Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná, nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Když se kvůli její chybě zkomplikuje akce proti ruské mafii, rozhodne se její nadřízený odvolat ji z případu teroristy, který si říká Občan a právě poslal úřadům další oznámení o chystaném útoku v podobě hádanky. Přesto je to právě Grace, kdo z ní vyčte, že k dalšímu útoku by mělo dojít na soutěži Miss USA. Je rozhodnuto proniknout do zákulisí a nastražit na atentátníka past. Součástí plánu je agentka, která má být nasazena do soutěže jako jedna z adeptek na titul. Při vyhledávání v databázi se ukáže, že jedinou možností je Grace. Společně navštíví organizátory soutěže, ředitelku soutěže Kathy Morningsdaleovou a moderátora Stana Fieldse, aby je přesvědčili, že potřebují agentku dostat mezi pět finalistek. Grace pošlou za bývalým prominentním poradcem Victorem Mellingem, který je z ní sice v šoku, ale pustí se do práce. Vybavena mikrokamerou a vysílačkou se Grace vydá na soutěž jako Miss New Jersey. Jenže pak přijde zpráva, že terorista Občan byl dopaden a operace je odvolána. Grace však nesouhlasí, protože podle ní je za chystaným útokem Kathy, která se chce pomstít. (TV Nova)

Stanislaus

Pro mě asi nejznámější (a možná i nejvtipnější) role Sandry Bullock, ve které si jí vždy vybavím, když slyším její jméno. Uchrochtaná, sarkastická, chvílemi agresivní ... inu prostě slečna drsňák. Nutno zmínit skvělého Michaela Caina, který jako stárnoucí odborník na krásu skvěle sarkasticky doplňoval a stíral hlavní hrdinku. Zkrátka taková ta oddychová komedie ze zámoří, u které sice víme, co se dopředu stane, ale i přesto nenudí a rozesměje - a to je přece také důležité pro světový mír. ()

SOLOM.

Sandra Bullock pobavila, to se jí musí nechat – ale jako celek je tento film hodně průměrnou komedií. Asi nejvíc se mi líbila proměna agentky FBI s typicky buranským chováním v sexy missku – depilace neměla chybu, stejně jako první krůčky v prostředí nových „roznožek“ pro všechny ty hokejisty, fotbalisty, milionáře…Sandře tyhle ty trhlé role viditelně svědčí, jen škoda, že když už se tady tvůrci pokusili i o akčnější pasáže – tak ty viditelně moc nefungovaly… ()

Sofia

Potíž tohoto filmu je Sandra Bullock, která se na jakékoliv komické role absolutně nehodí (no, popravdě řečeno na žádné role...sedla mi jen ve 28 dnech, kde hrála roli alkoholičky, protože má pořád takový děsně stejný unuděný výraz...). Vtipné chvilky se najdou, ale celkově spíše podprůměr. Dvojku už si ráda odpustím. ()

eraserhead666

Přiměřeně trhlé, s nutně silným mainstreamovým odérem, přijatelně zábavné. Pokud se koncentrujete hlavně na Sandru, je to v pohodě. Trochu nechápu (leč nehaním) lidi, zpochybňující komediálnost Sandry Bullock, protože mě právě tenhle její styl hrozně baví. ()

Necrotongue

Když odhlédnu od toho, jaká to byla strašná kravina, musím přiznat, že mě to celé bavilo. Agentka Hart byla skvěle cynická (alespoň navenek), měla nezaměnitelný smích, bravurně ladila sklenice na požadovaný tón a s patřičnými vycpávkami by se neztratila ani jako obsluha na Oktoberfestu. Na druhou stranu příběh už snad ani nemohl být prostší a předvídatelnější, Sandru Bullock jsem až do filmu Crash (2004) nepovažoval za skvělou herečku (i když bez mučení přiznám, že se mi na ni vždycky moc dobře dívalo) a správně bych měl snímek hodnotit maximálně třemi hvězdičkami, ale jaksi jsem se k tomu nedokázal přinutit. Já jsem se totiž prakticky proti své vůli slušně bavil a nedokázal mi to pokazit ani ten opravdu zoufalý závěr. Byla mi (téměř násilím) způsobena dobrá nálada, a to jsem musel ocenit. / Poučení: I ta nejpitomější schopnost se ti může v životě hodit. ()

becki_tu

The last time I saw a walk like that was in "Jurassic Park." Víc než odpočinková komedie s velesympatickou hláškující Sandrou Bullock, elegantním Michaelem Cainem a zábavným sborem federálních agentů. Ano, scénář je obyčejný a předvídatelný, ale komedie je od toho, aby pobavila a to se jí v tomto případě povedlo dostatečně. 70% ()

Sawy

Ve většině ohledů stěží průměrná,vyvařená záležitost s otravnou Sandrou Bullock,ale zato s jako vždy vynikajícím a šarmantním Michaelem Cainem.A jakkoliv je většina vtipů tisíckrát viděná a neoriginální,stejně jsem se jim občas znovu zasmál.Další film,který mě jeden večer obstojně pobavil a za pár dní si na něj ani nevzpomenu.Takových je mnoho.S ostřejším,satiricky mířeným scénářem by měla Slečna Drsňák mnohem delší trvanlivost než jako politicky naprosto korektní komedie,kterých každý rok vzniká alespoň tucet a všechny jedou podle stejného mustru. 60 % ()

N.Strauber

Sandru Bullock mám docela rád, ale většinou si vybírá v nejlepším případě průměrné filmy. Měla to být komedie, ale mně to přišlo spíš křečovité než vtipné. A Caine byl trapný. Ale nejdůležitější je světový mír...Zklamání, ale zas tak jsem se nenudil, 50%. Dvojku už radši vidět nechci... :-) ()

PROROK14

Sprostosť, ktorú snáď ani netreba pozerať. Ale čo iné by mohla dať televízia v sobotu večer ak nie film pre slabomyseľného diváka. ()

Tommassi3

"Počkejte, počkejte !! Něco přece jen umím, nedělala jsem to sice od střední, ale.." - "Na tomhle pódiu mi souložit nebudete !!" ;) ()

Lacike

Pohodova komedia, ktora si robi srandu z klise o misskach a celej tej sutazi. Pritom ani raz nesklzne k trapnym primitivnym scenam. Cely cas to je strasne roztomile. Celemu filmu dominuje Sandra Bullock vo svojej najvtipnejsej ulohe v ktorej sa z drsnej agentky prerodi v krehku miss, ktora si praje svetovy mier. Ten jej krochkajuci smiech ma zakazdym dostane. Perfektne jej sekunduje nevrly Michael Caine ako specialista, ktory znej ma spravit krasku. Tie ich slovne vymeny su strasne zabavne. Vo vedlajsich ulohach sa nestratia ani William Shatner alebo Candice Bergen. Plne hodnotenie nedavam len kvôli tomu, ze ma nikdy nenadchla romanticka linia, pretoze Benjamina Bratta nemusim. Skoda, ze namiesto neho tu nehra niekto sympatickejsi. Ale aspon som si uzil ako ho Sandra vo finale zmlatila. Vysledkom je najvtipnejsia komedia so Sandrou, ktoru si môzem pustit kedykolvek a nechapem ako mohlo vzniknut tak trapne pokracovanie v ktorom sa vsetko strasne pokazilo. 8/10. ()

BoPo

Totálne nevyužitý potenciál všeobecných stereotypov súťaží krásy. Sandra Bullock začala byť zaujímavou osobou až sa začala blížiť k 50-tke. Tu predvádza len akýsi pokus prehodiť sa zo škatuľky sympatická holka od vedľa do škatuľky vtipná kráska. Pokiaľ by ste mali chuť užiť si vydarené trefovanie sa do ušlachtilých princípov Miss, tak odporúčam komédiu Krása na zabití. Slečna Drsňák je tiež dobrým dôkazom toho, ako by dopadol herecký podzim Caina bez existencie Nolana. ()