Devítiletá Amanda žije v dětském domově. Rázná, sportovně nadaná raubířka se přátelí s laskavou vychovatelkou Diane Berrowsovou, která stejně jako ona není nadšena tím, že se musí vydat na setkání s Butkisovými, kteří chtějí Amandu adoptovat. Devítiletá Alyssa je dcerou ovdovělého milionáře Rogera Callawaye. Má vše, po čem touží, ale přesto jí chybí máma. Je sice potěšena tím, že se na prázdniny vydají do venkovského sídla poblíž jezera Minocque, ale šokuje ji otcova zpráva, že si hodlá vzít mondénu Clarice Kensingtonovu, kterou dívka nemá ráda. Když uslyší, jak Clarice pomlouvá její mrtvou maminku, uteče z domu. Zatoulá se nedaleko místa, kde je vybudován letní tábor, v němž tráví prázdniny děti z dětského domova. Amanda se vsadí s několika kluky, že zazvoní u dveří zdánlivě opuštěného domu, ve kterém prý straší. Je překvapená, když se dveře otevřou a komorník Vincenzo ji pozve dál s tím, že se má obléct na hostinu. Amanda je totiž Alysse k nerozeznání podobná. Vyleká ji obraz na stěně, který je jejím portrétem, a také strašidlo, jímž je ve skutečnosti Clarice s pleťovou maskou na obličeji. Uteče z domu a v lese se srazí s Alyssou, která právě utekla z tábora. Dovedla ji tam Diana v domnění, že je to Amanda. Dívky se rychle dohodnou, že si na den vymění role. (TV Nova)

Krt.Ek

Film, který mi připomíná Past na rodiče s Linsday Lohan v hlavní roli. I zde jde o dobrovolnou záměnu dvou dětí (děvčat), které jsou si nesmírně podobné. Tentokrát to sice nejsou sourozenci a namísto jedné herečky jsou ztvárněny opravdovými dvojčaty (Olsenovy), ale i přesto je podobnost obrovská. Otec a patronka netuší, že dítě o které se starají s nimi nemá nic společného, otec se chce oženit za velmi nepříjemnou slečnu a to určitě ještě není všechno. Ale jelikož jsem výše zmíněnou PnR viděl dříve je pro mne jasnou volbou. I když tento film taky není špatný. 60% ()

Jirkacek

Snímek Malé dohazovačky jsem kdysi zahlédl v televizi a jaksi mi utkvěl v paměti, když jsem malinkou část děje chvíli sledoval. Od té doby uběhlo pár měsíců a vzpomněl jsem si na něj poté, co jsem na tuto rodinnou komedii náhodou narazil na youtube. A protože mne tenkrát průběh filmu docela zaujal, okamžitě se rozběhl na obrazovce naší televize. Vše začalo představením devítiletého sirotka Amandy Lemmonové (Mary-Kate Olsenová), kterou se chystala adoptovat rodina Butkisesových, známá svým sbíráním dětí (Harry - Ernie Grunwald ) a Fanny Butkis - Ellen-Ray Henessy). Malá dívka si přála, aby ji adoptovala hodná sociální pracovnice sirotčince Diane Barrows (Kirstie Alley), která by to chtěla udělat, ale úřady by ji nesvěřily kvůli jejímu nízkému platu a také nebyla vdaná. Jednoho dne děti ze sirotčince odjely na letní tábor, který na svých pozemcích u jezera nechal postavit bohatý vdovec Roger Callaway (Steve Guttenberg), který bydlel ve velkém domě naproti jezeru. Netrvalo dlouho a Amanda potkala jeho dceru Alyssu (Ashley Olsen), která jakoby jí vypadla z oka a která se právě vrátila z internátní školy, jen aby zjistila, že se její otec chce oženit s Clarice Kensingtonovou (Jane Sibbett), které šlo hlavně o jeho peníze. Obě dívky se ihned domluvily na výměně svých pozic, aby poznaly jiný život. Zatímco Amanda prožívala bohatý životní styl Alyssy, ta se nastěhovala do tábora. Obě se zároveň seznamovaly s rodiči druhé a zjistily, že Roger a Diane by byly perfektní pár. V zoufalé snaze je spolu seznámit, dívky naplánovaly setkání mezi Diane a Rogerem a doufaly, že se do sebe zamilují. Po tom, co se Roger a Diane jednou odpoledne skvěle bavili a koupali spolu v jezeře, Clarice donutila Rogera, aby posunul svatbu z příštího měsíce na další den. Amanda v roli Alyssy zjistila, že Clarice plánuje její odeslání do internátní školy v Tibetu po svatbě s Rogerem. Mezitím Alyssa jako Amanda byla odvezena do rodiny Butkisů, přičemž vzápětí vyšlo najevo, že jejich adoptované děti využívají jako lacinou pracovní sílu v rodinné firmě na zpracování kovů. Zhruba dvě hodiny před svatbou Amanda prozradila rodinnému komorníkovi Vincenzovi (Philip Bosco) , že není Alyssou. Vincenzo pak navštívil Diane v sirotčinci a vyprávěl jí o tom, co se dozvěděl. Diane dorazila do kovošrotu Butkisů pomocí vrtulníku, aby vyzvedla skutečnou Alyssu a přivedla ji na svatbu. Mezitím se Vincenzo a Amanda snažili svatbě zdržováním zabránit. U oltáře Roger váhal, aby řekl: „Já ano,“ a přitom vzpomínal na všechny dobré časy, které měl s Diane a uvědomil si, že se do ní zamiloval. Diane najednou vtrhla do kostela s Alyssou a v tu chvíli Roger přiznal svou lásku k vychovatelce ze sirotčince. Poté ponížená Clarice obvinila Alyssu, že sabotovala jejich svatbu, ale Vincenzo ji zastavil. Když Clarice odcházela pryč uličkou, skutečná Alyssa vystoupila zpoza Diane a Clarice pochopila, že existují dvě Alyssy. Pokusila se dívce dát facku ale Diane včas vystoupila vpřed a klidně ji řekla, že má něco na zubech. Ponížená Clarice pak odcházela z kostela, přičemž jí Alyssa ještě více ztrapnila tím, že jí roztrhla svatební šaty. Překvapený Roger tak pochopil, že měl celou dobu u sebe Amandu a uvědomil si, že obě dívky uspořádaly jejich setkání. Poté se Roger a Diane políbili a nastoupili na kočáru taženém koňmi a řízeným Vincenzem, aby projeli Central Park. A byl konec svěží komedie, která mne velice bavila a ze srdce jsem se několikrát zasmál. Nevědomky jsem malým dívkám držel palce a přál si, aby vše dobře dopadlo, což se také stalo. Z toho jasně vyplývá, že mě děj do sebe vtáhl jako mohutný šluk kuřáka, který si vychutnával svou oblíbenou cigaretu. Zkrátka mne film velmi bavil a určitě se na něj s odstupem času zase někdy podívám. Suma sumárum, komedie Malé dohazovačky ode mne získala čtyři dohozené hvězdy ****. () (méně) (více)

Lilloos

Olsenky nikdy nebyly žádné extra herečky, ale u dětských rolí se to dá skousnout. To se rozhodně nedá říct o dospělých ženských postavách. Protivná macecha měla svým způsobem v popisu práce přehrávat, ale "sympatickou" maminu bych viděla úplně jinak. Místy jsem se skvěle bavila (strašidelný dům), místy to už bylo moc mimo (závěr - svatba), ale celkově příběh má hlavu a patu. ()

Tyny

Na The Parent Trap to rozhodně nemá, ale bavilo jsem se u toho. Celkem příjemná a zábavná komedie až na to, že chvílemi se mi to zdálo až moc přibarvované a přehnané. Jinak to beru jako film pro děti, kterým se určitě bude líbit mnohem více. Na druhou stranu s tímto filmem žádný problém nemám, dobře jsem se u něj bavila. ()

monolog

Jsou to sice dneska již docela pěkný ženský, dokázaly toho v životě mnohem víc, než by mě třeba jen napadlo, že bych někdy mohl dosáhnout a to ještě mnohem dřív než mi dneska je, mají svou vlastní kolekci oblečení, vlastní kdovíkolik milionů dolarů a jánevímcoještě, ale nikdy mě jejich filmy nebraly. Rozhodně ne ty, kde jim je víc jak dvanáct třináct, protože pak jsou to opravdu hovadiny, který točí jenom proto, aby si užily. Ale ve svých prvních rodinných komediích se mi líbily. Tady tento film navíc dal i další příležitost Stevu Guttenbergovi, kterýho je opravdu škoda, že moc nehraje. Sice s ohranou zápletkou, kterou asi ukradli už Luiselotě (pro neznalce maminka z knížky Luisa a Lotka), ale jinak fajn rodinná komedie se vším, co si pod tímhle slovním spojením člověk dokáže představit. ()

• Kemp ve filmu je ve skutečnosti "Camp Mini-Yo-We" ve městě Muskoka v kanadském Ontariu. (ČSFD)