Skupina zlodějů se vloupá do kanceláře obchodníka s uměleckými předměty, kde nalezne trezor. Avšak místo vzácných uměleckých děl, skrývá tento trezor jiné překvapení:bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřena posledních sto let. Díky této kryptě je Draculovi umožněno dostat se na veřejnost a rozpoutat tak jeho starověký teror vůči modernímu světu a všem, kteří se s ním setkají. Dracula společně s Abrahamem Van Helsingem, který zná hraběte Draculu již z minulosti a pracuje jako anglický obchodník se starožitnostmi a Simonem – jeho pomocníkem, se vydává na cestu do New Orleans, které kdesi ukrývá dceru Vana Helsinga - Mary, kterou Dracula míní nalézt. (SPI Film)

HoneyBunny

Ano, je to kravina, ale docela mě bavilo na to koukat, hlavně díky ucházející režii a pár mrazivým místům. Kde je zakopán onen pověstný pes? Samozřejmě to svedu na hlavního představitele. Sice se snaží, ale vůbec neděsí a chemie mezi ním a Jennifer Esposito skoro vůbec nefunguje (možná by to chtěla víc společných scén). ()

Fingon

Byl to jen můj dojem, nebo ta příšernost, co Dracula (btw, jeden z nejhorších Draculů co jsem kdy viděl) s takovým zalíbením sledoval, byl klip Marylina Mansona? Brrr, děsivé... Víc než samotný film. ()

klerik

Teenagerský Dracula. Skutočnejší horor ako VRESKOT s charismatikým Gerardom "Attilom" Butlerom, neschopným Van Helsingom a trápnym J.L. Millerom. Úvodné titulky navodia super atmosféru a aj počas filmu cítiť, ze sa tvorcovia snažili zabŕdnuť do poctivejšieho hororového remesla ako je vyvražďovačka. D 2000 síce ostáva vyvrazdovačkou, no s veľmi zaujimavým koncom, aký by ste v teenagerskom filme určite nečakali... ()

Jinny

Rozhodně ** nechci tvrdit, že Dracula 2000 je ostuda kinematografie - inu existují bohužel filmy, které nezachraňuje vůbec nic a i když charisma Draculy v tomhle dílku rozhodně nedosahuje úrovně takového Garyho Oldmana, tady se mi aspoň docela líbil videoklipovo-reklamový styl. ()

SOLOM.

Dracula je řadu let věcným tématem pro spoustu filmařů, nicméně opravdové úspěchy slavil především ve starších filmech (za dob Lugosiho, Christophera Leeho, ale třeba i Franka Langelly). Většina těch novodobých upířích kousků (ve většině z nich ani o Drákulu nejde) za moc nestojí a kopírují jeden druhého. Patrick Lussier to riskl a přišel s vlastním nápadem, jak z tohoto tématu vytřískat co možná nejvíce. Měl k dispozici i docela slušný rozpočet (54 milionů dolarů), několik dobrých a známých herců, přesto moc velký úspěch neslavil. Mohla za to samozřejmě i ona odlišnost a fantasie samotných tvůrců – kteří se dle mého nechali až moc unést, přitom zas až tolik kvalitní podívané nám nenabídli.   Poněkud akčnější úvod určitě nebyl na škodu, přestože všichni tak nějak tušili, co že se skrývá v zapečetěné stříbrné rakvi. Drákulův nástup na scénu nebyl zas až tak marný, jeho představitel Gerard Butler měl i docela charisma, nicméně potom se to začalo celé spíše zvrhávat v jakousi upíří parodii. Van Helsing, pijavice, Drákulova krev, spojení s Ježíšem a Jidášem – no tvůrčí fantazie nemá hranic, nicméně tady už to trochu přehnali. Ono by mi ani nevadilo to jejich tvrzení, že kníže Vlad byl vlastně jen jedním z jeho jmen a Dracula je mnohem ale mnohem starší, jenomže starý dobrý Van Helsing je moc brzy odklizen ze scény a zbytečně moc prostoru tu dostává jeho nešikovný pomocník Simon a dcera Mary. Škoda, že jí nehrála pohledná Jennifer Esposito, to bych si to užil určitě mnohem více.     Kromě hromady klišé však nemůžu tvůrcům upřít ani fakt, že se jim povedlo „zplodit“ i několik slušných pasáží s dobrou atmosférou a celkem dobrými speciálními efekty.50% ()

eraserhead666

No, ehm, prvních zhruba 20 minut to šlo, až jsem si říkal, že by konečně úpírský film, kterej mě bude bavit?, pak jsem u toho začal usínat a nakonec jsem to ani nedokoukal. Už se pomalu začínám těšít, až konečně narazím na upírák, kterej mě mile překvapí. To by ale asi museli natočit remake Nosferatu. ()

JASON_X

Tak záživné, výživné a mocně relaxační béčko to mohlo být, kdyby... Kdyby Mary nehrála tak nesympatická a hnusně opižlaná pizda, nebo ještě líp kdyby její postava ve filmu vůbec nebyla. Kdyby Simona hrál někdo (kdokoliv) úplně jiný než Miller, nebo ještě líp kdyby jeho postava ve filmu vůbec nebyla. Kdyby Draculu hrál někdo (kdokoliv) úplně jiný než Butler. Kdyby v tom bylo míň Jéžíše a všeho křesťanského modlářství. Kdyby Seven of Nine konečně ukázala prsiska. Kdyby finále nepřišlo s tak retardovaným vysvětlením Draculova pravého původu a kdyby upíři taky jednou konečně vyhráli. Zkrátka kdyby v tom hráli úplně jiní herci a byl to úplně jiný film, napařím mu nejmíň čtyři hvězdy. ()

bouncer

Nepovedené zpracování tak dobré horrorové postavy Dracula - špatní herci, nepovedená stylizace. Nechápu, jak přišel autor na to, že Dracula je vlastně Jidáš. Trošku přitažené za vlasy, nemyslíte??? ()

Terva

Příběh začíná na lodi Demeter, která je na cestě do Anglie. Píše se rok 1897. Skoro nic neříkající začátek pomine a mi se přenesem do Londýna roku 2000. CITÁT - Už vyšlo sluníčko............... Mary má sny, celý život. Sny o někom, koho nezná. A nejednou ten někdo, začíná být velmi realistický. Jen divák zatím tuší, kdo to je. Mary to zatím neví a my jí to nepovíme. CITÁT - Mám já nějaké strašlivé tajemství??.............. Van Helsing a Dracula se dostávají do naší doby, protože jejich souboj ještě není u konce. Už trvá věky. Bude tento souboj poslední a najde vítěze? Souboj, kdy jeden z nich zemře? CITÁT - Chce mojí duši........... Situace se vyhrocuje. Dracula řádí a upírů je v Londýně čím dál více. Van Helsing začíná mít existenční problém. CITÁT - Nikdy nepodceňujte obchodníka se starožitnostmi............... Upírům prý pomáhá pannenská krev, ale těžko věřit, že krasavice, kterou si Dracula vyhlédl, je panna. Ale zase nutno podotknout, kdo by se na to koukal, kdyby si Drakula vybral svůj "ročník", myslím ten jeho původní. Kdysi jsem na Play Stationu 1 hrál velmi dobrou hru. Jmenovala se Legacy of Cain. V této hře chodil Kain světem, pil krev, cestoval někdy jako mlha, jindy jako hejno netopírů a jednou nebo dvakrát cestoval jako vlkodlak. Zdá se mi, že tvůrci tohoto filmu jsou velmi inspirováni touto hrou.... Jen ty tři Draculovi pomocnice jsou původní "Helsingovské kočky" - nebudu je jmenovat, byl by to spoiler. K filmu samotnému jsem přistupoval s despektem a vůbec, ale vůbec jsem od toho nic nečekal. Už vůbec jsem netušil, že se mi to bude tak líbit. Nakonec velké překvapení, které možná ovlivní mé hodnocení k lepšímu. Z dílny Wese Cravena vylezl film s dobrým námětem, povedenou hudbou a celkem solidními triky. Jen kamera lehce pokulhává a nic vyjímečného nepředvede. Možná by to chtělo známější herce, hlavně Draculu (Gerard Butler) a Simona, kterého hrál Johnny Lee Miller a předvedl jen svou kamenou tvář. Z ženských představitelek se mi nejvíce líbila Selina (Jennifer Esposita. Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a v americkém Los Angeles. Závěrečné titulky jsou také celkem povedené a dobrý hudební doprovod se zajímavými kresbami vás nutí je dokoukat celé. Ve filmu zazní, mimo jiné, "One Step Closer" skupiny Linkin Park, "Bloodline" od Slayer http://www.youtube.com/watch?v=YUPoi16rTqU nebo "Avoid The Light" skupiny Pantera. Některé filmy dokáže člověk ocenit až po několika letech. Film starý třináct let jsem dnes viděl poprvé. ()

liquido26

Myslím si, že příjemné oživení Drákulovské tématiky. Hodně dobrých nápadů (např. závěrečné vysvětlení Drákulovy podstaty, způsob, jakým se Van Helsing udržuje naživu, lehké Drákulovo polidštění - třeba to, jak obdivuje metalový videoklip ...). Líbila se mi i narážka na starého Drákulu s Lugosim (Nikdy nepiji ... kávu:-)) No a Gerard Butler je charismatickej sympaťák. ()

corpsy

Rok 2000. Post-matrix doba. Vo filmovom priemysle obdobie, kde sa každý žáner bez rozdielov, rozhodol niečo z kultovky roku 1999 použiť. Väčšinou to bola temná atmosféra s coolovým pozlátkom, či už v akčných scénach, alebo v kostýmoch a výprave. A vlastne o tom je aj DRACULA 2000. Vlastne len o tom. ()

draculca

Butler je jako Dracula vynikající! Opravdu mě v tomto filmu ohromil. Jenom škoda, že film jako celek ho spíš táhne dolů. Zpracování se holt úplně nepovedlo. ()

slunicko2

Nejdelší reklama na Virgin, jakou jsem kdy viděl. 1) Celé zpracování se má k originálu jako margarín k máslu - vzdáleně to lze použít podobným způsobem, ale požitek téměř žádný. S poetikou Stokerovy knížky tento uniformní moderní akční údajně teenagerovský (to mě podrž) upírský snímek nemá nic společného. 2) Zpočátku akční krimi se v postupně mění v jakousi zřejmě hláškařskou parodii s naprosto bizarní pointou. ()

Chen

Nemohu říct, že jsem nečekal víc. Průměrných akčních hororů je na pultech videopůjčoven tolik, že ani ostré tesáky znovuvzkříšeného Draculy mu nepomohou prokousat se skrze ně. ()