Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

somnar

To nejdojemnější a nejvtipnější, co jsem měl možnost poslední dobou vidět. Nečekaná tragikomická bomba bez náznaku sentimentality, jen s ryze čistým příběhem o rodince loserů, se kterou by se vydal na cestu asi každý. Spolu s Juno se Little Miss Sunshine řadí mezi moje jasné letošní srdcovky. P.S. Dědeček ujíždějící na heroinu a závěrečný tanec nemají chybu! 90% ()

Hal_Moore

Příjemný filmeček, celkově ale mírné zklamání. Očekávání byla vysoká a jak to většinou dopadá, výsledek není až tak vysoké kvality, aby očekávání splnil. Malá Miss Sunshine předvádí hodně muziky a sofistikovaných slovních přestřelek za málo peněz, což jej vlastně dělá tak osobitým dílem. Levné, tragikomické road movie s bezchybným Stevem Carellem a Alanem Arkinem, držící pohromadě díky životně hrajícímu Gregu Kinnearovi. Suma sumárum jde o originálně pojatý a výborně zpracovaný film, který však nesplnil veškerá má očekávání a tak mu čtvrtou hvězdičku musel vybojovat zaseknutý klakson. ()

Lynn

Neskutečně vtipné, hlavně ale trefné - zejména ironizující ztvárnění celostátní soutěže "Little Miss" včetně odzbrojujícího tanečku malé Olive v podání Abigail Breslin. Vůbec celá praštěná rodinka byla neodolatelná. Moralizování o síle a vzájemné podpoře rodiny, která má držet při sobě, bych sice vynechala, ale jinak nemám, co bych vytkla. Každá z těch postaviček by si totiž zasloužila vlastní film. ()

TeeAge

Moja slabota k jednoduchým vzťahovým filmom robí z Little Miss Sunshine jednu z najlepších amerických v tomto sektore. Herecké výkony sú nadhollywoodske, zvlášť sa mi páčil Paul Dano, ten hoch je stvorený pre umenie. Keby sa do filmu bolo pridalo trocha viac európského ducha (ktorého ešte aj takto prekvapivo cítiť napriek am. produkcii) tak by som rozprával o svojej najmilšej KomedioDráme. Film: 85% Dub: Cz - 40% ()

genetique

Tento film na mňa počas celého deja pôsobil veľmi pozitívne, ako také malé, nenápadné, ale poriadne živé striebro, ktoré síce nie je úplne hodnotné, no ako maličkosť vie nesmierne potešiť. Scenár ako ukľudňujúci balzam na duši v podaní všetkých výborných hercov a záver ako víťaz, ktorý zvládol úspešne prekonať všetkých Hooverovych deväť krokov k úspechu. A nakoniec ani neviem prečo nedávam plné hodnotenie, možno z dôvodu, že sme ako mierne opojená partia mylne očakávali bláznivú komédiu a niektorí jednotlivci mi ten nedostatok pri sledovaní dosť znepríjemňovali. 85%. ()

mysicka

panečku!! tak tohle to byl nářez!! co na tom, že film se může někomu zdát lehce přitažený za vlasy.. co na tom, že je místy vyhnán do absurdit.. tohle je opravdovej příběh! upřímnej, dojemnej, vtipnej.. tu malou, obtloustlou, obrýlenou holčičku si musí každý zamilovat.. není nad to mít homosexuálního strýčka, co vám dá pár dobrých rad do života.. není nad to mít tak nechutně pozitivního tatínka, co bere jen vítězství.. není nad to mít dědečka, co šňupe heroin.. může se projevit jako vynikající choreograf..;-) není nad to mít takhle bláznivou rodinu.. není nad to mít rodinu..:) ()

Madison

Netradičné výkyvy v jednej podarenej americkej rodinke pojednávajúce o bizarnosti každého jedného člena vo veľmi zábavných sekvenciách. Nie je tam síce žiaden osamelý odporca života a la literárny umelec Jack Nicholson či komická hrdinka zachraňujúca život svojich ,,reálnych" postáv, Emma Thompson, ale jeden malý zaokrúhlený fracek, ktorý zaručene spôsobí svojej rodine predčasný infarkt :-). Dedko fičiaci na drogách, tvrdohlavý brat, namyslená Olive, komunikant otec a stresor v podaní milujúcej matky. Už mi stačil iba kvalitný scenár, roztomilé situácie a o zábavu bolo maximálne postarané. ()

Arachneuss

Otec kariérista, matka náladová nervačka, strýc homosexuál se sklony k sebevraždě, syn drží bobříka mlčení, dcera sní o korunce královny krásy a dědeček bere heroin. Brilantně napsané a zahrané postavy v road movie plné vtipu, přátelství a snů bortících se jak domečky z karet, u kterého vám po chvilce dojde, že tentokrát se hollywoodský kýč opravdu nekoná. ()

Le_Chuck

Veľmi pozitívna nezávislá road movie s rozmanitou smečkou looserov, ktorí v jednej rozheganej dodávke putujú splniť detský sen malej, brejlatej Olive. Po všetkých stránkach (herci, kamera, príbeh, humor, konflikty) dobre odvedená práca bez klopýtnutia, ale zároveň filmu chýba výraznejší memorable moment (scéna), ktorý by ma prinútil shiahnúť znova. 70% ()

Kaka

Podobná "senzace" jakou byla například Bokovka a jiné. Tedy místy lehce nahořklá, ale povětšinou spolehlivě fungující komedie, kde se buď řeší milostné avantýry, nebo rodinné trable. Nelze tvůrcům upřít cit pro situační humorné scénky a solidní dialogy, stejně tak dobře prokreslené postavy, povětšinou výborně zahrané. Nic světoborného se nekoná, revoluce žánru nenastala. Přesto ale pobavení na solidní úrovni, s jednou americkou redneckovskou rodinou. ()

Eddard

Paráda. Tenhle recept na mě spolehlivě zabírá. Do hrnce vhodíme skupinku netuctových lidí s různými úchylkami, mindráky a komplexy, pokud možno s příbuzenskými vazbami, protřepáte a necháte je společně uležet. K dochucení je navíc můžeme poslat na nějaký krajně netypický výlet, na který se vlastně nikomu nechce. Z celé minibusové famílie mě jednoznačně nejvíc nadchnul na heroinu a sexu závislý děda se svéráznýma radama do života, ovšem nikdo z jeho pěti společníků se vedle něj úplně neztratil. Snad jen Hooverovic maminka byla na zbytek grupy moc normální. Vtipné, nenásilné, úderné a chutné. Výborné. 80% ()

Falko

Niekedy sa naozaj vydari film, ktory ma mozno pribeh pritiahnuty za vlasy, ale na druhej strane dokaze tak prijemne pobavit od prvej do poslednej minuty, ako som sa bavil aj ja. Dokonca ani zarasteneho Steva Carella som nespoznal. Hudba pocas filmu mi pripominala Kusturicove filmy hlavne vdaka pouzitej trubke. Vsetci herci hrali skvele, ale na druhej strane som sa cudoval (a teraz prepac Alan), ze za co dostal Oscara za vedlajsiu ulohu Alan Arkin, ked taky konkurenti Djimon Hounsou bol v KRVAVOM DIAMANTE omnoho lepsi a mal aj narocnejsiu ulohu alebo Jackie Earle Haley, ktory bol tiez nominovany za ulohu pedofila vo filme LITTLE CHILDREN. Cakal som od Arkina daleko väcsi a narocnejsi herecky vykon. Ale ako som uz spominal film ma pobavil, takze odporucam... 04.06.2008 ________ Abigail Breslin - (Olive Hoover) +++ Greg Kinnear - (Richard Hoover) +++ Alan Arkin - (Stary otec Edwin Hoover) +++ Toni Collette - (Sheryl Hoover) +++ Steve Carell - (Frank Ginsberg) +++ Paul Dano - (Dwayne) +++ Hudba: Mychael Danna, DeVotchKa +++ ()

castor

Občas z americké provenience vzejde film, který je nenápadně malý a nápadně milý (Bokovka) a jeho tvůrci nám předkládají situace, kterých bychom se v běžné produkci zřejmě nedočkaly. Komediální road movie Little Miss Sunshine není moralitou o důležitosti a stálosti rodinného zázemí, neuhání nás na kýčovitosti a laciných moudrech, tolikrát viděných v lepších - předešlých. Je sice faktem, že si scénárista jednotlivé postavy staví pěkně tak, jak potřebuje (i když to místy dře s jejich potřebami – např. proč na cestu vyrážejí všichni?). Dějově nečekejte nic objevného, přesto humor není samoúčelný a inteligentní scénář předkládá řadu skvostných momentů (klakson, kde je Olive?, dědečkovy rady ad.). O brilantních hereckých výkonech nemluvě (všichni do jednoho by si zasloužili kopat za první ligu, ale buďme rádi, že si vybírají tak příjemně hřejivé projekty), stejně jako o hudebním podkreslení. Rodinka je to ale povedená. I když přesně ta, co zákonitě přiroste k srdci. Otec všem okolo vštěpuje myšlenky o tom, jak vítězit a nespadat do skupiny looserů, matka mlčky trpí a z povzdálí pozoruje manželovu stále ne a ne úspěšnou kariéru, děda je proutník a nějaký ten čas šňupe heroin, syn si nejvíce rozumí s Nietzschem, propiskou a blokem, protože už devět měsíců nepromluvil ani slovo. A ještě strýc Frank, kultivovaný gay, přední znalec Prousta a neúspěšný sebevrah. Stále jsou však lidskými bytostmi a momentálně se rozhodli udělat radost nejmladšímu členu rodiny, obrýlené a tloustnoucí Olive, která má jeden velký sen. Celá rodina se tak s různými odchylkami v nadšení ocitá v letité dodávce směřujíc na soutěž krásy, kterou se jejich dcera rozhodla vyhrát. Na přehlídce krásy (lépe řečeno přehlídce „zrůdnosti“) bude však s ohledem na figurky z mola i mimo něj všechno zašlapáno do koberce, a celá rodinka bude vypadat jako harmonicky fungující a s návratem domů bude zase o něco soudržnější!! A tak to má být.. Nadnesených, ale zasloužených 90%. ()

Trellíno

Rozhodně hodně fajnovej filmeček, ale pod tou přijemnou, inteligentní a hodně vtipnou pokličkou stejně vidim jenom docela standardní podívanou o napravaní jedné rodiny a vztahů mezi jejími členy. P.S. Nepřipomínaly vám ty malý zrůdičky na soutěži miss panenky z Tidelandu? :-) ()

D.Moore

Povedeně nahořklý film se spoustou vtipných momentů a úhledně spletenými osudy všeho druhu. Snad jedině ta barvoslepost mi připadala až příliš naroubovaná a jakoby nepřirozeně trčící z jinak krásně plynoucího příběhu jedné "normálně podivné" rodinky. Z herců se mi chce nejvíce chválit úžasného Steva Carella a maličkou Abigail Breslin, ale pravdou je, že špatný nebyl nikdo z nich. ()

Spooner

Nezávislá, malá a hlavně více než příjemná komedie (či spíše road movie) o jedné ne zrovna fungující rodince. A výsledek mi udělal hodně velkou radost. Režie je tak trochu nenápadná, ale přitom vynikající. Scénář funguje dokonale,ať už po stránce komediální či té vážnější. Všechno to na mě prostě fungovalo a konec mě, jak se říká, zahřál u srdíčka. Vím, že je to trapná fráze, ale mě to prostě dostalo. Herecké obsazení je taky bezchybné a ani nevím koho bych vyzdvyhnul nejvíc, jestli sprostého dědu Alana Arkina, roztomilou Abigail Breslin, čím dál lepšího Stevea Carella, solidního Kinneara nebo ten zbytek, kterej to taky zahrál výborně. Prostě tenhle filmeček se mi trefil přesně do mého vkusu. Takovéhle "malé velké" filmy mám nejradši. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)