Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

kenkaku

Film má dokonalý písničkový soundtrack. Vážně dobrého komiksového hrdinu, neskutečně protivného klauna a mizerné dialogy (i když to je to nejmenší)... tři hvězdičky jsou vážně jen a pouze za ten soundtrack, extra komiksového hrdinu a na rok 1997 solidní triky. ()

Rudinsky

To intro s absolútne dosratou nechutnou animáciou ma takmer prinútilo vypnúť telku. Potom ale nastúpil Leguizamov klaun s tučnými replikami, ktorý si každú scénu kradne pre seba a užíva si to plnými dúškami. Keby si takto našlápli všetci herci, je to absolútne GP sladkých 90-tok. Takto to iba ostáva v mantineloch tupej digitálne odfláknutej zábavy. Spawn je ale potencionálne mäso, z ktorého v správnych rukách a uvoľnenom rozpočte môže byť R-kový steak z ktorého po zarezaní strieka krv na všetky strany. ()

killjezor

Nakonec se převod na plátna povedl. Sice jde v některých momentech až moc vidět malý rozpočet a tak v celkovém hodnocení vyznívá Spawn spíše jako Béčkový akčňák. Hlavně počítačové triky by snesly více a samotné peklo bylo spíchnuto horkou jehlou. Ale to přiznávají i tvůrci samotni. Nicméně Spawn nabízí přesně to, co od něj čekáte. Snad nejoriginálnějších hrdinu komixů, boj dobra se zlem, který není až tak černobílý, lásku, smrt, prostě všechny filmová kliše. //Včera (21.12.09) konečně došlo DVD, takže edit původního: Od roku 1997 se toho ve filmové branži docela dost změnilo a na tomhle filmu to je hodně znát. Moje dojmy z roku 1997 přebilo mírné zklamání, hlavně co se hereckých výkonů týče. Představitel Violatora a B.D.Sweeny svým výkonem silně přesahovali ostatní, u Martina Sheena bych to označil skoro za přehrávání. Na druhou stranu musím říct, že Spawnovo brnění prostě nemá chybu a svoje označení nejoriginálnějšího komixového hrdiny si zasluží. Příběh je velice plytký, triky rozporuplné, některé dokonalé, jiné spíchnuté horkou jehlou, prostě nedostatek peněz je až moc vidět. OST nadprůměrný. ()

casioa....

Film ktorý si navždy (a isto nie len ja) zapamätám kvôli skvele remeselne zmáknutému soundtracku. Ukážka filmu, ktorý by bol bez skvelého OST doslova ničím, možno tak maximálne dvoma * v hodnotení (alebo skôr jednou, in my case:)....Ale, hudba tak poskladaná, sa len tak nevidí. Takže, aj ja sa pýtam, spolu s Metallicou, že..."For Whom the Bell Tolls"??? ()

BlackTom

Nádherne béčková titulková sekvencia a bombastická hudba (Graeme Revell) ma strhli asi viac, ako by bolo vhodné, pretože som bol už príliš navnadený, aby som mohol pripustiť sklamanie. Čierny Anjel smrti Al Simmons je dokonalým (anti)hrdinom, akých mám rád, no ostal v úplnom tieni nechutného klauna Violatora, ktorý hádže hlášku za hláškou. Vzhľad popáleného Spawna sa vydaril (niečo medzi Thingom a Mickeym Rourkeom), čo sa však vôbec nedá povedať o smiešnom vládcovi Pekla. Takisto starý Cogliostro bol viac na obtiaž ako na osoh. Ale Spawn má aj svoje klady, napríklad mne sa veľmi páčil odyseovský návrat hrdinu, ktorého spoznal len vlastný pes (skvelý nápad na to, že je to čistokrvné béčko!) alebo brutálna scéna prenasledovania kamiónom. Samotný Spawn je možno láskavé monštrum, môj verdikt však láskavý nebude, pretože dej je až príliš chabý a triky aj na tú dobu podpriemerné. Výsledok je však sympatický a ocenil by som, keby sa ešte aj dnes niekto o túto postavu postaral. ()

Torako.chan

Spawn je jedna z mých "srdcovek". Je prvním filmem podle komiksu, který jsem viděla. Na svou dobu jsou efekty parádní, obzvlášť Spawnovo brnění, ovšem s Malebolgiou to moc tvůrci nevyhráli. Nebýt klauna Violatora, který mě dokonale pobavil a odpudil pravděpodobně by u mě snímek padl na 2* ()

iXtr3m3

Vo svojej dobe to bola pecka, vtedy lepšie komixy ani neexistovali, tak to tak zle hodnotiť nemôžem. Na dnešnú dobu by to bola síce len jedna z epizód komixového seriálu, ale v čase vzniku to kvôli trikom aj obsadeniu určite mierilo vyššie. ()

Theraphosa

Já si nemohu pomoci, ale určitým způsobem se mi Spawn velice líbil. Příběh není krom hlavního hrdiny ničím originální. Chlapík co vše ztratí a posléze se mstí (velice podobné třeba s The Punisher). Spawn je ovšem mnohem temnější a hororovější postava a to se mi líbí. Líbí se mi jeho oblek a zelené oči svítící do tmy, řetězy vystřelující z jeho ramen a učení se novinkám jeho "obleku". Chybou ovšem je, že se Dippé moc pachtil se začátkem příběhu na úkor výborně rozjetého závěru, který jakoby utl o 30 minut dříve. Škoda. 60% ()

wosho

Mark A. Z. Dippé to totálně podělal. Scénář sice není kdoví jaká kvalitní záležitost, ale v rukou schopného filmaře, i takový unylý slepenec slov se dá proměnit ve skvělou akčně-comicsovou jízdu. Zvláště když měl v rukou takové trumfové eso jako je John Leguizamo. Jeho klaun všechy zbylé postavy zastiňuje o hodně tříd. Proto je mě tohoto filmu tak líto. Místo kulervoucí zábavy, tu máme upatlaný comicsový výškrabek se zajimávou stylizací a skvělým hudebním doprovodem. ()

Krabak

Naprosto luxusní film své doby. Na rok 97 má plno fantastických a propracovaných efektů, za které by se nemusela stydět ani současná doba. Je pravda, že obsah filmu by se dal shrnout do jedné, ani ne moc rozvětvené věty, ale co také od takového žánru čekat. Takže kdo má rád akčňáky, u kterých nepotřebuje, aby se mu z hlavy kouřilo, tak je to film pro něj. Kdybych na Spawnovi nevyrůstal a neměl doma nejednu hračku s ním, tak bych tomu filmu dal tak 3,5 hvězdičky...Ale jelikož je to srdeční záležitost, tak se dočká krásných --->88% ()

Haymar

Je zábavný sledovat, jak tady chudákovi SPAWNovi všichni myjou prdel a to jen ze dvou prostých důvodů: Za A) je to prostě IN... Za B) Spawn jako komix není zas tak moc známej... Mě se naopak zpracování filmu líbilo - to že to celé natočil původem spacialista na efekty (Dippé), bylo jen ku prospěchu věci, obsazení je výborné, příběh představuje příjemné oživení a především - konečně zde máme úplně jiného "hrdinu" (už žádný další Mirek "Superman" Dušín nebo Jarka "Batman" Metelka). Film nenudí, triky byly vzhlede k rozpočtu a době vzniku na solidní úrovni a Johnu Leguizamovi může jeho hláškujícího klauna jen tiše závidět i sám velký Tim "Pennywise" Curry ()

dozana

Tento film mě nudil, námětem, dějem, postavami, občas jsem nevěděla kdo je kdo.....shrnuto jedním slovem "blbost". ()

unagi

možno ako komix by sa to ešte dalo! Inak som bol v úžase aké debilina sa už dá nakrútit za ťažké prachy! U mňa by to bol taký decentný odpadík! ale zaspal som pri nadbitočnej nudy ! Neviem ako doryly záver . ()

Schuldiner odpad!

Tak tohle je naprosto klasicky vystavěná mozaika splácanosti a blbosti! Přiznám se, že uplně celé jsem to samozřejmě neviděl... ()

Prochy38

Moje slabost pro tento typ filmů se opět potvrdila. Michael J. White je pro postavu Spawna geniální volbou. A jak je samotný Spawn vytvořen, to je pro mě něco! To fakt můžu! ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)