Čtverec mizení (TV film)

Krimi

Československo, 1982, 61 min

Na dobu vzniku, televizní charakter dílka a československou televizi ještě ucházející dílko, které ale nemá smysl poměřovat se zahraničními žánrovými vrcholy. Obstojné především díky hereckému obsazení. Celkový dojem 50 %.(27.5.2007)

Vražda, prostředek smrti-modrý Žigul k nenalezení a trojice mužů s tajemstvím..(6.11.2011)

Tak nejdřív jsem si říkala, přímočará nuda doprovázená klasickou osmdesátkovou filmovou hudbou. A k tomu hustý, hodně hustý obsazení. Ale zhruba tak od půlky se to celkem svižně rozjelo. Musím říct, že Hanzlík byl naprosto bezchybný a ostatní, sakra, též. A ta rozehraná závěrečná hra u jednoho stolu, ta byla strhující. Skvělé herectví! Takže nakonec odcházím s velice dobrým dojmem z této nenápadné TV inscenace.(6.11.2011)

• triatlet

Rámec karetního mariáše v podobě podvádějících čtyř mušketýrů je celkem nudný. I vzhledem k tomu, že pachatel je víceméně jasný od chvíle, kdy poprvé promluví. Kouzlení pokučíka Bláhy (Hanzlík) je sice nepřesvědčivé, ale vzhledem k dramatickému finále vtipně vypointované:-)(5.5.2013)

• WANDRWALL

Tak podivná detektivka nás jako školáky ZŠ učila, jak žijí tehdy dospělí. Jde jim jen o peníze, a jediný, komu nejde, tak je vyšetřovatel. Vůbec se to neshodovalo s hesly doby, a socialistickou morálkou, takže se divím, že takové detektivky ukazující pravou tvář lidí procházely přes tehdejší cenzuru.(13.8.2010)