Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

OG_Swifty

Nejdřív je to hrozně trapný, jak Sandra Bullock hraje tomboye z FBI, ale pak se to celkem rozjede a dá se to snést. Michael Caine spolu se Sandrou drží celý film, zbytek je jen casting. Průměr, víc si tenhle film, ve kterým rozbijou nos Miss Texas, nezaslouží. ()

Martin741

Hoci mam Sandru Bullock ako herecku dost rad, sama neutiahne celu komediu. Film ma hluche miesta a prazdne dialogy, no a reziser Donald Petrie je len rutiner - sice zrucny, ale iba rutiner. Za rok 2000 dam urcite vyssie Fotr je lotr s kvalitnym zydom Benom Sztillerom a aj Vesmirni Kovbojove od VychodnehoLesa su podstatne vyssie : 69 % ()

Flaxik

no to jsem se holenku nasmál. Ještě že tam byla Sandra Bullock, za ní dávám obě hvězdy, jinak to byl úplně marný film ()

C0r0ner

Tady vzal scénář za své už při prvotním plánování a podle toho to taky tak vypadá. Trapná a ubohá taškařice, kde se člověk usměje jenom ve chvíli, když začnou závěrečné titulky, je zářným příkladem toho, že i s komedií se to musí myslet vážně, aby za něco stála. 25% ()

Dannysek4U

Predvidatelnost v tomle pripade neni nic, na co by stalo nadavat, vzdyt je to popcorn jak stehno. Navic se sem tam mihne i docela dobrej for. Michael Caine je hypersekac, jen skoda, ze to Sandra ze zacatku tak udesne prehrava. ja myslim, ze na odpocinek dobry. Jen to chrochtani je des ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Sandra Bullock, Nejlepší filmová píseň - "One In a Million" - Hudba a text Staffan Olsson ()

pakobylka

Komedie, která se může pochlubit poměrně originálním námětem i zpracováním. Ví, že musí tlačit na pilu, aby uspěla, leč občas tak činí v nevhodných místech a nevhodným způsobem. Nicméně - i tak to ustojí, byť s trochu pochroumanou vizáží ... buranská i elegantní, využívá obě svoje polohy. ()

Juto

Dobre, je to hlúpy film s premyslenou a smiešnou zápletkou a je predvídateľný. Ale je to veľmi zábavné. Sandra Bullock má takú víťaznú a sympatickú osobnosť, má výborný spôsob ako dosiahnuť, aby filmy v ktorých hrá, vyzerali lepšie ako v skutočnosti sú. Má tiež talent pre komédiu, ktorá je nepopierateľná. Nenapadá mi žiadna iná herečka, ktorá by mohla túto rolu vytiahnuť. 6/10 ()

otík

Velmi zdařilá komedie se Sandrou Bullock v hlavní roli nevzhledné agentky FBI, která projde zkrášlovací kůrou, aby byla hodnověrnou členkou týmu misek, do kterého je nasazena kvůli hrozícímu bombovému útoku. Podařilo se zde skloubit jak akci, tak i humor a výsledkem je pohodová zábavná akční komedie. ()

UhLee

(5/10). Komedie, která má svoje světlé a silné momenty. Většinu času je to ale spíš takové nemastné neslané, až místy trochu cringe. ()

Sokkk_y

Sandra Bullock zde konečně něco zharála. Sice její výkon nebyl nějak oslňující, ale myslím si, že se nejlépe ze všech současných hereček hodila na tuto roli. Ale k filmu. Petrie spojil dvě odlišná témata thriller a komedii a výsledek je celkem více než uspokojivý. U snímku jsem se zasmál a ani moc nenudil. Prostě lepší průměrný snímek;o). ()

Karush

Miss Congeniality je celkom vydarená komédia vhodná na popoludňajší relax. V skutočnosti Michael Cane oživuje film presnejšie scenár, ktorý postráda akúkoľvek originalitu. Divák sa pobaví na niektorých veľmi podarených momentoch, ale záver, ktorý máme možnosť vidieť v každom druhom filme a niektoré vynútené vtípky zhadzujú film späť do priemeru. ()