Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

Fujin

Pekelně tvrdý komiksový hrdina a špatně natočený film o něm. Alespoň je tu spousta hodně luxusních momentů a pár nekompromisních hlášek, většinou od klauna pekel ;). "Povstaňte Vaše vypečenosti, povstaňte vévodo z trouby, sultáne ze Smaženkova, emíre z yumi-gumy" ()

bocy

Ako teenager som tento film neveľmi pochopil, preto som si ho stiahol teraz a musím povedať, že o nič extra nejde. Efekty ujdú, príbeh je otrepaný, film nudný... ()

meyem

Ano, je to béčko . . . Ale na tu dobu krásný komixový film. Dnes je to 15 let staré a stejně si to pustím a navíc si to užiju. ()

Jessiefox

Kdysi jsem na tom byl v kině a teď jsem měl možnost opět toto ztvárnění comicsu vidět. No je to béčko. Navíc jsem asi rozmazlen pokročilou technologií a hlavně trochu vybroušenějším dějem, takže dávám dvě. Digi satan vzhledem ke své době ano, ale upřímně drak ze studia kamarád je pořád lepší. Postavy moc jednoduché a děj o ničem Ale jo nostalgie starých časů proč ne? Jen už nikdy více. ()

Tobias_Sin

Film, který jsem viděl nespočetněkrát. Luxusní atmosféra, dokonalý, cynický, hláškama sypající klaun - Leguizamo nepoznatelný). To, že Malebogia vypadá jako z vydeohry mi v celku nevadí.. Na 17 let starý film to je dle mého velmi slušné.. ()

Sadova302b50

Film, který nevidím jako kdovíjaký klenot, ale nebere se vážně a nehraje si na něco, čím není. Za to bod. Komiks jsem nečetla a nevím, jestli zdejší atmosféra odpovídá předloze, ale aspoň je taková svérázná (možná až trochu parodie na komiksové devadesátky). Má v titulní roli rozervaného antihrdinu a stejně tak rozervanou kvalitu řemeslného zpracování. Hudba docela ujde. Film dobrý na jedno zkouknutí, dávám mu 50% a dvě a půl hvězdy. Tři dát nemohu. ()

Pavlis.xxx

Béčkově udělané, bohužel, ale na ten ročník co čekat. Spawn má obrovskej potenciál a už teď se těším na nové zpracování s J. Foxxem a dnešními triky. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Na Halloween je trochu brzo, Simmonsi." - "Tam kam půjdeš ty, je Halloween každej den!" Film si hraje na velkou drsňárnu, přitom je to tragicky vtipná záležitost. Klaun s trapnými hláškami, příšerně animovaný Malebogia, otřesné scény z pekla. Z hereckého obsazení nejvíc zaujala sexy vražedkyně. Jinak divná kravina, která nedává vůbec žádný smysl. - 10%. ()

Rangifer

Vnímám to jako béčkový akčňák. Efekty jsou na jedno brdo a příběh je poněkud slabý. Komiks jsem nečetl. Tahle prkotina má však pár kladů, které mu zachraňují krk. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbil. Jeho vzhled a touha po pomstě na mě udělali dojem. Ale co je podle mě tahákem celého filmu, byl jak široký, tak dlouhý klaun záporák, který sype jednu úžasnou hlášku za druhou. Nejvíc mě dostala ta scéna, kdy z popelnice vytáhne kousek pizzy pokrytou červama a řekne "Fůj, nesnáším ančovičky", a pak ji zblajzne. ()

Petak3

Extrémní překvapení, hodnocení tady je úplně mimo. Geniální a opravdu zabavnej snímek, nechápu jak jsem ho mohl tak dlouho prehlížet. John jako klaun geniální. Musím zase rewatchnout, top hlášky. Celkově 95%. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)