Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Aleee89

Na takovéto filmy je potřeba se dopředu řádně naladit. Vypnout a nečekat zázraky. I když se ráda dívám na dramata, takovou romantickou komedií na odreagování nepohrdnu. Ano, najdou se nelogičnosti a nedomyšlená hluchá místa ve scénáři, podobný námět může připomínat film Duch, který se dnes shodou okolností vysílá v televizi také, ale přece jenom to není úplně tuctový romantický film. Je tu spoustu vtipných momentů a ty vtipy jsou inteligentní a ne trapné. Je tu sice hodně cukrkandlu, ale to je u takovýchto filmů účel. A tohle má něco navíc - dva hodně sympatické herce, kterým to spolu sluší a kteří nevypadají jako prkna, když hrají... ()

Mickalle

Asi je ve mně kus ženy, já za to nemohu ,ale tahle slaďárna, která moc komediálních scének nenabídka, mě docela sedla :o) ()

Kopik

Nádherná romantická komedie. Velice příjemné herecké obsazení. Ať si každej říká co chce, mě se to hodně líbilo. ()

OG_Swifty

Reese Witherspoon, krásná polobohyně sama o sobě, je ve filmu ženským ekvivalentem doktora House do doby, než jí smete náklaďák. Pak se z ní stane vlhkej sen Marka Ruffala, toho Italskýho hřebce. On jí zachrání a ona mu dá pusu. Krásný film. ()

kombajn

Pro mě docela překvapení, na romantiku musím mít chuť. Tempo filmu není zrovna závratné, mohlo tam být víc vtípků, protože cedulka "komedie" je jinak hodně nadnesená, ale romantika je to paradní. Taková low-end romantika pro masy, nic jako "pred úsvitem" nebo "pred soumrakem", ale neurazi. ()

balba

Vtipná duchařská a romantická komedie plná drobných "kiksů ".Hodně mi to připomíná v některých momentech film Duch s P.Swayzem.Herecký výkon R.Witherspoon byl okouzlující. ()

Jonash87

Chápu, že to pro někoho je jen na dvě hvězdy. Je to romantická blbost, plná nesmyslů, o níž předem víte, jak dopadne. Ale kupodivu ten kýčovitý konec - i jak už to zde někdo psal - to částečně zachraňuje. Takže jako citlivka dávám nakonec za tři. ()

Aljak

Jedna z tých lepších romantických komédií, na ktoré sa dá pozerať aj viac krát. Milé, príjemné, v podstate aj napínavé a s množstvom vtipných situácií a hlavne dialógov. Mám rád Reese Witherspoon, aj Marka Ruffala - hoci im celkom pristanú aj dramatickejšie role, ale vidno, že ani v romantických komédiach nie sú vôbec stratení! Koniec filmu už takmer vyzeral bez happyendu, ale napokon to predsa len prišlo. Avšak v tomto prípade to vôbec nevadilo, práveže sa to tam celkom hodilo - možno aj preto, že to nebolo také silené a predchádzali k tomu situácie nasvedčujúce, že happyendu sa nedočkáme. Takže kto má chuť na romantiku, pri ktorej sa dá ešte aj zasmiať a zároveň je takmer celý deň v napätí ako to skončí - tak tento film je to pravé. ()

honajz2

Pamatuji si, že tehdy se mi ten film strašně líbil, bavil mě, ale rozhodně bych ho musel vidět znova. Už jenom kvůli tomu, že si z něj pamatuji velmi málo (viděl jsem ho totiž v roce 2013). Takže nějaké podrobnější hodnocení zde možná napíšu v budoucnu. Zatím nechávám 5* ()

shyster

Kvalitní romantický film, už ne tak komedie - pár fórků tam je, ale kvůli tomu bych z toho nedělal komedii. Reese začíná být pomalu moje favoritka (sorry Naomi), opravdu to zahrála dobře. I Mark Ruffalo není zlý. Reese + Mark + povedený hudební doprovod = ***. Pokud jste ale něžného pohlaví, tak si přidejte * nebo i **. ()

Rodriguez

Oddychová romantická komedie s přímočarým dějem o kterým víte dopředu jak dopadne. Sympatická Reese s neotřelým Markem dodávají švih celému filmu. Zase jsem si poplakal. 80% ()

Elyssea

Hezká milá Reese a nekonečnou zásobou sympatií oplývající Mark = dokonalá dvojice. Trochu prvoplánové, ale potěšující minidrama říznuté komedií, které vám zcela nenápadně podsouvá pár moralitek, které mu ale milerádi odpustíte. Příjemné, dokonce velmi:) ()

Aelita

Co když je to pravda, že když se smíchá dohromady Duch (1990), Pět dní se Summer, Pravá blondýnka, Hulk z Avengers (2012) a klasická Šípková Růženka, tak vznikne A co když je to pravda? ____ Lehlký, romantický a pohádkový příběh o moci i bezmoci moderní medicíny. ()

Streeper

Film patří mezi ty hezké oddechové filmy, které neurazí, ani moc nenadchnou. Dvojice Reese a Mark jdou k sobě perfektně. U filmu jsem se zasmála, poplakala a i když to není zrovna ten nejperfektnější film, tak je to film, na který se ráda podívám znovu. ()

baaaja

Nevtíravej humor, vtipný příhody a tak celkově příjemná komedie s hereckým obsazením který neurazí :) o Reese Witherspoon jsem neměla nijak valné mínění, ale do tohohle žánru se její sladkej xichtík přesně hodí ;) ()

Lopic

Pohodová romantická komedie, u které jsem se ani trochu nenudil. Stopáž je krátká, takže film velmi rychle uběhne a s takovou sympatickou dvojicí to není žádný div. A Reese není jen sympatická, ale taky pěknej kus :) ()