Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

Vyrida

Popravdě jsem si původně film pustil jen kvůli Paulu Walkerovi a nakonec jsem skončil u počtu tří zhlédnutí za týden. Úžasně natočený příběh, který má sice pozvolnější začátek a podle mě by se dal sestříhat lépe, ale pejsky si prostě musíme nějak představit. Je to dojemný, roztomilý a pěkně to vše vypadá, co víc si od Walt Disneye přát. Zaručený způsob, jak na dvě hoďky zabavit děti a ani dospělí by nemuseli být zase tak zklamaní. ()

Tony.cs

Krásný příběh zasazený do nádherné ledové pustiny. Příběh o lásce mezi zvířetem a člověkem. Samí sympatičtí herci, v čele s Paulem Walkerem a Jasonem Biggsem a zakončeno řadou krásných a ušlechtilých zvířat. Osmi nádhernými psy. Je to prostě krása a můžu jen doporučit ()

slunicko2

Doják sází na jistotu - nádhernou přírodu (kanadské městečka Smithers, Grónsko, Špicberky) a především parádní sibiřské husky a malamuty. 1) Děj a lidské herecké výkony už stojí stranou. Ostatně i některé okamžiky psí story jsou pochybné (předání velení ve smečce například)._____ 2) Příběh, který se stal předobrazem filmu, se odehrál během japonské expedice do Antarktidy v roce 1958. O události natočili v roce 1983 Japonci film Antarctica, jehož remakem je náš snímek._____ 3) Co dodat? Snad jen arf, arf, arf, arf! ()

katuska138

Na to, že je to od Disneyho a na to, že to má být rodinná komedie, tak jsem byla chvílema opravdu hodně naměkko. Ti Huskyové jsou prostě úžasní. A to, jak zvládají veškeré kousky, které jsou pro jejich roli nezbytné, to je ještě úžasnější. ()

Vědma

Já vím, že je to jenom lehký nadprůměr, ale v podstatě mi vadily jenom tři věci, zbytečné opouštění Antarktidy do nudy USA, to že se mluvilo o strašné bouři a přitom prakticky pořád svítilo sluníčko a ten tuleň. Taky by asi po takové době byli psi víc zbědovaní, ale saňové psy husky miluju, jsou tak krásní a každý byl jiný a děj byl přímý a nekomplikovaný a dobře to dopadlo. Režisér prý režíroval Přežít. To jsem nevěděla, ale už během filmu mě napadlo, že ti psi se vzájemně nežrali, když umřeli. ()

kajas

Citové vydírání nejvyšší úrovně srovnatelné s "Hačikem", pejsky si ale zákonitě zamilujete a téměř všechny jejich scény dokážou dohnat k pláči. K tomu si přidejte sympaťáka Walkera, a když si uvědomíte, jak dopadl, vodopádu slz už nic nebrání. Přidáno na seznam nádherných filmů, které pro svou dojímavost nechci v nejbližších letech vidět znovu. ()

Fanucci

Těžce předvídatelné a šablonovité. Typická disneyovka se zvířátky, která dojímá a člověk má po skouknutí chuť vykoupit zverimex. Ale na něco takového jsem přesně měl náladu:-) ()

Lord.Jim

Mám ráda dobrodružné filmy se zvířaty a o zvířatech - to je asi pozůstatek z dětství (vyjma filmu Bílý Bim, Černé Ucho", který je tak strašně smutný a krutý). 8 statečných je celkem zajímavý film. Kdyby tam nehráli lidi, bylo by to lepší. ()

Diamant

Krása vzájomnej pomoci vo výbornom filme podľa skutočného príbehu. Pochváliť treba aj vynikajúci český dabing. ()

ilemas

Dosti nudný , ale nádherný snímek o věrných psech. Neskutečný příběh podle skutečné události :-) Kdo miluje psy, určitě si přijde na své. ()

lioncel

Film samotný a někteří jeho toporní herci je tak na ** .. nádherní hafani si ale k tomu zaslouží samostatně minimálně další ** .. a ta má pátá *, bonus, je pro Moon Bloodgood, zde vystupující pod jménem Katie … takže summary : ***** … ()

Petrasuvicka

Filmy tohoto typu nemám ráda. Líbil se mi, to ano, ale nemám ráda, když je psech, kteří někde trčí sami, nebo putují přes půl Ameriky...je mi jich tam víc líto než lidí, takže bych mohla brečet od začátku do konce. Ale jinak ano, tenhle film byl dobrý, líbil se mi. ()

Havaj8

Pekelná citovka u který mi i ta slza ukápla. Původně jsem si to sehnal, jenom abych zjistil, jak zahraje Paul Walker v jiným filmu než jenom F&F. Ale opak byl pravdou, a děj se ubíral spíš na psy. Samozřejmě, že on z lidskejch postav zahrál na jedničku, Jason Biggs tentokrát v jiný roli než komediant, ale jeho povaha se v něm nezapřela. Příběh psů zanechanejch napospas uprostřed Antarktidy v bouří několik dnů na mě zanechal takovej dojem...skvěle vycvičení psi, naprosto dokonale natočený, jak si navzájem pomáhali, lovili... Dokonce i jedna hororová lekačka tam byla, scéna s tuleněm bezchybná. A koncovka...ta to dorazila. ()

rakovnik

Zvířecí doják, který už nechci znovu vidět, především kvůli tomu zlému tuleni (a ještě blbě zpracovanému) a také proto, jak je film smutný...nesnáším, když je někde raněné umírající zvíře a jeho "kamarádi" mu chtějí, ale nemohou pomoci. Zvířata lepší než lidé. ()

Martin741

Sympaticky film o zachrane psov, pricom ich zachranu ma na praci Palo Chodec. Kulisy Antarktidy potesia, akurat reziser Frank Marshall odviedol len rutinu. Ako oddych vsak na urovni. 65 % ()

honajz2

Tenhle film jsem měl vždycky rád a kupodivu ani s narůstajícím věkem se mi na něj můj názor nemění. Viděl jsem to naposledy před rokem a pořád se mi to líbilo tolik jako kdysi, což je teda co říct. Podle mě jeden z nejlepších filmů svého druhu. 5* ()

dezorz

Disney total dojak pre malych o kvazi skutocnom svete a psikoch, ktori napriek nepriazni osudu preziju v antarktide. Mlady divak isto oceni aj nerealne spravanie psov, ale inac by to neslo, napriek tomu, ze nejde o animak, stale ide o rozpravku. ()

bogomira

Jedna z těch rozhodně lepších disneyovek. Moje hodnocení je daný tím, že jak je to chlupatý a štěká to, tak to miluju. Kdy já jsem naposled - jestli vůbec někdy - viděl hororovou lekačku ve filmu od Disneyů? ()