Reklama

Reklama

Miláčku, zmenšil jsem děti

  • Česko Co je malý, to je hezký (více)

Obsahy(1)

Wayne Szalinski je nadšený domácí kutil a současně notně roztržitý vědec. Jeho dům je plný technických zlepšováků, ale jinak je dosti nedbalý, zejména pokud jde o zanedbanou zahradu, což je trnem v oku jeho souseda Eusse. Na půdě svého domu Wayne právě dokončil celoživotní dílo, přístroj na zmenšování předmětů, o kterém má právě referovat na univerzitě. Přednáška však dopadne katastrofálně. Posluchači jej totiž považují za blázna. Mezitím jeho geniální přístroj uvede do činnosti sousedův syn Ron, když jeho baseballový míček vletí na půdu k Szalinským a trefí se přímo do startovacího tlačítka. Jeho starší bratr Russ toho hned využije, aby se mohl vidět se Szalinského dcerou Amy, a donutí bratra, aby se šel omluvit. Společně s Amy a jejím bratrem Nickem se Ron a Russ vydají na půdu pro míček. Dostanou se do zorného pole zmenšovacího paprsku a náhle jsou velcí jako mravenec. Domů se však vrací rozzlobený otec, zničí dálkové ovládání přístroje, zamete a odpadkový koš vynese za plot na konci zahrady. A protože zametl i zmenšené děti, čeká je teď dlouhá cesta neproniknutelnou džunglí neudržované zahrady. (TV Nova)

(více)

Recenze (99)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Solidní blbina, jejíchž hlavní část se bohužel odehrává na zahradě v trávě a to mě moc nebavilo. Tvůrci do role vynálezcovy dcery obsadili tehdy již zřejmě plnoletou Amy O'Neill. Otázkou je, jestli to byla náhoda nebo záměr, aby i chlapi měli na co se dívat. Amy je tu totiž překrásná a dokud se nevykoupe ve slizu, přitahuje veškerou pozornost mužského oka. ()

Raimok 

všechny recenze uživatele

Kdyby v době mojeho dětství existovalo ČSFD, tenhle film by se dlouhou dobu držel na vrcholu žebříčku mých nejoblíbenějších filmů. To vím docela dobře. Teď jsem ho ale strašně dlouho neviděl, takže kvalitu posoudit nemůžu. Na rok 1989 to ale určitě byla hodně zajímavá podívaná. 75 % ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem neviděla ani když jsem byla malá. Úplně mě to minulo a bohužel mám z toho takový pocit, že se ani moc nestalo. Jsem si jistá, že na 80.léta to byl wow film s úžasnými filmovými triky a vážně se mi to nechce srovnávat s dnešní technologií, ale asi jsem už prostě rozmazlená. Bohužel ani příběh není dostatečně silný, aby dokázal být po celou dobu zajímavý. Pro děti možná poutavý film, pro dospělé spíše nudnější retro sci-fi. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Jako mlaďas jsem to pochopitelně dost žral, neboť neexistuje moc věcí, které by si dítě přálo více, než prožít jeden den v miniaturní velikosti ve světě obrů. S odstupem let je to pořád fajnové dobrodružství, které by ale víc fungovalo jako epizoda ze seriálu o šíleném vědci a jeho různorodých pokusech. Expozice je totiž hodně dlouhá a představení hrdinové do jednoho nezajímaví, zatímco část kolem zmenšení toho zase tolik převratného neukáže (nejlepší je scéna se včelou a souboj se škorpionem). Naštěstí má aspoň Rick Moranis dostatečně zábavný ksicht a Johnston umí pracovat s prostředím a s triky, takže to celé tak nějak neškodně uteče a zabaví. ()

IvonaK 

všechny recenze uživatele

Rick Moranis zde jako půvabný měsíc, jehož paprsky pozlatily křišťálově vodní hladinu jeho krásou, která by se dle mého názoru dala rámovat a jeho odstín vlasů obdivovat, jak květy v zahradě růží, nad kterou slunce nezapadá a jeho půvab stále uchovává. A když by náhodou slunce zapadlo teď, hvězdy se postarají o jeho okouzlující vzhled. ♥ ()

Galerie (43)

Zajímavosti (11)

  • Pro scénu, ve které miniaturizovaný Nick Szalinski (Robert Oliveri) spadne do misky s cereáliemi Cheerios, byla nádrž naplněna 16 000 galony mléčné látky vyrobené z vody, zahušťovadel potravin a barviva. Cheerios byly vyrobeny z nafukovacích duší traktorových pneumatik o průměru přes 3,5 metru a potažených pěnou. (Landauer)
  • Původní název filmu byl „Teenie Weenies“, který byl odmítnut z důvodu, že zněl příliš infantilně a mohl by odradit starší diváky. (Landauer)
  • Původní datum uvedení filmu bylo v prosinci 1988, ale bylo odloženo na červen 1989. (rafix)

Reklama

Reklama