1880. Drsný zákon Dalekého Západu nešetří ani Mexiko. Sara, dcera bohatého bankéře, a Maria, holka z rolnické rodiny, mají jen málo šancí sdílet stejný osud. Až do dne, kdy Tyler Jackson, zástupce bankovní společnosti New York Bank and Trust, zničí jejich rodiny, aby se nezákonně zmocnil mexické půdy a umožnil tak prodloužit americkou železnici. Jsou odhodlané pomstít své otce a ochránit svoji půdu. Obratem ruky se z dvou mladých dam stanou drsné pistolnice, které začnou útočit na pobočky banky Bank and Trust. Quentin je mladý a přísný inspektor, kterého vyslala newyorská policie, aby obě ženy zatknul. Odolá však kouzlu těchto dvou krásek? A jaké zbraně použijí na Tylera Jacksona? On a jeho lidé se pomalu začínají obávat jejich koltů. (oficiální text distributora)

+sfinx+

Komedie pro odreagování - nic složitého, ale ani stupidního. Po těch recenzích, které jsem četl (zdaleka ne jen tady) jsem čekal katastrofu, ale film mi ukázal jak daleko od pravdy jsou často ty rádobyodborné rozbory .. Skutečně největším tahákem jsou Cruzová a Hayeková, ale o vtip také velká nouze není a nebýt těch hrdinských proslovů a tisíckrát použitých vět, tak bych neměl, co podstatného vytknout. Zajímavě (v dobrém smyslu) působila i přestřelka ve vlaku a zpomalené záběry - jinde by to bylo jak pěst na oko, ale sem to nějakým způsobem zapadlo. ()

Mountain

Komediální western z dílny Luca Bessona, který zachraňují obě hlavní představitelky, jejich hluboké dekolty a finální přestřelka ve stylu alá Matrix. Slizký záporák Dwight Yokam je zapomenutelný a neustálé hádání Bandidas mě ke konci začalo nudit. Ještě štěstí, že film má pouze hodinku a půl. ()

peproch

Jako film prosté, legrační, akční, sexy. Politicky pověšené na teologii osvobození a sexy marxismus, které ospravedlňují tváří tvář bezskrupulóznímu hamižnictví a exploataci loupež. Je to film na koukání a klidně u toho můžete bejt stříklá, pokud se vám ty holky PC aSH  líběj. Mně moc ()

Sejkorka

Bez recenze 3* , nyní o jednu míň, 50%. A to ještě kvůli krasavicím inteligentním v hlavních rolích. I když inteligentní je vlastně jen jedna, druhá nezná nic jinýho, než koně a slepice. Ale aspoň jí otec zůstal na živu. Jakási variace na Zorra s Catherine Zete Jones. Povrchní, bez ladu a skladu. Ale ta Mária a Sára, 1* je pro ně. ()

Tucne.prasa odpad!

Autori vsadili na dve pipiny, ostatné šlo bokom. Problém ale je, že Hayek-ová nevie vôbec hrať. A dekolt Cruz-ovej je dosť nevkusný. ()