Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Big Bear

Velmi slušná komedie s chytrým scénářem na téma lobbingu v tabákovém průmyslu. Jak sakra prodávat cigarety a lobovat za výrobce, když se ví, že škodí? Já osobně se přímo za břicho nepopadal, spíš jsem se tak nějak celý film usmíval a vychutnával vtipné dialogy. Trochu mi celkový dojem nabořil konec s rodinkou, jinak by to bylo na 4 hvězdy. Eckhart mne mile překvapil i to, že si tohle někdo lajznul v USA (kde se lidé soudí o neskutečné blbosti) natočit. * * * ()

JohnnyD

Čo sa týka obsahu a myšlienky, dokonalá satira na lobbying. Skazené sú všetky strany, pro, anti i novinári. Bohužiaľ Reitman nevie zo skvele rozohranej témy vyťažiť dostatok humoru. Je to strašne premárnený potenciál. Mal by sa ešte trochu priučiť od ocka. ()

Boogeyman

Začátek je opravdu pecka o síle kubánského doutníku! Seznámíme se s hlavní postavou, která si díky sebeironickému nadhledu a skvělému podání Aarona Eckharta ihned nenásilně, ale absolutně získá naše sympatie a vyrazíme do prapodivného světa tabákového průmyslu a boje proti kouření. Do světa, kde argumenty převládají nad činy, kde všechno lze chápat různě a kde nikdo nemyslí nic tak jak říká. První polovina filmu je skutečně nezadržitelný vlak plný hodně černého humoru a nevybíravé satiry, s postupujícím časem však přibývá na moralizujících momentech (ale není se čeho bát, jde skutečně jen o střípky) a dobře mířené, mnohdy drsné narážky na přihlouplé války výrobců a odpůrců cigaret vytlačuje osobní a rodinný příběh hlavního hrdiny, který má sice hodně co nabídnout, na bezcitný úvod však nestačí. Skvělé herecké obsazení plné vynikajících herců, kteří však mají daleko k tuctovým hvězdám je další velké plus. Příjemně překvapila především manželka pošahaného scientologa Katie Holmes, která po Zpívajícím detektivovi a Téměř dokonalém zločinu předvádí další extra šukadelickou roli!.... Jo a jinak, jsem kuřák (částečně bývalý) a ať si hulí kdo chce co chce, kam by ten náš zadluženej stát bez cigaret a chlastu vůbec přišel? ()

Rover

Moment, buď jsem výjimečně nechápavý, nebo jsem viděl jinej film. Jinak si nedokážu vysvětlit, že prakticky celá má topka dala 4 nebo 5. Kde jste viděli ty hluboké myšlenky, ten třeskutý humor, břitkou ironii? Já viděl jen nudu,a to doslova, přál jsem si konec, všichni herci se mi hnusili, přišlo mi to trapně vystavěný (synek chce být jako otec, sex po jednom rozhovoru, kecy u jídla o mužích a ženách, navíc již hirnlego zmíněná trapná chyba se sýrem). Vtipná byla rolička Roba Lowea nebo Adama Brodyho, občas jsem se usmál, ale jinak nic. Jo, asi jsem natvrdlej a nechápavej... HUDBA: Rolfe Kent - hudby jsem si ani nevšiml... ()

Madsbender

Vynikajúca komediálna dráma so skvelým obsadením, ktorému kraľuje bohovský Eckhart. Tabakový priemysel, Amerika a jej úžasný systém a kopa fantastických hlášok, postrehov a narážok. Takéto filmy zbožňujem. Hlavne keď dokážu rozoberať kontroverzné témy a ešte vás u toho kráľovsky pobaviť. Reitman je génius. ()

Je.n.n.y

Potřebujeme Forresta Gumpa hulícího mezi bonboniérami. Hugha Granta, jak získá lásku Julie Robertsové tím, že jí koupí její oblíbenou značku...Virginia Slims. ()

petaspur

Nemám rád lobisty, ale tato přímočará demagogie spojená se smrtícím nadhledem obchodníků se smrtí (OSS) je mi neodolatelně sympatická. Asi si dám pár panáků, nasaju trochu nikotinu do plic, zastřelím pár lidí a půjdu na nějakou konferenci kázat o zdravém životním stylu a morálce. ()

hippyman

tady dostáváme jednoduchou rovnici: povedený scénář + příjemné herecké výkony = úsměvný film... ale komedie? já si pod tím pojmem představuju prostě asi něco jiného... no nakonec se z toho celkově vyklubala lehce ukecaná, přesto pohodová devadesátiminutovka... 70% ()

salahadin

Každý má nějaký talent. Michael Jordan hrál basketbal, Charlie Manson zabíjel lidi a já je nasírám. A Jason Reitman točí filmy. Flanker.27 mi hovoří z duše - jak začaly (u Reitmana opět) originální titulky, věděl jsem, že tohle se mi bude hodně líbit. A na konci jsem si tím byl už jistý. A nejvíc se mi líbila ta nadsázka, která sdělovala - v první řadě to je jen zábava! A byla. ()

Aky

Výtečný Aaron Eckhart, ale více jak za 3* mě to nebavilo. A to věru nejsem proti kouření a antikuřácké kampaně a opatření mi přicházejí k smíchu. ()

GilEstel

Osobně kouření nepodporuji. Ale říkám si. Ať si každý kouří, jak chce. Je to jeho věc a nic mi do toho není. Nesnáším jen, když mě někdo kouřením omezuje. Práce Nicka Naylora se mi z mnoha hledisek nelíbí. Je pokrytecká a cynická. Pěkně je na tom vidět, jak ta naše společnost funguje a jak jsou lidé snadno manipulovatelní. Příkladná satira na americkou a stejně tak i evropskou puritánskou společnost se svým směšným křížovým tažením proti kouření. Ono antikuřáctví je taky byznys a navíc může přinášet i politické body. Film docela trefně popisuje umělost a iracionalitu boje kuřáků a antikuřáků. 70% ()

Ruut

Velice zajímavá ironická komedie. Sice chvíle moc zvážní a má i par hluchých míst, ale přesto film u kterého se člověk nenudí. Jen tak dál pane Reitmane. Slušných 70%. ()

misterz

Perfektná inteligentná komédia. Film je plný rozumných, satirických dialógov, ktoré vám nedajú ani chvíľu vydýchnuť. Dokazujú, že obhájiť sa dá naozaj všetko, pokiaľ sú rozumné argumenty. To všetko vyplýva z jednej veci, a to, že univerzálna pravda neexistuje, existujú iba dočasné, čiastkové pravdy, častokrát líšiace sa od človeka k človeku. Tu potom vzniká pole pôsobnosti pre rôzne ťahanice a sváry. Ale pozor, ten kto si tú svoju pravdu začne presadzovať až príliš, a nepripustí, že pravdu môže mať aj ten druhý, pretože nič nie je iba biele alebo iba čierne, môže dopadnúť veľmi zle. Na základe tohto mohla vzniknúť jedna z mála inteligentných, milých komédií, ktorá sa vám ešte na dlho vryje pod kožu. Celkom netypické na komédiu. Postavu Nicka Naylora si skrátka musí každý obľúbiť :). 85/100 ()

HAL

Aaron Eckhart jako obchodník s tabákovou smrtí je rozkošný... a tak přesvědčivý že dokáže nejen prodávat cigarety, ale dokáže bez problémů prodat i celý film. 8/10 ()

Aidan

Je to trochu dlouhé - námětu by spíš slušel krátký film - ale stejně před Reitmanem za jeho prazvláštní styl smekám. Dokáže natočit film na povrchu naprosto cynický s humorem tak černým, že se mu ani nedá smát - třeba když hrdina přesvědčuje kolegy lobisty, že "jeho" tabákový průmysl zabije ročně víc lidí než "jejich" alkohol a zbraně. Pod subverzivní slupkou se však skrývá (možná až příliš) laskavá moralita zabývající se vážnými tématy - od politické korektnosti až po manipulaci s realitou v médiích. A docela dobře to všechno drží pohromadě. Jen mi přijde ironické, že si hrdina, ač kuřák, za celou dobu ani jednou nezapálí. Programově politicky nekorektní dílo tím poněkud zkrotlo. ()

Goldbeater

Hodně netradiční a hodně usměvavá komedie plná černého humoru a chytrých argumentů hlavní postavy. I když film pojednává o celkem vážných věcech, je stále moc příjemný a uklidňující (kdo by to byl čekal?). Skvělý herecký koncert Aarona Eckharta nepotřebuje komentář, pohled na jeho stále se smějící obličej je prostě jako droga. Nekouřím, ale vidět tenhle film, tak už nemám žádné starosti. Škoda jen, že to nebylo delší, moc jsem se bavil. ()

liskam

ke komentu se vracím po cca 7 měsících od shlédnutí tohoto filmu. A co mi utkvělo v hlavě...? V první řadě excelentní výkon Aarona Eckharta srovnatelný s Ch. Balem v "Fighter" , G. Hackmanem v "Francouzká spojka" nebo N. Cagem v "Obchodník se smrtí" Prostě role ušitá na míru.:) za mě 85% ()

Legas

Film o kecálkovi, který svým pantem v médiích (i jinde) hájí tabákový průmysl. Film, ve kterém si nikdo nezapálí ani jedno cigáro? Kdyby Děkujeme, že kouříte neobsahoval žádný náznak žánru komedie, asi bych i nadával, ale takhle se mi to zdá docela zábavně podvratné, ostatně jako celý film, jenž nehraje pro nikoho, jen tak obecně balancuje na všech hranách obou stran (tedy jak protikuřácké, tak prokuřácké), současně baví a sdělí divákovi i mnoho zajímavých informací a myšlenek. Jason Reitman je evidentně velice talentovaný filmař, takže film jen tak neodhrká do jeho brzkého konce, ale nabídne i spoustu vizuálně poutavých scén. Jen nevím, co filmu vlastně chybí k dokonalosti. Zdá se, že nic, ale pod tou kulometnou slovní palbou, kdy jsem chvílemi nestíhal číst titulky, si tu pátou hvězdu budu muset ještě rozmyslet. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)