Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

P1tr

Místy velice zajímavé a napínavé drama, které vám příjemně zpestří odpoledne. Nic víc, nic míň. ()

lskala

Překvapivě solidní film. Paul Walker hraje svůj standart. Potěšil Jason Biggs z "Prciček". (ten už se asi nálepky pošuka nezbaví) Možná, že můj pohled na film změlila skutečnost, že se příběh skutečně odehrál. Pasáže, které zachycovali počínání pejsků v zemi ledu, se mi mooc líbili. 75% - 4**** ()

slovan1

Filmy se zvířaty musí zapůsobit snad na každého. Osm statečných to jen potvrzuje. Pěkný snímek z promrzlé Antarktídy. Hlavními hrdiny zde nejsou herci, ale psi. Patří jim skoro celý film. Paul Walker tradičně sympaťák, který nevyjel ze standartních kolejí. Snímek umocňuje to, že je inspirován skutečnou události. Psi pohledy stojí za to, navíc tihle psi opravdu nádherní. Walt Disney potvrdil, že filmy tohohle ražení jim zkrátka jdou. ()

rozbris

Inspirováno skutečnou událostí odehrávajicí se někde v neprobádaném světadílu na jižním pólu naši planety - Antarktida. aul Walker podal úctyhodný výkon, ale víc mi do očí vháněly slzy, když jsem viděl ty pěkné pejsky v zimě o hladu. Dal bych i plné hodnocení, kdyby tam pár pejsků nezařvalo... ()

Mr.Floyd

Veľmi priemerný americký film, tá jedna hviezdička naviac len preto lebo mám rád psov a bolo mi ich ľúto. Otázočka pre biológov a klimatológov: lietajú v -40 stupňoch čajky v Antarktíde??? A nepokrýva náhodou celú Antarktídu (aj s pohoriami) jeden veľký, hrubý ľadovec???? (vo filme som si totiž niekoľkokrát všimol pekné Aljašské hory :)) ()

Han22

Nemůžu si pomoc, ale pro mě to byl nesnesitelně natahovaný doják. Čekal jsem... no ani nevím co, něco co bude mít spád a šmrnc a místo toho jsem dostal desítky kýčovitých záběrů na krajinku podmalovaných dojemnou hudbou, spousty zbytečných postav a keců a tunu sentimentu, kterému se nevyhnou ani scény se psy. Prostě klasickej Disneyho doják vhodný na 10 ráno pro děti do 12 let... nechápu co to dělalo v kinech. ()

iXtr3m3

Pekný dobrodružný filmík so sympatickým obsadením aj v ľudských úlohách aj tých zvieracích. Ak je to navyše fakt podľa skutočných udalostí (neriešim príbeh psov, ktorý by samozrejme nikto nezrekapituloval), tak je to fakt že malý zázrak. Potešia takéto jednohubky. ()

cab

Pomalu utikajici dysneyho dobrodruzstvi osmi taznych huskies, kteri jsou proti vuli jejich pana zanechani na arkticke stanici z duvodu rychle se blizici snezne boure a jejich nasledne hledani po mnoha tydnech osameni. 40% ()

dopita

Kdby film nebyl natočenej podle skutečných událostí, tak se mu vysměju. Takhle by divák při emotivním závěru až zaslzel. ()

Ratherfly

Jednohubka s příjemným obsazením a imho ideální kompromis na filmový večer s přítelkyní. Tedy za předpokladu, že Vaše drahá polovička nespí v tričku Krabathor a její protinávrh na romantickou audiovizuální předehru není chuťovka poněkud z jiného soudku. Jo a asi poprve (a snad i naposled) jsem se málem posral z tuleně.. ()

ChrisBa

Príjemný film, ktorý vôbec nie je určený len detským očiam..ba práve naopak stáva sa pozerateľným aj pre dospelých a má istú výpovednú hodnotu.. čo sa týka réžie, takisto na jednotku.. samozrejme nejaký veľký trhák to nie je ale určite to na 4* stačí ()

Prochy38

Krásný příběh. O síle, odvaze a odhodlání. P. Walker to nehraje vůbec špatně. Pro komediální stránku je zde J. Biggs jako stvořený. Pejsci nádherní, věřím, že jednou budu taky takového mít. Ale. A to, je bohužel velký problém a předem z drsného příběhu o přežití udělal pohádku.... - Myslím tím, že si to vzal pod křídla Walt Disney! To je fakt velkej problém. Příběh úplně ztrácí na věrohodnosti a hlavně už z těch záběrů a závěru je zřejmé, že takto to asi opravdu nebylo... Nechat se inspirovat velkých příběhem a pak ho takto "zjemnit" no nevím... Škoda. Ale i tak se mi to líbilo. ()

Yarushka

Některé dojemné scénky byly pro mne strašným americkým klišém. Bylo tam též spousta zbytečných scén, které bych nejraději vyškrtala, nebo spíš bych poupravila ty nudné dialogy, přesto musím říct, že jsem si to užívala, přesněji řečeno: scénky, kde se vyskytovali psi a pomáhali si navzíjem nebo volili svého šéfa. Krásné. ()

Tristaver

Eight Below je příjemný film pro celou rodinu, který dělí od lepšího hodnocení dva závažné nedostatky. Tím prvním je stopáž, respektive její natahování samotným dějem. Několikrát v průběhu sledování jsem si uvědomil, že se "nudím" - některé scény jsou ve filmu prostě navíc a celý snímek pak působí poněkud zdlouhavě. Druhým nedostatkem pak je občasně přílišná kýčovitost a snaha o komercionalizaci filmu skrze "hollywoodskost" - vzdání se potravy starším, zraněným psem sice vypadá moc hezky a snaží se vzbudit emoce, ale jedná se o tak nereálný počin v říši zvířat, že v racionálně uvažujícím člověku ty emoce zkrátka nevzbudí. Na druhou stranu ovšem je potřeba vyzdvihnout herecké výkony, a to Paula Walkera, který se pro mě film od filmu stává stále sympatičtějším, ale především všech (dle závěrečných titulků 16) pejsků, kteří své role zahráli bravurně a zvláště pro milovníky psů se jedná o nevšední zážitek, sledovat jednak krásu nádherných severských plemen (jedná se o sibiřského huskyho a aljašského malamuta), ale také perfektní práci jejich trenérů, neboť de facto nějakou čtvrtinu celé délky filmu se na plátně objevují pouze pejsci samotní a žádný člověk. Za to klobouk dolů, ale celkově bohužel slabší 4 hvězdy. ()

PetkaW.

Příjemné pokoukání se silnější emotivní linkou. Moc mě bavil děj ohledně ztracených psů. Pro mě za mě bych tam linii s lidmi ani vůbec nemusela mít (i když na Paula Walkera se vždycky kouká poměrně dobře :o)) Obdivuju instruktory, kteří se psi odvedli skutečně obrovský kus práce. Stála ale za to a úsilí se vyplatilo. Hudba v pozadí byla taky příjemná, fakt, že je děj natočený podle skutečné události dává filmu hlubší rovinu, člověk se i zasměje, občas naopak má husí kůži a vlhko v očích, takže za sebe hodnotím jako velmi příjemnou oddechovou podívanou se třemi hvězdičkami a v budoucnu bych se nebránila podívat se na ni znovu. ()

valasek.m

Klasický nádherný Disneyho filmeček, vynikající Paul Walker mě překvapil, že hraje taky někdy v něčem jiném, než jsou akční snímky. Ostatní herecké výkony byly taktéž vynikající a musím hlavně pochválit naše čtyřnohé miláčky, kteří byly fakt výborní. ()

Lefty86

Filmy se psy miluju, sám jich mám devět ;-) vidět tenhle jako dítě byl bych nadšený, dnes krátce před třicítkou přeci jen na to koukám jinak. Film je inspirován skutečným příběhem, ve skutečnosti ale žádný ze psů nepřežil, to proto že psy se chovají přeci jen odlišně než ve filmu. Nejvěrnější případ jak by to asi dopadlo ukázal Starý Jack který žalem zůstal na místě a umrzl. Jinak je to moc hezký film který si méně jak 85% nezaslouží...... čest Paulu Walkerovi. ()