Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

klerik

Veľmi dobré, vtipné, hravé. Super téma podaná zaujímavým spôsobom. Mám radšej OBCHODNÍKA SO SMRŤOU, ale tento obchodník s tabakom ma tiež celkom dostal... ()

SeBig

,,Satira"? Sračka možná tak a o ničem. Scénář byl vystřižen z časopisu glanc. Když tady čtu ty komentáře tak musim brečet do vany jak Lucie Bílá. Třeba takový komentář uživatele Rob Roy cituji: O ničem.. ale nenudil jsem se WAT?! Jedna za Ekharta nic víc týhle nudný na něco si hrající šitce nedám. Díky ()

bassator

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - HORIZONS - Horizonty (Thank You For Smoking / THANK YOU FOR SMOKING / Děkujeme, že kouříte) - 4. 7. 2006 - kino Čas - Karlovy Vary - 70% ()

Marze

Film nepřináší sice bůhvíjak převratnou filmařinu, zato je odvážný humor, který zvolila: chytrý, přemýšlivý, otrlý, cynický, velmi nejednoznačný a překvapivě svobodomyslný. Amerika sice na svobodu myšlení a rozhodování nedá dopustit, jenže tady se jí dovolává člověk, jehož by současné protikuřácké tažení nejradši přibilo na kříž. Zaskřípe to jedině v ženském táboře: jednak hrdinova pletka s novinářkou neodpovídá jeho profesionálnímu založení, jednak Katie Holmesová rolí dotyčné slečny znovu dokazuje, že její údajné kouzlo uniká celému světu -s výjimkou Toma Cruise. Film Děkujeme, že kouříte je prostě vtipný, příjemně neagresivní a inteligentní - možná až nadmíru. Stojí na duchaplném dialogu, takže divák musí počítat se spoustou slov, z nichž by se mohla úhořovitě vynořit moralita. Ale Reitman je na stráži a sotva se zárodek kázání objeví, hned ho plácne přes prsty ()

packa

Přiznám beze studu, že až do tohoto filmu jsem absolutně netušil, že existuje nějaký Aaron Eckhart. Hlavně díky jeho skvělému výkonu dávám plné hodnocení. A taky pro krásnou Marii Bello, slizkého senátora Finistirrea v podání rozkošného Williama H. Macyho... Pro mě osobně komedie roku. ()

lena60 odpad!

Krabičku cigaret jsem ke koukání nachystanou měla, chyběla láhev vína na otupění mysli. Asi po dvaceti minutách jsem také zalitovala, že nemám po ruce kulomet. Dlouho mě žádný film nedokázal takto nas..t. Omluva za vytečkovanou vulgárnost. Nemůžu si pomoct. ()

jojinecko

Zoberte Lord of War a...zmeňte zbrane za cigarety, kvázi-sympatického ale charizmatického parchanta v podaní Cagea zameňte za vrcholne provokačne nesympatického a necharizmatického parchanta Eckarta, genialitu Niccola zameňte za "nováčikovský talent" Reitmana a samozrejme celý produkt o pár tried kvalitatívne zderivujte. Výsledok je približne podobný môjmu videniu Thank You For Smoking:) Má to nápad, má to myšlienku, má to tie správne sarkastické a ironické grády a má to aj kopec vaty a nezvládnutých scén. Resumé-mierny nadpriemer. Btw,úvodné titulky a aj piesen sú úžasné!:) ()

HenryS.

Lovím v paměti, kdy jsem naposledy viděl film s tolika odpornými charaktery najednou. (a také odporně přeloženými titulky). ()

Flego

Je úžasné sledovať, že si tu nikto nezapáli a vôbec žiadný modrastý oblak sa nedostane do vašej obývačky či nezamorí kino. To pre potešujúci úvod a hovorím to ako nefajčiar. Pochopiteľne. Lebo ten parkhantr Nick Naylor ( vynikajúci a presvedčivý Aaron Eckhart ) by ma možno k tomu prinútil a ja by som o tom ani nevedel.:) Brilantný slovník, čiernohumorná nadsádzka, tichý plazivý humor robí z tohto filmu skvelú zábavu. ()

anais

Vydařená komedie o člověku, který se živí argumentováním ve prospěch cigaretových kartelů. Morálku neřeší, i když Kvalitní herci (Eckhart, Macy, Duvall), originální příběh, skvělá hudba a příjemný design úvodních titulků (ve stylu cigaretových krabiček). Film velmi sympatický, jako komedie lehce nadprůměrné, ale z vlastní zkušenosti vím, že se poměrně rychle vypaří z hlavy. Asi jako obláček cigaretového dýmu. ()

Jinny

Jason Reitman zdědil režisérský talent a rozhodně se mu nedá upřít originalita. Přesto se jedná o pouze lehce nadprůměrnou komedii, protože příběh je vlastně prostý a scénář má občas hluchá místa. Film jasně patří skvělému Aaronu Eckhartovi, který diváky odzbrojí hned v úvodu a jeho postavu si prostě musíte zamilovat. Trochu ironicky vyznívá to, že zákaz kouření na plátně, který je zdrojem vtipů, vůbec ve filmu porušený nebyl. Reitmanův snímek se tak vlastně drží v bezpečných vodách politické korektnosti. ()

d-corso

Čekal jsem jako břitva ostrou satiru, naplněnou cynismem a politickou nekorektností (fuj, tenhle termín začínám nesnášet) a dostalo se mi jakéhosi vcelku neškodného odvárku, slaboučkého jako druhák čaj. Občas to sice růžky vystrčí, ale ty jsou přehršlí klišé a dobráckého pomrkávání natolik ubroušené, že nemohou nikterak výrazněji potrkat. Potenciál, ten tu určitě byl, ale snad to měl raději natočit nějaký zlý (a kouřící) Evropan. Dán nějakej třeba... ()

claudel

Já jsem tenhle film vlastně nikdy nechtěl vidět, ale když to přítelkyně navrhla, řekl jsem si, že se nenechám ovládnout předsudky. Nicméně, mé předpoklady se naplnily. Jedná se o další americkou stupiditu o to překvapující, že ji natočil Kanaďan. Hlavní hrdina v podání Aarona Eckharta se tváří a chová, jako by byl ten nejlepší řečník na světě a všemu skvěle rozuměl, přitom jeho argumenty jsou víc než chabé, ubohé a trapné. Celý film je vlastně nudný, fádní a jeho ústřední téma je v podstatě zbytečné, lidi cigarety kouřili, kouří a budou kouřit a žádná odstrašující reklama je od toho neodradí. Jistě byly některé sekvence točeny se značnou nadsázkou, z mého pohledu však dosti nepovedenou. Jsem rád, že Jason Reitman natočil Juno, to se mu povedlo mnohem lépe. ()

Ilicka

There's always choice. Aaron Eckhart by ukecal téměř kohokoli, o demagogickém senátorovi za stát Vermont ve skvělém podání Wiliama Macyho nemluvě, a spolu s Jasonem Reitmanem mě skvěle bavili celou tu hodinu a půl.Joey: ...so what happens when you're wrong? Nick: Whoa, Joey I'm never wrong. Joey: But you can't always be right... Nick: Well, if it's your job to be right, then you're never wrong. ()

Necrotongue

Tak se to stalo v krátké době podruhé. Znovu jsem musel opravit své staré hodnocení směrem nahoru, protože jsem se opět bavil lépe, než když jsem film viděl poprvé. Já sice chápu, že cigarety neprospívají zdraví (a i když jsem byl, jsem a budu nekuřák, je mi to prd platné), ale silně mi vadí někdy až hysterické reakce na kuřáky, například v restauraci mi vždycky daleko míň vadil cigaretový kouř než vlna zápachu od přebalovacího pultu. Jinými slovy, chcete li mít zdravé děti, naučte se vařit a netahejte je po hospodách. I v tomto snímku jsem byl nucen postavit se na stranu šikanovaných, což mi Nick Naylor svým dokonale cynickým přístupem velice usnadnil a jeho kolegové z OSS za ním nezůstali pozadu. Nick šel celou dobu proti proudu a nepovolil, přestože se patetický závěr přímo nabízel, a to jsem musel ocenit. ()

becki_tu

Cigaretová variace na Obchodníka se smrtí, která je propagandou a zároveň antireklamou na tabákové výrobky a která nabízí zajímavý a úsměvný pohled na tento celosvětový problém očima lobbisty akademie pro výzkum tabáku. Výborný Aaron Eckhart v jinak jen nadprůměrné oddychovce s příchutí nikotinu a ironického humoru. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)