Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

veverysiak

Temnejšia, špinavšia, pochmúrnejšia a komplikovanejšia verzia Spidermana, bohužiaľ vďaka rozpočtu aj menej prepracovanejšia a chudobnejšia na efekty, takže 60%. ()

Oeivind

Film na námět komiksového hrdiny Spawna, který bojuje proti peklu ač sám měl původně vést pekelnou armádu proti lidstvu. Jeho učitelem, který mu pomáhá odhalovat jeho schopnosti je Cogliostro, jenž sám unikl peklu a bojuje proti jemu již po 500 let, a pekelný přisluhovač Violátor, který se ho snaží získat do služeb pekla. ()

MartinReno

Žánrová kultovka s odpustitelnými digitálnymi prešlapmi a parádnym strihovým koncertom.Spawn odštartoval to,čoho sa Marvel neskor chytil oboma rukami. ()

FLVEKK

Film si hraje na velkou drsňárnu, přitom mi to připadá jako velká komedie. Možná tohle kdysi letělo, ale teď to působí komickým dojmem. Bylo by z toho dobré porno. Nasty klaun je super :-D. ()

Scaevola

Strašlivá taškařice po celou délku stopáže překvapuje nenavazujícími záběry a nepřehlednou akcí (scény z Pekla, či co to mělo být, jsou jako vystřižené z epileptikova zlého snu). Pokus o vážná morální dilemata vyšel naprázdno, protože působí jen jako laciné roubování rodinných hodnot do příběhu typického antihrdiny. Navíc se nepovedla ani vizuální stránka, neboť tvůrci si očividně neujasnili tématickou koncepci, takže podivně surrealistickou katedrálu střídají moderní kanceláře a poklidný středostavovský domov je mrknutím oka nahrazován asijskými továrnami. Z dnešního pohledu filmu nepomáhá ani frajerská atmosféra 90. let a velice zastarávající triky a vrcholem pak je nevýrazný hlavní hrdina a ten nejotravnější ze všech mně známých klaunů. ()

Lada

Jedno z nejhorších zpracování komiksu do filmové podoby, pro nefanoušky komiksu *, ale co na to říká odborník DOLBY. ()

Werewolf2

Spadli tu snad vsichni z jahody? Takhle dobrej komiks se jen tak nevidi. Clovek, co tomu da odpad! by to musel sledovat se zavrenyma ocima. Nechapu. ()

Arren

Spawn je můj oblíbený komixový hrdina a tak je nasnadě, že i hraný film si mě zcela získal. Maska Spawna je naprosto brilantní a zcela ovládla plochy veškeré mé elektroniky, kam se jen dala nacpat :-) Herecké výkony na film tohoto typu vcelku sedí a film plyne bez výraznějších ústřelů mimo. Violator je zahrán natolik přesvědčivě, že jsem mu věřil každičké slovo a z plejády postav je zaručeně nejvýraznější. Film má vtip, má spád a nebýt úděsné animace "Šéfa" (i když v kině tehdy mi to připadlo úžasné;) ) a dalších menších blbinek, bylo by to snad i na hvězdu navíc. Tři jsou však myslím i tak úspěch. ()

LooX

Podle comicsu Spawn by se rozhodně dal natočit vynikající biják plný efektů a strhující akce,bohužel se tak nestalo a filmová reinkarnace jednoho z nejzvýraznějších comicsů devadesátých let dopadla bídně.Nezbývá než doufat,že se najde nějaký schopný režisér,který se Spawnem provede něco jako Nolan s Batmanem.Jedna hvězdička navíc z úcty ke Spawnovi,který byl první vlaštovkou nakladatelství Image Todda McFarlanea,které vychovalo skvělé kreslíře a dalo vzniknout,ať úmyslně či neúmyslně,dalším výrazným comicsům. ()

MariusDee

Huh, co to je sakra za film? Viděl jsem jen 15minut bez zvuku a musím říci, že takovou bizarditu v podobě uhozených oblečků a crazy ksichtů jsem už dlouho neviděl. Nicméně nemohu hodnotit podle patnácti minut... ()

kondomxxl

Snaha sa cení, mohol z toho byť slušný film. Mám z toho zmiešané pocity pretože film sa mi aj páčil, aj nie. Páčil sa mi samotný Spawn a jeho cesta za pomstou, zvyšok bol o ničom. Aspoň som sa zasmial nad klaunom, ktorý bol nadabovaný Slovákmi veľmi pekne. Film sa dá pozrieť, ale neponúkne nič, čo by vás ťahalo na repete. Dobrý kom. Malarkey ;-) ()

wrzec

Bohužel jeden z nejlepších komiksů byl dán do rukou nějakého béčkaře a výsledek tedy celý vyšel jako ne úplně špatný ale průměrný. Dost toho zachraňuje slizce namaskovaný John Leguizamo, který si očividně roli klauna užíval plnými doušky a taky velice povedený soundtrack. Sice abych úplně nekřivdil Marku A.Z.Dippému, pravděpodobně dělal co mohl. Nakonec "Spawn" nebyl žádný propadák. Snad a pevně doufám, že "Spawna" ještě někdo opráší a zfilmuje tak jak si to tento zplozenec pekel zaslouží. Tedy ve velkém stylu! ()

Peterek82

Poprvé jsem film v roce 98 na těžce sehnané VHSce. Podruhé dneska. A ten film jsem si užil. Komix z něj jen číší. Některé efekty ve mě vyvolaly pocity úžasu, naopak zpracování Pekla vzalo za své, resp. rozpočet. Škoda jen, že tvůrci dali přednost ukecanosti před akcí. U snímku tohoto ražení bych přece jen tu popcornovou akci uvítal. Stejně ve mě ale převažuje pocit dobré zábavy a mít možnost zkouknout komixy o Spawnovi, neváhal bych ani vteřinu. ()

Sobolisk

Vzhledem k rozpočtu si není na co stěžovat a zpracování komiksovek je vždyck ošemetné. Co se týče efektů musím plně souhlasit s Djkoma "Některé efekty jsou boží a to neodvolám, ale jiné jsou tak neskutečně okaté a levné, že bych je raději vystřihl." ()

Mort09

Film prošpikovaný hustýma hláškami, a luxusně zpracovanými nápady (Spawnuv plášť, klaun), který bohužel sráží ujetosti v podobě ztvárnění pekla atd. Rozchodně je to chuťovka pro všechny milovníky komiksových adaptací, pro ostatní je to, ale jen staré akční béčko. PS: Snad co nejdříve někdo udělá pořádně vizuálně nadupanou dvojku. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)