obyčejné cestující turistickou třídou stane téměř bezmocnou obětí brutálního psychickému i fyzickému nátlaku ze strany atentátníky na ní najatého mladíka, zdánlivě velmi milého a sympaticky navenek vystupujícího spolucestujícího, právě jemu bude muset ona sama čelit a pokusit se jen s pomocí své odvahy a ženské lstivosti i v takové krajní tísni téměř neodvratitelný chod událostí přece jen zvrátit a zabránit hrozící tragédii, opravdu skvěle, bez kompromisů a slitování, až virtuózně rozehrané drama, bravo!!! ()

Anticque

Slabě průměrný thriller, který má hlavní zápletku v letadle a čerpá hlavně z konverzace obou hlavních postav při letu, vydírání, pokulhávající atmosféry. Hlavní ženská role mi přijde i na krásu a kvalitu herečky trochu vedle, neboť na tenhle druh filmu se opravdu nehodila. Hlavní záporná postava zahrála přesvědčivě a patřila k tomu lepšímu co jsem ve filmu mohl vidět. Wese Cravena mám rád, ale s tímhle filmem podle mě šlápl trochu vedle, uvidíme s čím přijde příště. ()

Hortenzia

celkom dobre, aj keď trik s prepiskou bol dosť predvídateľný a záver samozrejme ako vždy trápne patetický...napriek tomu to malo dobrú atmosféru a cillian murphy ma milo prekvapil,tak 3.5 ()

sedm.1

Příjemné překvapení.Už po několikáté to opakuji a nejspíš to už tak zůstane,ale čím větší očekávání,tím větší zklamání a naopak.A právě od Nočního letu jsem nečekal vůbec nic,komerční sra*ičku,bububu pro teen a šlus.Nicméně,Noční let je napínavý,má perfektní spád a nenudí ani na vteřinu.A ze všeho nejvíc mě překvapili skvělý herci,především pak Cillian Murphy je ukázkový máčo.Závěr je sice pak trochu klišoidní,ale díky předešlé jízdě se dá snadno strávit.Opravdu napínavá podívaná! ()

ZkuKol

S wesem Cravenem nemám kromě Vřískotů příliš dobrých zkušeností, "Můry" mě nebavily, horory ze 70. let neseženete a vlkodlaci byly nuda. Proto pro mě byl noční let pořádným žánrovým překvapením. Velmi dobře vystavěný scénář, silná, zajímavá a zároveň uvěřitelná hlavní hrdinka (kráska jménem McAdams), příjemně svinský záporák (budoucí herecká ikona Murphy) a závěr akční tak, že vetknul do mé mysli otazníky, proč Wes tráví tolik času v hororovém žánru, když mohl být uznávaným na poli akce a thrillerů! Brian Cox si svouroli odsedí s přehledem a tak jediným mínusem zůstavá Jayma Mays a její diblíkovské přehrávání a některéfigurkovité postavičky. Když vám sympaťák koupí drink a následněte zjistíte, že máte vedle něj místo v letadle, nemusí vám osud dávat najevo, že jste potkali životní lásku:-) ... 75% ()

slovan1

Jako fandovi Rachel McAdams se to muselo libit! Ne, zas takový fanatik nejsem. Pravdou ale je, že tenhle thriller se mi fakt líbil. Mělo to šmrnc, atmosféru a dobré herecké obsazení. Cillian Murphy je ze startu sympaťák a rázem se změni na psychopatického vrahouna. Vůbec ho neznám ale tímto filmem se mi zapsal do paměti. Rachel opět nezklamala a potěšila mě. Její výrazy v obličeji a gesta mě prostě dostavají a je mi strašně sympatická. Fajn filmek se slušnou atmosférou. ()

Braddy

Asi první film, kde jsem celou dobu držel palce "padouchovi" a ne zcela nesympatické hlavní hrdince . Možná je to tím , že záporáka hraje Cillian kterého nemůžete přece nenávidět :) ()

Circumscriptor

Tento film bol pomerne krátky, ale veľmi dobre vydržal čo sa týka atmosféry a napätia. Potom pri konci mi ale prišlo trochu zbytočné, keď Rachel McAdams začala hádzať po Cillianovi Murphym stoličky, hasiace prístroje a zabodla do neho topánku :). No, bolo to až komické, ale keby to bolo natočené v roku 1978 tak nič nepoviem. Ale ešte ma dosť naštvalo, že najprv je záber na Boeing 737-300 a potom je záber na interiér lietadla kde sú dve uličky a to dokonca v turistickej triede! Potom je záber na Airbus A320 kde tie dve uličky tiež byť nemôžu a nakoniec už lietadlo zmutuje na konečnú podobu Boeingu 767. To mi prišlo ako lacná chyba, ktorá v tomto filme nemusela byť. Ale čo sa týka toho napätia, to bola miestami naozaj sila. Dobrých 70%. ()

Han22

No na rozdíl od "konkurenčního" Tajemného letu tomuhle filmu dost chybělo. Rachel McAdamsová není Jodie Fosterová a hlavně režisér nabízí docela předvídatelnou story, kterou v letadle neúnosně natahuje (neustálé oddalování telefonátu a dlouhé dialogy mě dost nudily). Spiknutí se taky moc nepovedlo (koho zajímá osud bezvýznamného politika s rodinkou jak ze žurnálu). Finále je ovšem klasický Craven, jak se ocitneme v domě, hned jsem si vzpoměl na sérii Vřískot. A záporák je luxusní. Takže za tři. ()

Rudinsky

Mc Adams je kočka a verím jej od jej slzičiek a vydesenú tváričku všetko - dokonca aj to, že vie variť:D:D:D Ale teraz vážne - Murphy nastupuje na miesto kráľa monsterfaceov Christophera Walkena a jeho ksycht hrá v tomto prípade za neho. Čo ale tento film zráža do kolien je zbytočná prvoplánovosť a ku koncu aj pomerne predimenzovaná snaha posunúť napätie vyššie. Vo výsledku ale prekvapivo dobre zrežírované, dobre zahrané, s veľmi rozumnou stopážou. Kráľom minimalistického žánru u mňa ale naďalej zostáva fenomenálna Telefónna búdka. ()

medlo

Príliš nelogické správanie sexy hlavnej predstaviteľky a príliš veľká nuda ma donútila zavesiť tomuto filmu len dve hviezdičky. Nevadí, nabudúce to možno bude lepšie. ()

iXtr3m3

Okamih. kedy Cilian prvý raz vyloží karty na stôl, to bola pecka. Ostatok klasický sterilný ale predsa len napínavý triler. ()

Balu...

Film, který sice neurazí; ale pozítří si jej stopro nebudete pamatovat. Psychologie dvou hlavních postav, na kterých stojí a padá celý film je uspokojivá; i tak bych ale ocenil více invence protože mi to připadlo jako koktejl scén už známých z jiných moviez. Druhá část ´po výstupu z letadla´ se vydává jasně postřehnutelnou cestou předchozích Cravenových děl; toužil bych po více originálních nápadech.. Nesrovnalosti v logice mi už u filmů tohohle typu (viz Tajemný Let =) ) připadá skoro zbytečné jmenovat; tak nějak k nim očividně ´patří´.. ()