Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

RomanHyde

Možná jsem příliš přísný, ale opravdu Slečna drsńák je jednoduchá sterilní zábava bez špetky originality. Najde se pár světlých momentů, ovšem ten zbytek to vše strhává dolů. Měla to být satira, mě to však místy přišlo až trapné. Film je to vyloženě americký a pro Američany, kteří jsou schopni ve větší míře strávit "pohybující se barevné obrázky". .. Evropan se již potkal s kulturou a proto potřebuje i u jednodušších komédií nějaký obsah, který by jej donutil zapřemýšlet. Bezduchá zábava nám patrně není (i podle zdejšího hodnocení) až tak blízká. ()

petikacka

Vtipná komedie o neomalené a nevychované agentce FBI, která je nucena souhrou okolností, vystupovat na soutěži MISS jako soutěžící, která na to nemá absolutně žádné předpoklady...Pouze díky pomoci vysloužilého poradce Michaela Cainea se jí podaří probojovat do finále soutěže a zároveň vypátrat pachatele atentátů soutěže...Za mě 85% ()

Berry

Dobrá komedie, která JE sice na věčné téma proměny ošklivky v krasavici, ale i přes to je to víc než jen obyčejná (a předvidatelná) zábava. Sandru Bullock mám ráda a kromě Nebezpečné rychlosti je tohle asi můj nejoblíbenější film s ní. Benjamin Bratt hrál tak nějak normálně, ale zato Michael Caine hrál skvěle. Pár vtipů je možná trochu zkažených, ale naštěstí převažují ty opravdu vtipné! tři a půl hvězdičky... ()

Bozvav

Scénář nezajímavý, dialogy nablblé, pointa v nedohlednu, ale nějaká ta sranda byla. Sandra se v roli vcelku našla. Takže za mne 45%. ()

zdeny99

Ujetá komedie s detektivní zápletkou z prostředí volby Miss USA. Trošku parodie na bondovské filmy a zároveň i inteligentní utahování z missek. Rozhodně velká role pro Sandru Bullock, která mě opravdu překvapila. Chvílemi jakoby hrála komisaře Juvea v sukních. Anebo snad v plavkách? [26191. hodnocení, 324. komentář, 59%] ()

Johnny

Pohodová komédia satirujúca súťaže miss a všetko okolo nich. Výborná Sandra Bullock zvládla zmenu z boxujúcej agentky na očarujúcu misku a výkon Michaela Caina je úplne skvelý. Výsledok je komédia s mnoho vtipnými momentami (ako napr. víťazka, naivná blondína študujúca jadrovú fyziku)... ()

Kochanski

Průměrná komedie o ošklivém kačátku, které ale není ošklivé ani když má být!!!! Nevím .... některé scény jsou celkem vtipné, ale ta celková pointa?! Takovou detektivku by vymyslela i Miss Alabama:-) ()

Mike.mk1

Náhodou já jsem se u toho docela nasmál, Sandra coby tvrďačka, která ze sebe musí udělat naivní modelku byla skvělá. ()

Marsello

V tomto tu sa môžem na Sandru Bullock pozerať stále. Strašne sa mi tu páči a ani neviem prečo. Proste je to krásna ženská. A Caine je tu tiež pre mňa niečo viac ako pre ostatných. ()

Krchy

Po *Něco na té Mary je* moje druhá volba, potřebuji-li nenáročnou oddychovou komedii na zabití odpoledne. A k tomu Sandra, takže vládne spokojenost. ()

Hapretor

Opravdu hezká Bullocková, opravdu trapný B. Bratt, ne úplně stupidní děj, ne úplně nuda, ne úplně špatné herecké výkony. Na filmu se mi vlastně líbila nejvíc ona S. Bulock. Sluší jí to a hraje dobře. Oddychovka pro zabití času. Jinak nic významnějšího. ()

gombarix

- - - brýle Sandře Bullockové na nose moc dlouho nevydrží, takže zbytek filmu je standardní akčně-romantická komedie s nezbytným morálním poselstvím, ke které není důvod se vracet. ()