Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

LuNaj

Samé klišé, slaďoučký happy-end, přesto uděluju 4*. Proč? Famózní Reese (ok, mám pro ni slabost), spousta poměrně dobrých fórků a pohodový film je na světě. Jen tak an okraj- bez Reese bych to viděl tak na 3*. Ano, jsem zaujatý:-)) ()

Averelli

Haňte si jak chcete,mě se to líbilo :) Velice příjemná komedie, v které si každý najde to svoje .. Výkon Reese W. je rozhodně super, no schválně, zkuste si zahrát ducha, nebo duši ? Kdo ví.. možná že scénarista :) každopádně na téhle příjemné komedii jsem byla dokonce v kině a mohu směle říct že to za ty hříšné peníze stálo, bavila jsem se, a 90 minut uteklo jako voda a i přespředvídatelný konec jsem napnutě čekala jak to nakonecskončí.. ()

vlKousek

Velmi snesitelná romantika a i pár docela povedených vtípků a když se k tomu přidá okouzlující Reese, tak 4* si myslím, že jsou ideálním řešením:) ()

Pharlap

Strašlivě roztomilé, jemně komické a rozhodně romantické a nechyběl tomu nadhled :-) /mám na mysli toho kluka z knihkupectví, který měl dar vidění duchů aj../. Celkově hodnotím kladně positivní nádech celého filmu, který se dle celkem starého dobrého klišé ke konci zhoupne, že skončí špatně.. ale co by čert nechtěl, resp.Hollywood, koná se na samý závěr happy end jako prase :-) ()

Maica

Čekala jsem mnohem víc. bylo v tom až moc nesmyslů - jak může ta holka jezdit autem, brát do ruky fotku, nebo stát v 2. patře, když ostatní věci prohmátne? Kde bydlel David, když se Elizabeth už uzdravila, proč najednou zmizel? Jakto, že se po třech měsících probudila z kóma, i když se s ní nic ani nestalo? Že by oba měli jen jednu jedinou neuzavřenou událost? Bylo toho tam ještě mnohem víc. Chyby ve filmech mi ani moc nevadí, pokud jich není moc. Tady bohužel bylo. ()

MaxForValue

Nevtipné, nudné, rozvláčne. Klišé nad klišé, stokrát omieľaná zápletka len s jemne odlišným námetom. A hlavne Reese, ktorá nemá čo hrať, podobne ako aj všetci ostatní. ()

RigorMortis

Celkom pekný film, hoci takýto štýl nezvyknem vyhľadávať. Keď som navyše vo filme počul cover verziu Just like Heaven od Katie Melua, až mi srdce zaplesalo. ()

Havala

Ukázková romantická komedie, kde všecko kazí hlavní herec Mark Ruffalo, sem se prostě nehodí, ani Reese to nezachrání. Stupidní konec, který je jasný už od začátku tomu dává korunu. ()

KaiaMesiah91

Normálně bych za průměrnou romanťárnu dala hvezdičky dvě, ale za ty The Cure, při závěrečných titulcích, dávám tři. A Reese mám ráda, i když hraje furt stejně. ()

PATWIST

Túto komédiu som videl v TV už asi 3 krát a vždy sa dá pozrieť :-) Sympatická Reese Witherspoon, ktorá sa nachviľu ocitne v nebi a vráti sa ako duch. Hĺášky z filmu: Zoberte si ma, mam zadarmo autobus Mame papier, krabicku zapaliek, to znamena ze si mozeme spravit ohen ()

HEED

Přesně tak se mi to líbí, komedie s romantikou i trochu toho fantasy. Podle mě to fungovalo i v mladším filmu Zakletý v čase. Tohle je však díky velmi okouzlující Reese o trochu lepší. Pak je tu nenahraditelný Avenger Ruffalo. Velmi příjemný na ucho je i soundtrack. Asi jsem naivka, ale líbilo se mi to. Je to prostě taková snová story se snovým koncem. ()

Vivian

Průměrná, ale příjemná, nenáročná podívaná. Do první poloviny tomu sice nic nenasvědčovalo, ale na konci to dokonce chtělo kapesník:-) Přesně, jak už napsal někdo přede mnou - je to klasická romantická komedie, která si nehraje na nic víc, pouze "dělá svoji práci" - a já dodávám, že ji dělá dobře. ()

Tyczi

Normalne by to bylo asi spis za 3 hvezdy, ale davam 4, protoze tohle byl prvni film kterej jsem si vychutnal v HD a musim "objektivne" rict, ze tohle rozliseni Reese nadmiru slusi. No a zaverecnej song od milovanych The Cure - Just like heaven tu jednu hvezdicku navic jenom potvrdil. Prijemna zalezitost na Stedry vecer. ()

megajalec

Nič nové na poli romantických komédií. Povrchnosť, predvídateľné. Tieto dve slová ma napadli v polovici filmu a vystihujú ho fakt dobre. V tomto žánre sa ťažko prináša niečo originálne, ale obsah by sa dal sfilmovať určite tak, aby to bolo pútavejšie. Možno trochu viac komédie, ale takto to upadá do šedého podpriemeru ()