Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

Trixi

Samosebou,že tohle není bůh ví jaký film k zamyšlení,ale mě vždycky dobře pobaví a toho si na něm cením. Navíc Sandra je bezva, takže ať si říká kdo chce, co chce - u mně má tenhle film plný počet bodů. ()

Agarwaen

1 hvězdička za Sandru, který to jako vždy sluší, jedna hvězdička ze soucitu pro Michaela Caina, že na starý kolena musí hrát v tomhle a tu poslední dávám proto, že jsem se přece jen několikrát zasmál. ()

hlína

Jakž takž inteligentní komedie, která se rozhodně ani trochu nevysmívá stupiditě soutěží krásy.... Ale já vážně chci světový mír..... :o) ()

Inozuka

Spojení Bullock, Caine a Shatner je už samo o sobě dost vtipné a tak tahle komedie u mě prostě propadnout nemohla. A skutečně jsem se celkem bavil, což se u US mainstreamové komedie zas tak často nestává. Pochopitelně jsou tam všechna klišé, které může divák očekávat, ale na druhou stranu i spoustu fakt dobrých gagů a hlášek. Když to člověk bere s nadhledem, musí ocenit jak komediální talent i krásu Sandry Bullock, tak i řadu rejpanců do celého toho přitroublého institutu Miss. Vidím to tedy mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, vzhledem ke zdejšímu trestuhodně nízkému hodnocení pálím na čtyři ... ()

Moly odpad!

Slečnu drsňák jsem viděla už několikrát, vždy s dabingem, naposled cca před 10 lety. Pamatuji si, že to nebyla nejtřeskutější taškařice všech dob už tehdy, ale říkala jsem si, že nějaká průměrná romantická a především nenáročná (ale zase ne úplně blbá) komedie by mi přišla vhod. Tohle píšu po první půlhodině filmu a musím říct, že takhle otrávená ze sledování filmu jsem nebyla pěkně dlouho. Ten film nejen že vypadá hrozně (budiž, není to zrovna novinka na trhu), on opravdu hrozný je, a to v podstatě v každém ohledu. Ještě jsem ochotna přistoupit na námět (který je sice blbost, ale stejně tak Pravá blondýnka, která ve srovnání s Miss Congeniality vychází o slušný kus lépe), nemohu však přejít jednak odfláknuté herectví a především rádoby humor, který se (přinejmenším v již zmiňované úvodní půlhodině) opírá výlučně o šovinismus a homofobii. Nikdo z postav tam není sympatický. Všichni jsou povrchní, všichni mají předsudky a hodnotí ostatní pouze na základu vzhledu a genderu, hlavní postavu Gracie nevyjímaje, o které si patrně tvůrci myslí, že je/má být feministka. Není. Ano, je to agentka, která se potýká s ústrky a kterou její kolegové neberou vážně. Ale taky je to děsná kráva. ()

Nix

Sandru mám rád a dobře se na ní kouká a jako drsňačka je super. Ale film je prostě blbost. Průměr to určitě je a ani to výkon Sandry nevylepší. Ale světlé momenty tu taky najdete. ()

Ceberus

Velmi příjemná inteligentní komedie bez jakéhokoli sexistického či fekálního humoru. Nerozumím těm chabým hodnocením - asi tam lidem chybělo, aby někdo lovil korunku ze žumpy nebo nebo aby se finalistky na party navzájem zeblily nebo já nevím... Celý film rychle uběhne, vůbec jsem nekoukal na hodinky. Jediné mínus je snad chrochtavý smích, u něhož netuším, jestli to zbabral dabing, nebo jestli je tak pitomý i v originále. :) Vedle Sandry Bullockové si své role jistě užili také Michael Caine a William Shatner. SPOILER: A zatímco Benjamin Bratt před sedmi lety v Demolition Manovi Sandru pouze okukoval, tady si ji mohl konečně taky políbit. :D ()

src

Prijemna oddechova komedie, kde Sandra Bullock ukazuje, ze nepatri do stareho zeleza. Navic je to spolu s Meg Ryan snad jedinna herecka, ktera dokaze zahrat osobu o polovinu mladsi aniz byste se tomu divili. Jednoznacne prijemne prekvapeni se spoustou vtipnych scen (hlavne ty s Michaelem Cainem) i nezbytnym sentimentem. ()

MRPitivier

Zajímavý snímek, kdy z obyčejné, nepříliš atraktivní dámy od policie, stane tajná, svůdná agentka! Slušný nápad! To jsou pozitiva! Z hereckých výkonů není žádný oslnivý a v půlce příběhu je Vám jasné, jak to dopadne! Humoru moc nenajdete, snad pokusy! A trochu naivní scény s tím, kdy to chce jeden z herců zabalit jsou dosti přetažené a trapné! Takže slabší snímek, bez vtipu! Jsou i lepší komedie! ()

Rodin

No to tedy EHM. A prosil bych zdvořile Michaela Cainea, aby mi tohle podruhé už nedělal. Až ho někdo potkáte, tak mu to, prosím, přeložte. P.S.: Největším zážitkem je nynější zjištění, že na Slovensku to běželo pod názvem Miss špeciálny agent. To je tedy poprvé, kdy jsem se v souvislosti s tímto kouskem opravdu od srdce zasmál. ()

chicab8

Asi jsem sentimentální, ale já ten film mám skutečné ráda. "Drsná" policajtka se zbytky piva a bifteku na zubech, Michael Caine jako homosexuální návrhář, puf a máme modelku, nic nového pod sluncem a přesto kouzlí úsměv na rtech. ()

Farley

Existuje jedinej film, u kterýho se u nás umí sejít celá rodina a pokaždý si ho vychutnat. A je to právě tenhle. Proč tak malý hodnocení? Ne vážně, lidi, je to komedie. Legrace, sranda. :-) Navíc Michael Caine tu prostě nemá obdoby. Nemá. :-D Interakce se Sandrou je jen vrchol. :-D Navíc i dabing geniální. "Promiňte? Soustředil jsem se na kus částečně rozžvýkané krávy, převalující se ve vaší roztomilé tlamce." :-D Pokud si tenhle komentář náhodou někdo čte a náhodou to ještě neviděl, radím: Neřidtě se komentářema tady. Je to fain film, hurá do něj. :-) Osobně, kdybych si měl vybrat mezi téměř čímkoliv s Jimmem Carrym a tímhle, beru Slečnu Drsňáka. :-) ()