Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

Yardie

Film má docela utahané tempo. Je v něm dost částí, kde se nic neděje. Na druhou stranu se odehrává v překrásném prostředí, takže je téměř pořád možné se alespoň kochat přírodou. Ale myslím, že se to mohlo udělat mnohem napínavější, přišlo mi, že byly emoce hlavního hrdiny docela utlumené a nějak jsem nepostřehl, že by měl ke svým psům tak věrný vztah. Ale je to možná jen můj pocit. Každopádně to, že je film podle skutečné události mu dost pomohlo. Výkony pejsků jsou také vynikající. Ale moc mi neseděl ten utahaný styl. Howgh! ()

lareinna

Takéto niečo mi snáď vypaľuje dieru priamo do srdca...na zvieratá som veľmi citlivá, zvlášť keď im spôsobuje bolesť a zlo človek. Toto bol ale jeden krásny príbeh o sile puta medzi psom a človekom...že nielen sa to tak hovorí, ale dokáže to hýbať svetom ak chceme. Revala som snáď polovicu filmu, keď som sa dívala na tie majestátne psy v tej snehobielej pustine, ľadovej divočine..Nádhera! ()

Terezinka198

Protože pro mě jsou takovéto filmy srdeční záležitostí, nechybí v mé sbírce již zhlédnutých filmů i Osm statečných. Co se dá dělat - psi mě vždycky zaujmou něčím jiným. ()

majo_svk

Neuveriteľne krásny príbeh o ôsmych odvážnych, vytrvalých a múdrych ťažných psíkoch, zasadený do nádhernej zasneženej prírodnej scenérie, doplnený o peknú hudbu, nemôže nechať chladného hádam žiadneho človeka. Vo filme môžeme vidieť, akí krutí a bezcitní dokážu byť niektorí ľudia ku zvieratá – psíkom. Nechať takých prekrásnych havkáčov v krutých mrazoch a neľútostnej prírode, bolo naozaj bezcitné. Našťastie aj tu sa nájde človek, ktorý ich veľmi miluje a urobí všetko pre ich záchranu. Po neskutočne dlhom boji o život, nakoniec prichádza pomoc a šesť psíkov je zachránených. Je to snímok, ktorý si nachádza priazeň nielen u detského, ale aj u dospelého diváka. Mňa osobne to naozaj dojalo a preto dávam *****. ()

maty39

Disney natočil psí verzi Terminátora na základě skutečné události. Musím uznat, že každé rozumné zvíře, které neříká Antarktidě domov by poslušně zařvalo v prvních hodinách poté co by jste ho tam nechali. Tihle hafani asi opravdu museli být téměř nezničitelní. ()

lili6

Pokud vidim pejska, tak jsem na měkko, tady těch psů bylo 8. Není o čem mluvit:-) Pěkný film na deštivé listopadové odpoledne :-) ()

Steel32

Ať se jde zahrabat kdejaký lidský shledání, tohle ve mně dokázalo vyvolat mnohem větší množství citů. A taky to potvrdilo jak úžasný a inteligentní plemeno Husky vlastně je. Když na mně u úvodních titulek vyskočil Disney, napadlo mně: a jéjé, ale ve finále se mi to líbilo už jenom díky Paulu Walkerovi, hezkým scénám jako například polární záře, a i díky tomu, že na Disneyho to nebylo vůbec dětské a přehnané jak tomu většinou je. Jako jeden z těch méně náročnějších rodinných filmů je to skvělý. ()

BlackHood

Mám rád pejsky, takže mi je líto, když ve filmu umírají. Ale jinak skvělý film, napětí a strach o krásné psy. Moje hodnocení: 70% ()

Hepy13

Většinou ve filmech psi zachraňují lidi, tady je to obráceně. Imho ja už snad na ty filmy se psama koukat nebudu, kdo má pak sušit ty kapesníky. ()

Filomena.I.

Jako ze života: Nevejdete se již do dopravního prostředku a musíte čekat na další spoj. Na Jižním pólu, kde ani polární lišky nedávají dobrou noc. Však spoj jede tak často, jako sobolí spřežení na Kamčatce. Navrch jej o pár měsíců zbrzdí psota a slota – především ta psota. Místo stroje přifičí severní vítr – a ten je krutý – jak víme. To vám pak nezbude nic jiného nežli do sněhové díry hluboko se zahrabat. Ještěže jste si pořídili luxusní huňaté kožichy od Malamuttiho a Huskyho (fakt hustý!)! V pustině této ledové neocenitelné! Občas se poštěkáte, zde je to však zcela na místě. Zvláště, když chytrý, však poněkud zbrklý mladík Max rozežene vaši večeři. To člověka naštve. Pěkný kousek však předvede v restauraci U velryby, kde si na vás bezostyšně počne hubu otvírati jedna nevymáchaná (neb vymáchaná?...) fiflena v kožichu pardálím. Buďte dostatečně kousaví a vypudíte ji pryč. Pořádně se nadlábnete. Pak už jen k vaší spokojenosti stačí pohled do očí v tváři k zulíbání a široký úsměv odzbrojující osmi statečných... Jo a ten vrtulník... ()

kaze

Kto má rád psov a trošku o nich niečo vie, musí žasnúť, že malamuty a husky takýto film zváldli :)Filmy o zvieratách mám veľmi rada, takže tento bol pre mňa príjemným osviežením ()

goniss

dám 5 a proč? Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších filmů se zvířaty, z tohohle poznáte co orpavdu znamená lidská láska se slabostí pro psy. Celou dobu film doprovází lehká atmosféra vtipů a úsměvných scén roztomilých tváří, konec samozřejmě končí jak jinak než předvidatelně dobře, ovšem s trochou větším napětím dramatu. A co mě opravdu nezajímá, tak klasické doplnění zamilované M. Bloodgood do Walkera a samozřejmě závěr s naplněním lásky.. to si fakt mohli odpustit a tenhle klasicky ubohý dojemný ohraný gryf úplně z filmu vymazat a vůbec ho tam nedávat! ()

JohnnyB.

Nemůžu jinak. Jednu takovou potvoru mám doma... :-) Úplně mě stačilo se dívat na huskouny a jejich chování a příběh byl pro mě na vedlejší koleji. Lidi tam být nemuseli vůbec ;-) ()

Rehooo

Film byl sám o sobě ztvárněný tak nějak průměrně. Ale když si představím, že něco podobného se opravdu přihodilo, tak to je něco víc. Už samotný výcvik všech psů nechal na plátně své stopy. Vše pak dokresluje vkusná hudba. A jako tečka sympaťák Walker. ()

KayTee

Čekala jsem podle loga Disney pohádku pro děti, no, nedovedu si představit, že bych na to koukala jako dítě, když mě ten film tak dostal dospělou. Od okamžiku, kdy pejsci osaměli, jsem byla napnutá a neustále dojatá a utírala jsem si slzy. Jediné, co mě opravdu nemile překvapilo, byl počítačový tuleň..to bylo opravdu moc :-D Sice je to typ filmu, který stačí vidět jednou, protože je to při dalším shlédnutí už nejste napnutí, co se stane, zda přežijí..., přesto si ho zařazuji mezi osobně nejoblíbenější :-) ()

Pidzey

Docela pěkný film, s pěkně natočenými psími scénami a hezkými pejsky :-). Myslím že film sráží podivný scénář, kvůli kterému jsem spoustu věcí co se na obrazovce dělo moc nevěřil(viz. Scéna s tuleněm nebo fakt že pejsci přežili tak dlouho v tak nehostinném místě) a taky to mohlo být o nějakou půlhodinku kratší. Je to zkrátka blbůstka pro děti a mi dospělejší se u toho můžeme odreagovat a k tomu to myslím poslouží docela dobře. ()