Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Jordan

to lepšie z amerického mainstreamu, light "popík", ktorý dokáže veľmi vzácnu vec - pobaviť bez nároku na náročnosť a nepokaziť to v závere (čo je doména ameriky). našiel som tam čosi z wesa andersona, coenovcov a celkovo som mal z filmu príjemný pocit. nie je dôležité, či fajčíte alebo nie, vlastne tu o samotné fajčenie ani nejde. ide o to, akú silu má argument, a prečo je americký government najlepší na svete. dobrý casting, hudba aj spracovanie. príjemný kino zážitok na sobotný večer, keď máte po krk celého týždňa so svojími problémami . . . ()

Tsuki

Hezky rozjetý film s dobrým tématem (kouření - ano či ne?), skvělým hercem v hlavní roli a celkově vytříbeným scénářem, ale bohužel tomu chybělo ještě trochu víc přitlačit na pilu, co se týká humoru. Přímo se to vybízelo, aby tam těch humorných scén bylo více, ale ve výsledku to bylo spíše jen úsměvné a nečišelo to tím správňáckým vtipem, kterému by se člověk naplno zasmál. Tudíž hodnotím spíše průměrně. ~(3,3)~ ()

dzej dzej

Téma je geniální a od úvodních king size titulků to vypadá na dokonale nekorektní podvratnou černohumornou komedii. Nickovo vystoupení v televizi, M.O.D. trojka, lekce lobbingu pro syna, čedarový senátor z Vermontu... Zhruba od poloviny se začínají z nepochopitelných důvodů objevovat rozplizlé a sentimentální projevy politické, společenské i "lidské" korektnosti - dialogy se synem se k nesnesení sentimentalizují, Nick začíná pochybovat a společně s ním pochybuje i celý film. Tvůrci jako by se zalekli toho, co způsobili a v závěru se všemi možnými dostupnými prostředky snažili zaretušovat vzniklé škody. Celý film tak svým způsobem zrazuje sám sebe, vyznívá do ztracena a mizí v propadlišti dějin. Je to velká škoda, jdu si zapálit na jeho památku... ()

Anderton

Mňa by Aaron Eckhart nikdy nepresvedčil o svojej "pravde". Som na to hrdý, pretože lepšie zosnované lži a manipuláciu nenájdete ani na internete pri čítaní konšpiračných teórií a ja som mu na to neskočil. Znamená to, že som asi dostatočne sebauvedomelý. Jason Reitman ma ale svojou réžiou dostal, lenže na základe režisérskeho umu a kvalitného scenára, takže v tom nebolo nič nekalé, ako v prípade Naylora a postáv, ktoré mu zobali z ruky. Na druhý krát som mal menší problém s príbehom, ktorý nie je dostatočne nosný, ale dialógy a postavy to na štyri v pohode vytiahnu. ()

boshke

Nick Naylor (skvěle ztvárněný Aaronem Eckhartem) by mrtvému prodal nejen zimník, ale přihodil by mu k tomu i vilu na Azurovém pobřeží. Jeho vyjadřovací a přesvědčovací schopnosti bych chtěl mít... Podle mého nadmíru dobře zpracované, velmi aktuální téma. S jednou velkou pravdou. KAŽDÝ ví, že cigarety jsou svinstvo, i přesto jsou pro mnohé (sebe nevyjímaje) svinstvem chutným a přitažlivým. Proč na to tedy pořád a znovu poukazovat? Raději polepit smrtkami Milky, Kubíky, Brumíky a Happy Mealy, napěchované sračkami (startky se netváří, že jsou zdravé a že jejich konsumace vašemu dítěti prospěje), které do svých potomků rodiče pod tlakem cpou. Proti stále baroknějším dětem se však nebojuje ("podívej, jak mu chutná" skřehotá babička při pohledu na malého panáčka Michelina, který futruje už čtvrtou koblihu). No jo, zase jsem se rozohnil. Neříkám, že jsou cigára nedej bože zdravá. Jejich démonisace je však zcela mimo proporce, zatímco se půlka republiky upíjí k smrti vodkou za osm pětek a děti si nechávají vyprávět, jaké to je vidět si na pindíka... 100% ()

Kothy

Dobrý film o tabákovém průmyslu. Aaron Eckhart se na tu roli docela hodí. A je to i celkem k zamyšlení... ()

swamp

"Michael Jordan plays ball. Charles Manson kills people. I talk." Tak to je heslo Nicka Naylora..a mluvit opravdu umí výtečně, tedy někdy až moc. Je to zcela ukecaná hříčka, která ovšem baví od začátku do konce..a nejen to. :) ()

Sašenka165

Perfektní komedie se skvělým Aaronem Eckhartem. Skutečně jsem se celkem slušně pobavila a tenhle film mile a nenásilně poukázal na opravdu velký světový problém. Doufám, že tyhle "argumenty" stačí, abych obhájila svých pět hvězdiček :). ()

predators

Jako zarputilý odpůrce cigaretového kouře jsem byl docela zvědav, jak si A. Eckhart se svou úlohou "obhajoby" poradí. A poradil si zkušeně! A jakpakže? No, prostě se z toho vykecal. To, co mu šlo nejlíp, dokázal vhodně použít a dokonce obrátit proti svým odpůrcům. I v tom množství mluveného slova se našel prostor pro pár fórků a ikdyž se přikloním k průměrnému hodnocení, nudit se nebudete. Zajímavosti: Podívejme se na původ tolikrát zmíněného slova "lobista". V podstatě se jedná o nadávku, kterou poprvé použil fotbalový brankář, Sepp Maier, který tak očastoval A. Panenku po jeho proměněné penaltě. :-) 60% ()

nascendi

Kdesi som čítal, že inteligentný človek dokáže nájsť porovnateľný počet argumentov ako v prospech niečoho, tak i proti tomu. A tak jeho postoje závisia viac od morálky, než od inteligencie. Ďakujeme, že fajčíte je film o takomto človeku, ktorého zamestnaním je zmierňovať protifajčiarsku hystériu. O človeku, ktorého vynikajúco stvárnil Aaron Eckhart. Film má dobre napísané dialógy a primeranú dĺžku. Napriek tomu si myslím, že nevyužil potenciál, ktorý sa ponúkal a prospelo by mu opustenie niektorých dejových línií a postáv a využitie získaného priestoru na dôkladnejšie prekreslenie zvyšku. Dojem mi kazil príšerný dabing lobistovho syna. Sympatický film Jasona Reitmana, ktorého ďalšie diela si rád pozriem. ()

Slartibarkfast

Film o schopném lobbistovi, který pracuje pro tabákovou korporaci. Typický případ hajzlíka, co se vykecá z každého průseru, nebo též správného chlapíka na nesprávném místě. Mám hrozně rád komedie s vypravěči. Zde své počínání hlavní hrdina vtipně komentuje a vkládá obrázky a vysvětlivky. Ne příliš, ale to myslím filmu moc neškodí. Navzdory tomu, že je tento film o tabákových výrobcích, za celičkou dobu jsem neviděl nikoho se zapálenou cigaretou. Skoro jsem se tomu smál. Tato atypická komedie v sobě určitě skrývá i jisté drama a nakonec i poučení. Kratší stopáž je tu ku prospěchu a tak je divák neustále ve střehu. Bavil jsem se, protože tenhle snímek je vyloženě zábavný. Velmi dobrý výkon herců, režie a scénáristy. 85% ()

silentname

Myslím si, že "Thank You For Smoking" mi len potvrdzuje, že Jason Reitman je jeden z mojich najobľúbenejších režisérov posledných rokov. Jeho zmysel pre satiru, cit pre zaujímavý príbeh a dobré postavy z tohto robia skutočne skvelé skvelé filmové dielo, ku ktorému sa určite ľudia vrátia. Nick Naylor je skvelý hrdina a dobre sa počúva a pozerá naňho. Neviem čo viac ani povedať. Reitman je proste pán. Hodnotenie: A ()

Slarque

Výborná satira s bezvadným scénářem, brilantními dialogy a perfektním obsazením. Obzvlášť Aaron Eckhart vypadá, že mu tenhle ukecanej chlápek přesně sednul. Nebýt Toma Cruise, mohl být film dokonalý, ale i takhle je to na 90%. ()

WANDRWALL

Zajímalo by mě, proč tahle otzevřená reklama na tabákové výrobky. A kolika lidem se to líbí a považují to za komedii. ()

Vitason

Nick Naylor by vám prodal kýbl písku na poušti. Nick Naylor by zapálil cigaretu umírajícímu na rakovinu. Nick Naylor by nabídl cigaretu Chuckovi Norrisovi. Nick Naylor je něco jako právník a filmová hvězda v jednom. Nick Naylor je lobista zastupující tabákový koncern v podání skvěle hrajícího Aarona Eckharta. V další komedii vezoucí se na kritické vlně posledních dvou let. Ze kterých má asi nejblíže k Lord of war ve směru výřečnosti hlavního hrdiny. Nick Naylor každého dokáže vtipně uzemnit trefným argumentem, takže o zábavu se stará hlavně jeho postava, která asi jediná výrazně vystupuje z dobrého scénáře. Jason Reitman celkem zdatně střídá poklidné pasáže s momenty, kdy trochu experimentuje, ale není to na úkor gradace vtipu ani děje. Thank you for smoking je dobře natočená a zábavná konverzační komedie, kterou si užije jak kuřák tak nekuřák. ()

Bachy

Zatracená škoda tak kraťounké stopáže. Eckhart je tak úžasně ukecanej, že bych mu všechny bláboly žral ještě klině další hodinu. Reitman je zatraceně šikovný režisér, však se podívejte, jak po cigaretách pokračoval dál. Tohle mě bavilo, tohle můžu. A opravdu jsem se pobavil některými komentáři, kteří hodnotí velmi nízko s argumenty:"Vždyť to nebylo vtipný, ještě, že tam byla Holmesová." nebo "To propagovalo cigarety, to ne." Děkujeme, že kouříte je hlavně o schopnosti argumentace...já argumentovat nepotřebuji - mně se to líbí, mě to baví. J. K. Simmons skoro nevyleze z kanclu a přesto válí jako vždy. Reitmane, od teď tě sleduji střežícím okem. ()

Chrustyn

Velice zdařilý a hlavně pekelně černohumorný filmeček s výbornými herci. Hlavně Aaron Eckhart je jako lobbista neuvěřitelně přesvědčivý. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)