Pani Wilberforceová je výstredná stará dáma, u ktorej si prenajme priestor pätica hudobníkov, aby mala potrebný pokoj na skúšanie. Netuší, že domnelí členovia sláčikového kvinteta sú v skutočnosti zločinci, ktorí plánujú ďalšiu lúpež... (STV)

filmmovier

Novou verzi od Coenů jsem dosud neviděl a ani nadále po tom nijak netoužím, ale původní verzi jsem toužil vidět velmi. Konečně se zadařilo a já nejsem ani trochu zklamán! Alec Guinness v další geniální roli lupiče gentlemana, v dalších rolích mu brilantně sekundují Peter Sellers a Herbert Lom a geniální Katie Johnson jako paní Wilberforcová. Tenhle film by klidně bláznivou veselohrou mohl být nazván, a ani tomuto kousku nechybí značná porce elegance, noblesního britského humoru a neopakovatelného kouzla. A závěr, ve kterém konečně dojde k likvidaci kompliců je naprosto geniální! Veliká jízda je to ale od samotného začátku. Alespoň pro mě. 85%. ()

TO

Oproti nové verzi zde lupiči žádný tunel nehloubí, ale přepadnou auto s penězi a ani tak nepotřebují babčin dům jako spíš babku samotnou. Obě verze mi přijdou tak nastejno - průměr. Jen lehce humorné. Ze začátku rázné později již rozvleklé. ()

Braddy

Film jsem viděl už dávno, ale moc se mi líbil. Úsměvný film, mimo jiné s Petrem Sellersem. A asi dva roky po shlédnutí toho filmu jsem hledal, kdo složil tu melodii, kterou lupiči "hráli" na hudební nástroje. :-) Mozart to nebyl. ()

Sdoom

Docela povedená krimi komedie, na které se už ovšem celkem podepsal zub času. Na jedno zhlédnutí příjemné a přiměřeně zábavné, nicméně zejména závěr mi přišel trochu odfláknutý, určitě se s tím dalo více pohrát. Lepší 3 hvězdičky. (HDrip, orig.) ()

Chegi

Takový nemastný, neslaný film. Nezachrání ho ani skvělé obsazení. Pro nás malé plus v podobě českého rodáka Herberta Loma. Přesto si nemůžu dovolit zvýšit, ale ani snížit hodnocení. Zasloužené tři hvězdy. ()

CSSML

Decentní černá anglická komedie. Dobře pobaví, místy trochu drhne. Představitelce staré lady (Katie Johnson) se z lupičů vyrovná snad jen Alec, ale ani on nehraje svoje nejlepší. ()

Han22

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec dávám tři. Pět lupičů a stará dáma docela zestárlo a chybí tomu drajv. To neznamená, že nejde o milý film - na jedné straně pětice ostřílených kriminálníků, na druhé straně roztomilá stará dáma jako jejich domácí, která je neustále vyrušuje při dokonalé loupeži. A když se ji rozhodnou oddělat, chybí jim k tomu kuráž a tak se začnou likvidovat mezi sebou. Samozřejmě jde o starý film, takže se moc násilí nedočkáme, zato tu nechybí ve finále pořádná porce černého humoru (projíždějící vlak). Obsazení je skvostné, ale bohužel jen na papíře - Guinness šíleně přehrává, Sellers tu zatím ve své první větší roli moc nepředvedl a Herbert Lom se jen tváří jako dokonalý vrahoun. Nejlepší je tak stará babka a posledních cca 20 minut. ()

Zagros

Námět je vcelku fajn, ale hlavní představitelka mnoho sympatie nepobrala a pět lupičů přes dobré obsazení taky nic moc. Nějak není co hrát. Na komedii je to málo vtipné a to je hlavní problém. Navíc je to možná až příliš naivní a místy se to blíží až parodii. Jednoduchá zápletka a příběh také není moc napínavý a lehké okořenění černým humorem se povedlo tak na půl. S odřenýma ušima tři hvězdy, na doporučení to tentokrát není. ()

dopita

Celej film mě neuvěřitelně srala ústřední stará dáma. Ta její nezměrná dobrosrdečnost a vlezlost je vážně ubíjející a je velká škoda, že ji ani jeden z pěti lupičů nesejmul. Ale film to jinak není špatnej, i když závěrečná třetina trochu zasmrádá nudou. ()

pulula

Příjemná komedie.Lepší a hlavně milejší verze, což u amerického remaku Lupiči paní domácí říct nejde. ()

Rozjimatel

"So who looks stupid now, eh?"     Čierna komédia, ktorej nahlúply humor ma úplne minul a ktorej zaradenie medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete veľmi nechápem. Remake The Ladykillers (2004) od bratov Coenovcov považujem za podstatne zábavnejší (hoci sa ich verzia výrazne líši v deji, čo ma dosť prekvapilo). Až na pár ako-tak vtipných scén v samom závere ("The Major has a train to catch.", rebrík, rampa) mi všetky tie pokusy o humor pripadali skôr trápne a celá tá štylizácia vyslovene protivná (úplne najotravnejší tu bol Alec Guinness s tými jeho debilnými umelými zubami a hneď za ním tá stará baba, ktorú som mal chuť osobne zaškrtiť a ani by som si nemusel ťahať zápalku).     "There's just something about old ladies. I can't... I can't stand them." ()

Damielka

Těch pět hvězd patří hlavně oné staré "křivé" dámě, paní Wilberforcové, která mě svých výkonem ve filmu naprosto nadchla! Film jako takový čtyři a půl. Líbil se mi i o kousek víc, než nová verze s Tomem Hanksem. ()

simply

Novou verzi od bratrů Coenových jsem sice neviděla, ale z tohoto filmu jsem naprosto uchvácená. Milá a hodně vtipná krimikomedie. ()

AIMÉE

Často se mi nestává, že přesně co od filmu zpočátku očekávám, nakonec dostanu. Slibná anglická krimi komedie lákající na "nostalgickou" atmosféru, herecká ese a absudní konfrontace lupičské bandy. Ale ne úplně každý vyčnívá, např. Peter Sellers tu odvádí na můj vkus jen "standardní" práci a je spíše do počtu. Má sice i světlejší chvilky, nicméně takový Alec Guinness je jiná káva. Scénář není nejhorší, ale nelze čekat výbuchy smíchu, vzhledem k suchopárnému přednesu (nejen díky paní domácí), tudíž masivní salvy pouze sporadicky. Film to není špatný ani zbytečný, spíše oddechový a možná v mnoha případech jednorázový, pokud si člověk nenajde nějaké památné momenty. ()

KM Phoenix

Herecky výborně obsazená komedie s geniálním Alecem Guinnessem v hlavní roli, kterému více než zdatně sekunduje Herbert Lom. Trochu škoda, že autoři více nevyužili talentů Petera Sellerse. Nicméně výborné herectví a démonické grimasy A.G. dělají tento film nezapomenutelným. ()

Mikino00

Naprosto bláznivá černá komedie, originální svým příběhem, avšak vyžadující tolerantního diváka s pevnými nervy, protože stařenka moc klidu na duši nedodá. Z lupičů se mi nejvíce líbil Lom. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky