Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

marcek

Hodně se to srovnává se Shrekem (taky parodie na různé pohádky). Musím říct, že mě to ze začátku vážně bavilo a přemýšlěl jsem i o max počtu hvězd, ale druhá polovina byla vážně suchá ()

Petoss1

Táto Karcoolka mi prišla taká nesympatická, s tým jej výrazom mi pripomína nejakú šľapku na rohu ulice. A tie ďalšie postavy ... pár dobrých vtípkov tam je ale žeby zachránili celý film tak to ani omylom. 55% ()

joker.george

Moje dětská coolová záležitost, u které jsem se dokázal vždy zabavit, překvapivě napínavé, díky způsobu vyprávění, akce stojí za to a je nápaditá, vtipy dokáží rozesmát, přesto bezkonkurenčně vede kozel s písní. ()

ad

Rozhodně ne tak špatné, jak je hodnocení, já s bavil celou dobu opměrně slušným animákem... rozhodně jsem nebyl znechucen, tak jako bývám mnoha lépe ohodnocenými filmy... ()

Zbyisek

Než jsem tento film viděl, koukal jsem se sem, na ČSFD, na hodnocení, které nebylo příliš vysoké, a proto jsem se bál, že se nebude líbit ani mě. Opak byl ale pravdou. Grafika Karcoolky není taková, jako u filmů z obrovských studií jako Pixar či Dreamworks, ale přesto je grafická podoba zajímavá a docela originální. Především si ale myslím, že na grafice to nestojí. Hlavní je příběh a ten mě zaujal. Nejvíce se mi líbila část, kde jsou všichni podezřelí vyslýcháni. Zaujalo mě propojení jednotlivých výpovědí, kdy jsem měl možnost sledovat děj z pohledu jednotlivých účastníků – vždy z jiného úhlu. Česká nadabovaná verze včetně chytlavého a humorného českého soundtracku je podle mě mnohem povedenější, než anglická. Musím ale přiznat, že závěr filmu už byl horší. Přesto hodnotím 4*. ()

Crawler-D

Houpající se a zpívající kozel s vyměňovacími rohy byl fantastický, ale zbytek, jako že odlišný pohled na klasickou pohádku ztraácí dech s každou další absurditou, kterou do děje komponuje. ()

dubinak

Tento animák divákům nabízí ne moc dobré řemeslné zpracování, ale za to dobrý příběh se spoustou pěkných zvratů a rozuzlení. Grafika stála za zlámanou grešli, ale celý děj je plný zábavných postav a taky hlášek. Navíc není to animák jen pro děti, ale i pro dospělé, protože obsahuje hodně drzého humoru, který se zamluví širší vrstvě. Víc než tři bych tomu asi nedala, ale palec nahoru si zaslouží vychvalovaná scéna se zpívajícím kozlem. ()

C0r0ner

Aby někdo schválně natočil animovaný brak, už musí mít pořádné koule. Je to dost šílená jízda, bořící veškeré představy o pohádkách, která je sice často slušně vtipná, ale na konci si člověk uvědomí, že to byla ukrutná sračka, která vůbec nedávala smysl a ještě k tomu byla děsivě nakreslená. 50% ()

tomtomtoma

Karcoolka, český název animované taškařice docela přesně naznačuje své určení. Zpracování a vedení příběhu domněnku nenásilně potvrzují. Animovanou Karkulku ocení především dospívající, jejichž způsob zábavy se snaží být v podobném stylu oduševněle světácký a ultramoderní. Pokus přirovnat Karcoolku k Rašomonu je zavádějící a klamný, nejde o jiné reality a rozdílné úhly pohledu na situaci. Zde se postupně odkrývá jeden obrázek za druhým, skutečnost není proměnlivá, nýbrž postupem času je nám dovoleno o záležitosti vědět více a více. Hledá se pachatel, řeší se zločin a konflikt vlka je způsoben nedorozuměním. V hlavní roli je červená Karkulka, mladá moderní žena se zodpovědností a veselou náladou. Rozporuplně může působit zuřivě akční babička i germánský imigrant Kirk, provozovatel rychlého občerstvení se snem o herecké kariéře. Všechny další zajímavější postavy jsou zvířata: zvědavý vlk Wolf do všeho strká nos, racionální skokan Nicky dedukuje, přihlouplý čáp Bill nechápavě kroutí hlavou, nervózní medvěd Ted netrpělivě brumlá, malý králík Boingo si plní sny, hyperaktivní veverka Twitchy je k nezastavení a osamělý kozel Japeth neúnavně jódluje. Moderní verze Karkulky někoho příjemně překvapí, druhého zklame, třetího zaujme, čtvrtého znechutí. Já jsem se pobavil a občas se i zasmál. ()

Wormboy

Po relativne zlych odkazoch na Karkuulku som bol celkom milo prekvapeny. Hlavne niektore pasaze boli skutocne vyborne (spievajuci kozoroh,ci co to bolo za zviera, prekavovana vevericka). Celkovo koncepcia niekolkych inak vyrozpravanych pribehov samozrejme nieje nicim nova,avsak v "rozpravke" dostava novy rozmer,ktory vsak myslim ostava napriek tomu nevyuzity. ()

carly

vlk bol super. aj stará mama. a jódlujúci cap s vymeniteľnými rohmi. ale najlepšia bola veverička :) "Já kafe nepiju." ()

pufina

Zážitek z kina byl super, ale to asi proto, že jsem na tom byla s dobrou partou lidí a následně jsem byla poprskaná od popcornu, protože jsme z toho udělali parodii. Když jsem si to pustila doma, zážitek opadl. Lyžující babička výtečná, nápad a provedení taky nebylo špatný, ale byla to celkem nuda. ()

emo

Poriadna haluz s pár slušnými nápadmi, čo ale ani zďaleka nestačí na udržanie divákovej pozornosti na 80 minút. Ak ste to ešte nevideli, kľudne si počkajte až to pojde v TV... ()

fars

No co rict... graficka zpracovani netreba komentovat, me to ani moc nevadilo. V karcoolce mi chybelo vice kvalitnich foru, koukalo se na ni sice prijemne, i ten dej byl dokonce originalni.. ale neco mi tam porad chybelo k tomu abych se fakt pobavil. 2* + 1 navrch jako bonus za extremni babicku, protoze ta byla vazne cool :-) ()

Biggy

Natacet film podle originalni predlohy, tak jiz dobre pohadky je naprosta blbost. Grafika filmu je sice vcelku hezky zpracovana, ale jinak nic vic nemuze prekvapit ()

WolfR

Animovaný film, Karcoolka je taková akční, komediální, animovaná verze na tradiční příběh o Červené Karkulce. Nápad to byl dobrý, ikdyž originalitou zrovna neoplýval, přesto jsem takovouhle renovaci legendárních pohádkových postaviček přivítal a byl jsem i rád za těch pár nových. Animace je sice hrozná, ale film vás rozhodně pobaví svými dobře mířenými vtípky a momenty a hlavně, vás zaujmou i příběhy a historky jednotlivých hlavních postav děje. Jistě, ve filmu najdete i pár trapnější míst, anebo vtípků, nápadně připomínajících ty z jiných animáků (např. Shrek), ale přesto převažují ty dobré fóry, kterým se budete smát na celé kolo.Závěr filmu (cca posledních 5 minut), mě ovšem dost zklamal, ale jinak jde o v celku odlehčené, pohodové, avšak v některým momentech velmi chytré dílko. Prostě animáček bez větších ambicí, ovšem docela chytře vymyšlen na základech klasiky. Na 3 hvězdy to je určitě. ()