Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Fanak

Po několika večerech, kdy jsem neměl se svým výběrem filmu štěsti, jsem chtěl konečně vidět něco slušného. Proto jsem tuhle nehezky animovanou napodobeninu Shreka s dost nevtipnými dialogy po 15 minutách vypnul. Možná až seberu odvahu se podívat na celý film, změním i své hodnocení. ()

Mes-siah

U mňa absolutne film mimo mojej kompetencie. Animácia by ani tak nevadila. No tzv. "adrenalinové" pojatie karkulky mi nesadlo. Ale ani trošku. Humor bol tiež mimo. Tak zlý film(animák) som už dávno nevidel. A tak som sa tešil. A ono nič. Radšej si pozriem večerníček. ()

Jaromír

Po dlouhé době "ledových" a "vodních" animáčů, je tu zase další pořádný kousek, nad kterým jsem se od srdce zasmál :). Opravdu netradiční pojetí :). Jen by mě zajímalo, co na to říkají děti. Jsou vůbec tyhle moderní animované filmy pro ně? ()

piglit

Napoprvé nic moc - jen pobaví, ale byl jsem donucen sledovat tuto pohádku na SK televizi ještě postupně 3x a, ač nerad, musím přiznat, že má něco do sebe. Slovenský dabing o třídu horší, než český (jaké překvapení!). Příběh se pěkně skládá, a výsledek je lepší, než by člověk zpočátku čekal. Takže - zkuste podruhé a v českém dabingu, možná změníte názor tak, jako já. :) ()

Averelli

milá předělávka karkulky, ale nijak zvláštní ohodnocení si nezaslouží, je to opravdu spíš pohádka pro dětičky, které už neba klasická karkule, poučení z filmu zní: "za vším hledejte králíka" :) ()

Ajka1 odpad!

Ošklivá animace, připitomělý nevkusný humor a naprosto nezajímavý a táhlý příběh. Nuda, nuda a zase nuda. Přítel tvrdil, že je to pecka, já se modlila, aby už byl konec...ale na ten ani nedošlo. Strašné! ()

Renie42

Téma se mi moc líbilo, ale animace trochu pokulhávala. Šokující příběh s šokujícím banditou, zajímavém rozuzlení, jak to každý vidí ze svého úhlu, tajemství babičky, o kterém Karkulka neměla ani ponětí. ()

darthvader77

Nenechte se zmást nízkým hodnocením, tenhle film je to pravé. Úplně jiný typ humoru než na jaký jsme zvyklý. Animace my až tak špatná nepřišla. Dávám 70% ()

Wooke

Naspeedovaná veverička a vlk ala Sherlock Holmes patria medzi top z tejto rozprávky. Inak ale karate Kacoolka sklamala. A zajace už veru dávno nenaletia na kúsok červenej mrkvy. ()

adamix

,,Rolling on the edge, of the afternoon, the glow of the sun tells you that your day is not done..." Nápad geniálny, spojenie známej rozprávky do jednoduchšej retrospektívnej detektívky je proste úžasný a ako malý som bol z toho nadšený a dnes rovnako, aj keď repetitívnosť urobila už svoje a ten humor mi už nepríde taký, ako pred rokmi. Na animácii si netreba vybíjať zlosť, aj keĎ to stálo ,,len" 15 mega, zarobilo si to desaťnásobne viacej a zaslúžene. Veľmi nedocenená zato parádna krátka jazda s partiou skvelo napísaných postavičiek. ()

Efreeti odpad!

Filmy s počítačovou animací jsou v kurzu...uznávám, jsem jimi již jaksi přesycen...ale přesto... Karcoolka je suverénně ten nejhorší co jsem viděl ()

Chladek

Naprosto vynikající film, který mě jako jeden z mála dokázal tak mile překvapit. Již podle názvu jsem nechtěl věřit vlastním uším, že někdo zničil klasickou pohádku. Nikdo nic nezničil. Pravda, po animační stránce trochu kolísá, ale co se nového vymyšleného děje týče, nemá chybu. Absolutně bez chyby propletené příběhy, které do sebe perfektně zapadají, a hlavně - originální dialogy a hlášky, u kterých jsem se nasmál jako nikdy u animovaných filmů. Ne scény a situace, ale dialogy. A to i v českém znění! ()

Lish84

Tvůrci se hned od začátku snaží, aby se divák ani chvíli nenudil. Využívají k tomu chytlavé písničky nebo hudební podklad, jeden vtípek střídá druhý, z nichž sice ne každý je povedený, ale žádný není trapný. Každá výpověď čtyř účastníků (Karcoolka, vlk, hromotluk a babička) je vyprávěna v trochu jiném stylu a s jinou hudbou. Tyto drobné změny stylu jsou osvěžující a film pokaždé nakopnou. Akorát poté, co i babička odvypráví to své a zloděj receptů je odhalen, film tempo ztrácí a to nejlepší už má za sebou. Následuje akční finále, v němž třeba Karcoolka používá kung-fu, ale už to není ono a nemá to takovou energii jako předchozí sekvence. Sympatie ve mně Karcoolka vzbudila hlavně tím, že do žánru 3D animáků nepřinesla další příběh o napravení nějaké bytosti nebo o sbližování dvou kámošů, z nichž jeden se přátelit nechce. Kdyby v závěru neztratila dech, nerozpakoval bych se jí dát plné hodnocení. ()

Anworon

Konečně zase jednou animovaný film s originálním přístupem k tématu! Hodně příjemné překvapení. Někdo dokonce chválí animaci (zřejmě je tak zvyklý na lepší, že se mu horší animace a jednoduché výtvarné zpracování zdá neotřelé). ()

Kenshin

Typický příklad jak se dá z mála vytěžit naprosté maximum. Karkoolka je nejlepší parodie na všechny možné filmy (počínaje Červenou Karkulkou a Rašómonem, přes Mission Impossible a Matrix, až po Hvězdné války a Pána prstenů) za posledních X let. V tomto filmu netřeba hledat vynikající animaci a přirovnávat ji ke Shrekovi. Tady jde zpracování svým vlastním směrem a určitě skvěle doplňuje maximálně bláznivý příběh, který má naprosto úžasně vypointované a propletené příběhy postav. Kdo bude v tomhle filmu hledat efektní animák, jak to bohužel i prezentuje distributor, a kterým dozajista není, bude velmi zklamán. Ale ten kdo se na snímek bude dívat, jako na bláznivou parodii, která je mimochodem animovaná, pobaví se jako už dlouho ne. A stejně jako já... (9/10) ()