Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

MikeCool

My (EX)TOP10: Tenhle road movie šlágr mi vyrazil dech. Zdánlivě obyčejný scénář s určitou mystikou nádherně pohladil po duši ať už komediální charakteristikou každé z postav, či precizní hudbou. ()

swamp

Dlouho - předlouho jsem si nemohl na tento film najít čas a chuť - když jsem si ho však nakonec pustil jednoho dne ve čtyři ráno, téměř jsem nemohl uvěřit. Od mně neznámého režisérského dua se mi dostalo hořko-sladkého bonbónu tak příjemného, až mi to téměř vyrazilo dech. Bravo! ()

oje

Žádná střeštěnost, ale až baladická, hořkosladká road komedie o cestě nesourodé rodiny. Sladká je ve snění postav, v jejich osobitosti a naivním pohledu na život. A hořká pak v tom, jak jejich sny na cestě za realitou jeden po druhém vyhasínají. Nedostatky a problémy jednotlivých charakterů dodávají příběhu silný lidský rozměr, díky čemuž k nim divák velmi jednoduše přilne. V kombinaci s perfektním obsazením každé jedné postavy si komedie věhlas zcela jistě zaslouží a s druhým shlédnutím mohu upřímně zvednout hodnocení. Alternativa: American Beauty. ()

predators

Myslím si, že tato komedie je hodně přehodnocená. Za celý film jsem se zasmál asi jen 2x a to ještě na samotném konci. Ale kupodivu jsem se zas až tak moc nenudil jako u jiných podobných komedií. Prostě čistý průměr.50% ()

Trajektt

Příjemná letní komedie ve které se ocitáme převážně na cestě z bodu A do bodu B, jelikož jedna malá holčička byla nominována na soutěž krásy s názvem „Little Miss Sunshine". Cesta je vcelku vydařená a to zejména, proto že se na ní vydává celá její rodina, která nemá všech pět pohromadě. Setkáme se zde s mnoha charaktery, které by se mohly rozvést více dopodrobna a to je například sprostej a tak trochu  úchylnej dědeček, kterýmu jsem dal přezdívku Pán Šňupačenko nebo jeho syn, otec dvou dětí, kterej je kariérista a nejednomu divákovi s tím leze na nervy. Dále zde máme teplýho strejdu se sebevražednými sklony a takhle bych mohl pokračovat donekonečna, protože, co postava, to podivín s velkým P. Málem bych zapomněl na legendární vozítko, které známe z hippiesácké éry a které jsme mohli vidět v celé řadě jiných úspěšných filmů. Toto prdítko má samozřejmě své nejlepší časy za sebou a tak se zde stane nejedna potíž, které bude muset tato povedená posádka čelit. Většinou je to film o kvalitně napsaných dialozích, které byly přesvědčivě zahrány dobře zvolenými herci. Samotná soutěž krásy s názvem „Little Miss Sunshine" je přehlídkou tragických plastických tragédií, kterými je Amerika proslulá a u které by se normálnímu civilizovanému občanovi chtělo zvracet. Morálka těchto soutěží je zvrácená a to, že si tento snímek z toho utahuje je fakt dobře, protože si zase říkám „Kam to ten svět spěje?" Nikoho z herců nebudu vyzdvihovat, protože si myslím, že každý svou roli zahrál dobře a to dokonce i Steve Carell, kterého moc nemusím a povětšinou se vyhýbám filmům ve kterých hraje. Za příjemnou letní komedii s originálními nápady a dobře namixovanou hudbou ve které uvidíme nezanedbatelný kus amerického kontinentu ze sedačky retro dodávky musím dát něco přes 80%. ()

nascendi

Pri tomto neuveriteľne hlúpom a príliš americkom filme som sa nezamýšľal nad množstvom ocenení, ktoré získal, ani nad hodnoteniami väčšiny mojich sledovaných užívateľov, ale nad tým, či tie dve hviezdičky nie sú mojej dobrosrdečnosti a nekonfliktnosti. Pri filmoch z Ázie mám často pocit vzájomnej odlišnosti našich kultúr. A pri tomto filme takisto. ()

PetrPan

V žánru je komedie, čili výtky stran efektní vykalkulovanosti  je třeba si strčit za klobouk nebo kamkoliv jinam.  Ve skutečnosti se skutečně žije jinak, ale už jste třeba někdy měli možnost se na svůj život podívat zvenčí?  S odstupem? Že ne? To je ale škoda, možná byste se (škodolibě) smáli a za břicho se popadali.  Já v prvé řadě neviděl mozkomorný blábol o lásce, ale vtipnou lehce nekorektní rodinnou komedii s náznaky černých legrácek bez humorů pro hospodyňky.  A na konci  pak opravdu parádní  ždímačka a tak to mám rád. ()

Slarque

Rodina jako výstavní sbírka excentriků. Teď jen zavřít do jedné dodávky a poslat na cestu napříč Amerikou. Známé schéma se opírá o velice dobře napsané i zahrané postavy (všech šest hlavních hrdinů bez výjimky) a hlavně je to opravdu zábavné. Sice to není k smíchu pořád, ale ve výsledku je to hlavně komedie. A dobrá. ()

Tomco

velmi prijemna komedia s tragikomickou prichutou...velmi dobre vykreslene charaktery hlavnych postav, patricne dobre zahrate..kto sa che uvolnit ma moznost pri tomto malom - velkom filme..ako hovoria jeho tvorcovia. 80% ()

Happens

To je přesně ten přístup čsfd ke komediím, který je tak absurdní. Komedie, kde se člověk směje, se nikdy nedočká "červené", ale drama - komedie, kde se člověk nezasměje, je to spíš deprese a trapný pohled na zoufalou rodinu se zoufalými osudy a se zoufalým koncem, jenž se tváří jako happy end: to je samozřejmě skvěle hodnoceno. ()

FrodoF

Měl jsem dokonce nutkání dát 5*. Skvělý film o dost ulítlé rodině. Není to uplně k popukání, ale některé scény (nejčastěji s kouzelnou Abigail Breslin nebo dědečkem v podání Alana Arkina) jsou moc vtipné. Oscara bych Malé Miss Sunshine přál možná víc než Skryté identitě. ()

Chrustyn

Víceméně normální americká rodinka. Věčně optimistický otec, který je skoro na mizině, kvůli nezdarům v práci, matka, která neumí vařit a věčně se bojí o svého homosexuálního bratra, o kterého pečuje poté co se pokusil neúspěšně zabít, syn, který všechny nenávidí a rozhodl se nepromluvit do té doby než ho přijmou do letecké akademie, vulgární dědeček závislý na heroinu a konečně malá dcerka, která se dostala do soutěže královny krásy i když má do ideálu roztomilé a krásné holčičky hodně daleko. A právě kolem tohoto nejmladšího člena rodiny se odehrává příběh, kdy se celá rodina vydává na dlouhý výlet oprýskanou dodávkou aby se mohla soutěže zúčasnit. Hořké rodinné komedie plné podivuhodných individuí jsou celkem populární, jelikož nabízejí jiný pohled na rodinný život a skrývají v sobě zvláštní humor (jak tomu bylo například v "Takové zvláštní rodince"). I tento snímek v sobě skrývá citlivý humor a každá postava dokáže něčím zaujmout. Jen celek mě nedokázal natolik vtáhnout abych si připadal jako člen rodiny a dokázal s nimi sdílet jejich strastiplnou cestu. Pár scének mě opravdu pobavilo, celý snímek je doprovázen nádhernou hudbou a se závěrem si tvůrci poradili geniálně ale po všech těch veskrze pozitivních ohlasech jsem čekal více než mi film nabídl. I tak se však jedná o snímek, kterých je pomálu, takže i když to je v mých očích na 3* tu čtvrtou rád přidám. ()

iamek

Parádní podívaná, chvílemi vážné drama z rodinného prostředí, většinu času však celkem vtipná komedie, ve které každý má svůj velký sen, za kterým si tvrdě jde. S postupem času se však všechny sny bortí ... ()

korbitch22

nikterak zábavná road movie,která má ovšem tak silně napsané a zahrané postavy,úžasný scénář a perfektní celkovou pointu,že se musíte královsky bavit. ()

classic

Abigail Breslin je oveľa presvedčivejšia a prirodzenejšia ako jej kolega Alan Arkin,ktorý dostal Oscara,čo sa mi zdá v tomto prípade ako zbytočné?Alana poznám najmä z klasiky Hlava 22,utkvie v pamäti,ale nebude to pre herecký výkon,videl som aj lepšie,asi nemali to komu udeliť? Steve Carell presedlal z komédie do komédia/dráma,čo mu sedí,nielen sa motať v primitívnych projektoch,kde vidím Stevov herecký potenciál práve v takýchto projektoch,Paul Dano je divný týpek,ktorý drží skoro hodinu mlčanlivosť,ale to,či vypotí zo seba aspoň jednu hlásku,to prezrádzať nebudem,o rok hral ešte v dynamickejšom počine s Danielom Day-Lewisom,tak táto rola mu otvorila vráta do ambicióznejších projektov,Toni Collette vypadá ako sestra Umy Thurman. Herecké výkony sú štandardné aj s Gregom Kinnearom,ktorého extra nemusím,ale pôsobí sympaticky,ale najväčšia sila je v scenári a réžii dua Dayton/Faris.Road movie o jednej ceste na súťaž malej Olive Hoover(Breslin),kde horko-ťažko sa tam dopravia,ale ako dopadne,to musíte vidieť sami...Príjemný filmový zážitok vám prajem! ()

Marze

Třináctiletá Abigail Breslinová si za svůj divadelní debut na Broadwayi v roli hluchoslepé Helen Kellerové sice vysloužila pochvalné hodnocení kritiků, ovšem ani to hru nezachránilo. V roli učitelky Annie Sullivanové se představila herečka Alison Pillová. Odehrálo se 38 řádných představení.Breslinová na sebe poprvé upozornila v komedii Malá Miss Sunshine, kde si zahrála sedmiletou obtloustlou Olive Hooverovou, která chce vyhrát soutěž krásy. Díky ní se stala jednou z nejmladších umělkyň nominovaných na Oscara za herecký výkon ve vedlejší roli. Film promítala kina v České republice v roce 2006.Hra Divotvůrkyně se na Broadwayi poprvé objevila již před více než 50 lety, v hlavních rolích tehdy vystoupily Patty Dukeová (Helen Kellerová) a Anne Bancroftová (Annie Sullivanová). Bancroftová za tuto roli obdržela cenu Tony, Sullivanovou ztvárnila i ve slavné filmové adaptaci, za což si v roce 1962 vysloužila filmového Oscara.Divadelní hra Divotvůrkyně vychází z autobiografické knihy The Story of My Life (Příběh mého života) americké aktivistky a spisovatelky Helen Kellerové (1880-1969). Helen Kellerová po těžké nemoci v dětství oněměla a oslepla. Rodiče ji nechápali a ponechávali o samotě. Mladá vychovatelka ale dívku naučila mluvit rukama a objevila v ní inteligentní bytost. Jako první hluchoslepý člověk také dokončila vysokoškolská studia. ()

marhoul

Nenormálně zábavná rodinná road movie, která prostě nemá chybu! Závěrečná "taneční" scéna mi způsobila záchvat smíchu, který neměl obdoby. :-) Laskavý, senzačně obsazený, výborně zahraný filmeček s výbornou hudbou a excelentním scénářem! Plný počet! :-) ()

Jirka_Šč

Doopravdy pěkně zobrazené charaktery. Parodické, kritické, smutné a přitom to baví a dokáže být i pozitivní. Průběžně jsem uvažoval, kdo z těch lidí je v daný okamžik nejnormálnější. Maximálné hodnocení, protože se mi to trefilo do nálady a bavilo i manželku :). ()

mat.ilda

I v našich krajích by se našly rodiny vykazující znaky Hooverových, ovšem rozdíly životních postojů by hodně změnily ráz filmu - na barvoslepost Dwayna by se přišlo mnohem dříve, než ho vůbec napadlo stát se pilotem, byl by ušetřen vší té nenávisti a vzdorovité němoty (na kterou by s ním tuzemští rodinní příslušníci vůbec nehráli), úchylného dědu se zaprášeným frňákem by u nás z domova důchodců nevyhodili, došlo by jen ke změně ústavu s kapku jiným režimem, každopádně by nedostal šanci zůstávat s malým dítětem o samotě, u sebevražedného gay strýce výše uvedené platí dvojnásob. Podstatné ovšem je, že by se vůbec nikam nejelo, neboť v našich podmínkách (pokud by při způsobu zajišťování obživy otcem Hooverem dříve neumřeli hlady), by byl nápad macaté a obrýlené holčičky, stát se malou miss, urychleně zchlazen výčtem jejích reálných šancí, nemluvě o tom, že by se nestalo, aby nikdo krom dědečka nevěděl, s čím se vůbec chystá vystoupit. Takže zbývá jen ta stará, porouchaná dodávka, která se postarala o to málo vtipných momentů, kterého ve filmu bylo - nakonec by tedy vznikl úplně jiný film :-). Chci tím říct, že ač se Malá Miss Sunshine tváří jako nekonvenční a nezávislá komedie, není jí, jen se za ni převléká podobou outsiderů bez oslnivých úsměvů a dokonalých křivek, ty se dokonce pokouší zesměšňovat, ale hollywoodské gró se tu obnažuje ve skutcích a slovech poplatných americkému trendu "ty to dokážeš, všichni ti věříme". Popravdě jsem se až na zmiňované trable s dodávkou moc nepobavila a finále, které si zde všichni nejvíce pochvalují, mně přišlo křečovité a trapné. Nemohu zvednout hodnocení ani za herecké projevy, neoslnil mě Arkin, Kinnear ani malá Breslinová, je mi líto. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)