V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v Kalifornii, setká se stejně starou elegantní Annie, žijící s matkou v Londýně. Střetnou se v šermířském souboji, a když si po jeho skončení sundají přilby, zjistí, že jsou si k nerozeznání podobné. Zatímco v šermu byla úspěšnější Annie, Hallie zvítězí v partii pokeru. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapeně zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když jim dojde, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opět dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymění místo. Zatímco Hallie se vydává do Anglie jako Annie, její sestra se vydává za otcem do Kalifornie. Obě dívky jsou svými nově objevenými rodiči nadšené. Jenže zatímco dojatá Hallie se seznamuje s dědečkem a matkou, představí otec Annie svou snoubenku, nafoukanou vydavatelku Meredith, které jde zjevně jen o Nickův majetek. Když dívka zjistí, že svatba se má konat už za čtrnáct dní, volá Hallie do Anglie. (TV Nova)

petaspur

Nick a Elizabeth se před jedenácti lety rozvedli a v klidu si svůj megalomanský majetek rozdělili rovným dílem. Právě narozená dvojčata Annie a Hallie rovněž nerozřezali příčným řezem, ale pragmaticky si vzali každý jedno. Jenže nyní se na letním táboře potkávají obě slečny, zjišťují nápadnou podobu, stejná data narození i absenci jednoho z živitelů a v jejich malých hlavičkách se již rodí poťouchlý plán na obnovení rodiny spočívající v záměně identit prťavých konspirátorek. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10///+celí film jako komplex, Lindsay je ohromující a je tam dvakrát .-ú, doslova všechny postavy, film je nenásilný, vtipný a příběh je kouzelný, vyjímečně se povedl i dabing, a nemohu opomenout rozdílná prostředí -trošku škoda že sluha, chůva a děda nedostávají více prostoru, mno a nejspíš se nedočkáme pokračování po 10ti letech/// Tak si říkám jestli bych byl před 8 lety kdy film vznikl ještě více uchvácen, přecejen teď jsem starší a Annie ani Hallie již není moje věková kategorie, přesto vím, že bych byl uchvácen tímto filmem stejně. Důvod je zřejmí, zde se díky nejedné výbroné veci (děj, herci...) podařilo natočit vskutku kouzelný snímek, který se bude líbit i moji babičce a od doby natočení neztratil nic ze svého kouzla, kterým učaruje diváky./// Celkem 92%/// ()

misterz

Nikdy by som si nepomyslel, že kráľa všetkých rodinných filmov pre malých i veľkých nájdem práve u Nancy Meyers. Má všetko, čo čakám od špičkového rodinného filmu, ba ešte aj omnoho viac. Hlavné postavy sú neskutočne roztomilé, dejová linka má hlavu i pätu a je pútavá, je to zábavné, humorné, pohodové... Životná rola L. Lohan, už nikdy potom nezažiarila tak ako v tomto snímku. Môžem len odporučiť, na príjemne strávený čas spolu s rodinou ako stvorené. Videné v rámci - Project 52 Films by Woman. ()

HoneyBunny

Velice příjemná záležitost hlavně díky ústřední trojici, ze které mé sympatie přirozeně nejvíc náleží Quaidovi. Přiznejme si: kdo by nechtěl mít zazobanýho papínka s vinicí v Kalifornii a vzhledem Dennise Quaida? Jinak samozřejmě Past na rodiče je x-tou variací na Luisu a Lotku, ale tentokrát v americkém a neškodném vydání. ()

Carol Pifková

Tu bola ešte Lohanka Johanka slušné dievča teraz je to prefetovaná běhna, Ale ktovie možno to už robila za cukríky. Tak či tak jeden z jej lepších hereckých výkonov. ()

meave

Lujza a Lotka v americkom vydaní. Keď vezmem do úvahy, že film je fikcia a príbeh môže byť "ako v rozprávke", nemôžem dať menej ako 4*. Dievča/tá sú milé, vtipy zábavné a celkový dojem veľmi dobrý. ()

nash.

Rodinná komedie pro kterou mám slabost.. Spousta příjemného humoru, krásná Natasha Richardson, roztomilá Lindsay Lohan hned 2x, film, který neomrzí ani po několikerém shlédnutí.. :-) ()

Slarque

Velice podařený rodinný film je celý postavený na vynikajícím hereckém výkonu Lindsay Lohan. Díky práci trikařů není problém uvěřit, že sledujeme dvojčata. Na celém filmu je vidět, že producenti zbytečně nešetřili a výsledkem je svěží, svižná a vtipná podívaná. ()

Tomco

Heh. Ešte na strednej u nás na škole vyberali najlepších žiakov angličtiny z každej triedy. Nepýtajte sa ma na akú strednú som chodil, ale na to, aby ma vybrali mi stačilo vedieť rozoznať yes od no, a tak sa nás asi dvadsiatka šťastlivcov ocitla v kine :). Viete si predstaviť, ako asi chutí kino, keď zvyšok triedy rieši príklady z fyziky :). Ale nielen kvôli tomu má tento film moje sympatie. Je to proste príjemná, nenáročná zábava. Kde sú tie časy, keď dokázala zaujať aj vtedy ešte neskazená Lohanová? ()

Marze

Sentimentální remake filmu z roku 1961 s mimořádným obsazením a poselstvím napříč generacemi má velký komerční potenciál.Vhodné pro celou rodinu. Krásné béčkové akční hlášky typu To je velká škoda, vždycky dostanu to co chci. Pointa spočívá v tom, že po záměně dvou holčiček dvojčat v rodinách jsou rodiče překvapeni z jejich změněného chování. ()

anais

Dětem se to asi líbit bude, a to je účel. Jenže, tenhle film je příliš dlouhý, malá Lindsey Lohanová hraje příšerně (i když vzhledem k náročnosti jejího dvojího obsazení klobouk dolů), příběh je neuvěřitelně plytký, řekl bych zhollywoodizovaný. Původní film jsem viděl (knihu nečetl), a tatínek se tam rozhodně nechoval jako idiot, což se o jeho americké verzi říci nedá. Typický příklad disneyovského hraného přeslazeného slizu. (když nad tím tak přemýšlím, tak moje negativní reakci roznítilo hlavně vysoké hodnocení na csfd, které mi v tomto případě přijde jako neuvěřitelný úlet) ()

eraserhead666

Velmi zvláštní, tomuhle filmu nemám, snad až kromě jeho délky, co bych mu vytkl, ale nenalézám ani nic, co bych nějak vychválil. Z těch mnoha různých rodinných filmů určitě ten lepší kousek. A dobrá, budu trochu černě (stupidně) humorný - rajcuje-li vás Lindsay Lohan a máte-li pedofilní sklony, tak je to pro vás jako stvořené :-) ()

hansel97

Nancy Meyers jdou vztahovky. Tečka. I pro děti. Tenhle film je poslední, který mi z její filmografie chyběla a nějak jsem ho kvůli té "rodinnosti" odkládal. Je ale skvělý. Lindsay si pro sebe je v dvojroli schopná ukrást každou roli a už tady je vidět, jak obrovský talent to je, a jaká ho později bude škoda. Chytře napsané vtipy, skvěle zahraná dvojčata a super obsazení. Příjemný zážitek. ()

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)