Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Luke189

Výborná romanťárna se zajímavým námětem, nám ukazuje, že osud má kostky prostě jednou vrženy, co se má stát, stane se. Celý film se točí kolem muže, který měl poznat pravou lásku, ale shodou okolností dojde k autonehodě a s tou vysněnou ženou se nesejde. Vidí ji jen pouze ve svých snech a představách. Nebude trvat dlouho a pomalu začne zjišťovat, že ta žena v jeho snech je přeci jen opravdová. ()

rytir1

Reese i Marka mám jako herce moc rád, takže tento film byl pro mě potěšení vidět je v jednom snímku společně. Moc pěkná romantika, i když spíše pro většinu jen průměrná. Ale co když je dobrá? A co když je to pravda? ()

benda02

Už jsem to viděl nespočetněkrát a ještě se na to nespočetněkrát určitě podívám. Pro mě velmi chytlavý snímek, navíc s krásnou Reese Witherspoon. Líbí se mi, jak se tu pojí určitým způsobem spiritualismus a romantika, že někdo hledá osobu, s kterou se v životě nepotkal, přitom k sobě měli tak blízko. Krásná pohádka pro zamilované. ()

Kada80

Docela příjemná věc,která vás nemá čím urazit,ale na druhou stranu vás ani nemá čím překvapit. Plus za rozkošnou Reese. 60% ()

hastafix

Už dlouho sem se u filmu tak nenudila. Celé mi to přišlo takové klišoidní, což zase tak nevadí když se u filmu zasmějete nebo vás prostě nadchne i jinými kvalitami, ale tenhle film jich moc nenabízí. ()

zigy

Nápad je to originální, bohužel je škoda, že tvůrci z toho nápadu nevytěžili víc humoru, možná to chtělo víc odvahy. Takhle z toho vyšel příjemný romantický film, u kterého se ale moc nenasmějete...jenže já od komedií čekám, že se smát budu...Film je ideální po těžkém dni, kdy chcete vypnout myšlení a jen se nechat nést na vlně romantiky..:) A konec je krásný, ten se tvůrcům moc povedl:) ()

TonoM

Velice slušná komedie, těchto romantických filmů jsou tucty, tento trošku vyniká dobrými výkony dvojice Ruffalo-Witherspoon. 55% ()

Mydlivoj

Samozřejmě bylo jasný už na začátku jak to dopadne. Samozřejmě se muselo počítat s Americky podaným romantickým koncem. Ale když mě se na tom strašně moc líbí ty situace,hlášky a humor. Viděl jsem tenhle film už po několikáté,ale vždy mě pobaví. :) ()

VeraF

Spousta klišé, např. nejprve sdílejí silné vzájemné antipatie, pak sympatie apod., něco vykradeno i z filmu Duch...ale z nějakého důvodu jsem film dokoukala do konce, proto k původním dvěma hvězdičkám přidávám třetí. ()

buchannon

Jistě, není to žádné hluboké umění, ale je to neskutečně pozitivní dílo a být pozitivní je nesmírně důležité! Láska mezi ústřední dvojicí byla tak elektrizující. Jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů, něco takového bych si taky přál zažít, i když je to spíš z říše fantazie. Jsem rád, že i mně ukápla slza štěstí, i když mě možná někdo bude považovat za sentimentálního. ()

Fender

Myslím, že nemá cenu filmu vyčítat, že je předvídatelný jako smrtka na hřbitově, jelikož u romantických filmů je to většinou standart a nic jiného se moc očekávat nelze, tak i přesto je to příjemný film, se zajímavým příběhem. Samozřejmě určitá klišé zde jsou a samotný konec je klišovitý ažaž, ale je plno jiných romantických filmů, které jsou zbytečně moc přesládlé a klišovité a přesto jsou označovány za klasiky, tak proč by tento film nemohl být také dobře hodnocen? Tomuto filmu dokážu plno absurdních věcí odpustit, protože není tak otravný a trapný, na rozdíl od plno jiných těchto filmů je alespoň více originálnější a dá se na něj klidně podívat i opakovaně. ()

Sinclair

Už začínám bejt sentimentální, taková hovadina a mě se to docela líbilo, to asi bylo tím letadlem do Detroitu, protože jsem se tam neuvěřitelně nudil. ()

Sobík

Faktem je, že na romantiku musí mít člověk chuť. A když ji opravdu máte, tenhle snímeček si užijete. (Nejlépe pustit si to v melancholickou dobu, pozdě v noci, jako já).. Citlivým dušičkám dá, co potřebují, milovníkům komedií zase několik podařených gagů a břitkých dialogů hlavních hrdinů. Milovníci duchařských filmů si také přijdou na své. A pokud nejste ani ne jedno, rozkošná Reese Witherspoon vás dostane zaručeně :) Přirovnal bych to k odlehčené verzi Města andělů s dobrým koncem. Samozřejmě by se našlo i mnoho záporů, ale nechci být negativní :) Zaujatě musím říci, že jsem si to užil, nenudil jsem se a ke konci jsem několikrát popotáhl :)) ()

Luke55

Musím říct,že jsem byl velmi mile překvapen.Na romantické filmy obvykle nečumím,ale tohle jsem zkusil.A bomba!!!Pěkná komedie a dokonce s vtipnými(ne trapnými)scénami.Jen ale doufám,že už zase někdy uvidím Jona ''Napoleona'' Hedera v nějákém celovečeráku,protože jeho minivýstupy neměly chybu.I mezi hlavními dvěma hrdiny byly vidět dobré výkony a tak jim jejich zamilovanost šla i věřit(což u romantických filmů taky občas nefunguje).Výsledkem je tak kvalitní romantická 80% komedie ()

Johnner

Typický zástupce druhu generické romantiky na jedno použití. Pokud se s tím smíříme, shledáme, že je to dobré, příjemné a milé, byť všechny originální motivy jsou hrozně nevytěžené a upí pod nánosem stereotypu. Nejsem zklamaný, tvůrci také nejsou zklamaní a distributoři snad také netrpí hlady, takže je to vlastně všechno tak, jak má být. Nezbývá tedy, než opět a nikoliv naposledy vyzdvihnout originální romantickou zápletku ve filmu Hvězdný prach. ()

Olafa

Mně se ta Reese v těch komediích nějak nezdá... a to ji mám jako herečku moc ráda už dlouhou dobu! Ale ty komedie jí prostě nesednou a tady to je znát. Film je sám o sobě rozpačitý, dobrý gagů velice málo a po reklamách se Vám ani nechce jít zpět k televizi. Škoda. ()