Detektivní příběh začíná objevením mrtvoly Josky Sedláčka. Muž byl zavražděn. V podezření je téměř celá vesnice, protože mladý Joska byl nejen velmi atraktivní a záletný muž, čímž proti sobě obracel nevraživost mnohých mužů a žen, ale mimo to honil v družstvu lidi do práce a nic jim neodpustil. Rozplétá se klubko vztahů na malé vesnici, kde každý vidí do talíře tomu druhému. Podezřelých je několik, k vyřešení vraždy však přispěje až jistý pokus majora Háska (E. Cupák)… (Česká televize)

johnnie78

Poprvé jsem tenhle film viděl asi v osmi letech a pamatuju si, že jsem se u něj docela bál. Včera jsem se na něj ze zvědavosti kouknul znovu a vlastně jsem byl příjemně překvapen. Stísněná, dusná atmosféra komunistické vesnice, kde to stojí všechno tak nějak za hovno, plus geniální hudba Jiřího Svobody. Trochu mi vadilo, že vrah se přiznal vlastně sám, jako deus ex machina, že k jeho objevení nepřispěla žádná detektivní dedukce, byť byl Cupák jako hlavní detektiv výborný. ()

mFranta

Souhlas s uživatelem slunicko2. Na podobných filmech sleduji zejména to, jak vypadalo okolí. Zmar, špína a nekulturnost prostředí. Vesnice v naprosto příšerném stavu. Každý ví o každém všechno, to vše korunováno množstvím laciného alkoholu. Jinak naprosto průměrná detektivka z té doby, kde nelze čekat žádné překvapení. Je vidět, že peněz na výrobu nebylo mnoho. ()

Hombre8

Za mne na televizní film slušný příběh, výborné obsazení i herecké výkony. Zejména Sklenčka, Krška a samosebou Edoš. Dramaturgii ani režii není (na rozdíl od bezpočtu jiných, mnohem lépe hodnocených snímků) co vytknout. Prostě další případ toho, že někdo, kdo už je tu třeba dlouho a tím pádem má automaticky patent na rozum, napíše jako jeden z prvních k danému filmu negativní hodnocení a ostatní už jen bééé... ()

Epikuro

Hluboké, lidské a smysluplné. Severské pojetí. Myslím, že současní tvůrci by se mohli poučit, že nízkorozpočtová incsenace neznamená laciná show. Herecky i řemeslně více než chvalitebné. ()

PORTER44

Koukatelná detektivka o vraždě v místní vesnické hospodě,herecky výkony docela dobré,krimi zápletka a napětí průměr. ()

polyk1

Vcelku dobrá krimi, točená v reáliích. Jen ta příšerná postava v podání herce Martínka - pomocník VB co věděl kdo kdy s kým a kdo co kdykoliv mněl k snídani, obědu i večeři a každého měl prolustrovaného - sen každého totalitního zřízení. ()

kavralajka

Hutná atmosféra, pomalé tempo a zajímavé rozuzlení+hvězda navrch za Edu Cupáka. Jeho hlas je totiž nepřekonatelný 😃 ()