Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

K.I.N.G.

Filmy podle komiksů jsou většinou točeny velice osobitě a nebývá to nikdy procházka růžovým sadem. Komiksy jsem nečetl, ale tohle na mě docela zapůsobilo. Průměr. ()

movieband

Z dětské nostalgie jsem si řekl, že když už sem zopakoval Daredevila, tak zkusím i Spawna. U Daredevila jsem se trochu bál, že to bude béčkový průser. Ale dostal jsem, sice béčkový, ale víceméně příjemný komiksák. U Spawna už se to říct nedá. Protože samotný generál pekelných vojsk zůstal ležet na dně béčkového pekla. Celý film je plochý, akce nezáživná, sice dobře natočená, ale nudná. Děj nemá, nijak zaujmout, a o speciálních efektech ani nemluvím. Pravda, je to 18 let zpátky, ale vzpomeňme na Jurský Park nebo na Den Nezávislosti. Spawn rozhodně není dobrým komiksovým filmem a dobrým filmem už vůbec ne. Co stojí za zmínku, tak snad jen solidní soundtrack a občas podařené záběry na Spawna v akci. Daredevila si klidně zopakuju, Spawna už nikdy víc. 38% ()

Skip

Delší dobu jsem neviděl žádnou stupiditku, tak to holt vyšlo na dnešek. Co k tomuhle říct? Všechno je to tak zoufale nudné, otravné a vyloženě směšné. Ještě to mělo být o minutu delší a šlo by to do odpadu. ()

Petroff

Unikátní a dost hustej soundtrack, kdy na skladbách spolupracovaly metalový kapely a elektronický formace - šlape to jedna radost!! Miluju vůni spálenýho asfaltu takhle brzo po ránu! Skvělej klaun. ()

SonG

Slušná podívaná, kterou jsem viděl v dětství tak 50x......Pravda, v tom věku jsem ještě moc nerozlišoval herecké výkony či scénář, ale ten příběh mě bere dodnes....Když se na film podívám s odstupem těch 8 let..--75% ()

jhr

Spawn určitě není nic světoborného, ale jisté kouzlo to má, začátek mě osobně docela bavil a jeho drsný přerod v superhrdinu byl troufám si tvrdit relativně povedený. Další děj filmu byl sice, tedy pro mě určitě dosti předvídatelný, ale i tak zábavný. ()

Abes

Divím se že jsem se tak bavil, Spawn totiž nenabízí nic než zajímavou apokalyptickou atmosféru a pár hlášek. ()

WoWoW

Nejvíc ze všeho mě na tom filmu štval ten šílenej klaun, ten mi fakt celých 96 minut doslova lezl krkem a tím pádem celé moje hodnocení značně ovlivnil. ()

Nautila

Těšila jsem se na béčkovou, chutně klišovitou, komixovou jízdu. Klišé to sice je, ale rozhodně ne chutné. Příšerný triky by mi byly vcelku ukradený, kdyby to ostatní kolem aspoň za něco stálo. Jenže ona je to jenom trapnost a amatérismus. ()

MrPierc

Bohužel, ne každý komiks se dá převézt bez újmy do filmu. To, co se v animované sérii jeví jako drsná temná látka, tady pokulhává a vypadá směšně. Když jsem jako malý viděl ukázku na tento film od "Intersonic uvádí...", byl jsem nadšený z grafické stránky, ale nikdy se mi nepoštěstilo sehnat VHS, až dnes (ale už ne VHS). Jsou tu velké výkyvy v kvalitě animace - Spawn a jeho plášť je nádherný a i jeho řetězy a bodce vypadají na dnešní dobu slušně. Bohužel peklo vypadá jako pokus ve Windows Malování. Film působí proti animované sérii směšně a uměle také kvůli tupému chování protivníků nebo enormě velkým pistolím a samopalům. Na druhou stranu je tu Klaun - nebezpečně perverzní stvoření k nezastavení - takový Joker ale s nadváhou, který je nevypočitatelný. Dodává filmu zábavnou část s ostrými vtipy. Jinak je to bída a zub času si vybral na tak odvážném projektu svojí daň. ()

C0r0ner

Pořádný devadesátkový šrot se vším, co k tomu patří, přičemž mě na tom zaráží hlavně dvě věci. Na rok 97 to bylo opravdu špatné, to už se točily kvalitativně úplně jiné filmy, a ty efekty byly občas fakt příšerné. Takže tak bídný průměr. 50% ()

agathon

nevím, proč tady většina mří tak nízko? Na Spawnovi se mi líbí ten předstih, jaký tomá před X-men, Spider-manem nebo Batmanem (begins) co do psychologiace hlavního (super)hrdiny. Nepolíben komiksem navíc podotýkám, že mi přijde nápad na zplozence pekel docela zábavný a přiměřeně originální, pročež základ všeho dalšího tak tkví především ve zpracování. A i tady se mi atmosféra vytvářená potemnělými záběry, slušnými triky i precizní výpravou dost zamlouvala. Mě se prostě tenhle film i přes občasná škobrtnutí (hlavně v hereckých výkonech) dost líbil a podle mě si zaslouží poctivé čtyři hvězdy. ()

plechi

Supr film, ale kdo chce vidět opravdového Spawna, nechť shlédne McFarlanenovu animovanou sérii, to je teprv Spawn!!! ()

Fallen_One

S těma lacinýma trikama si vážně dělali srandu nebo ne? Prorotyp velmi špatného příkladu jak lze zfilmovat vcelku zajímavý komiks. ()

necisty

V té době vznikaly samé takové sračky, ale já mám ke Spawnovi zvláštní pouto, už i kvůli tomu, že dodnes se točí filmy spíš o kladných superhrdinech než o těch záporných (asi ani Edwarda sem nemůžu počítat :D). Vážně s ohledem na to, jaká sebranka to točila, to dopadlo velmi dobře. Padá jedna hláška za druhou a je tu naprosto ultimátní soundtrack. Je škoda, že zatím nedošlo k nějakému remaku, protože ty efekty jsou žalostné. ... Sem přijdou penzisti, když je vykopnou z Floridy. ... Fuj nesnáším ančovičky. To je lahoda, teď by bodlo štěně. ... Hele mami bez držení. ... Nesnáším sváteční satanisty. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)