Čtverec mizení (TV film)

Krimi

Československo, 1982, 61 min

Vražda, prostředek smrti-modrý Žigul k nenalezení a trojice mužů s tajemstvím..(6.11.2011)

• WANDRWALL

Tak podivná detektivka nás jako školáky ZŠ učila, jak žijí tehdy dospělí. Jde jim jen o peníze, a jediný, komu nejde, tak je vyšetřovatel. Vůbec se to neshodovalo s hesly doby, a socialistickou morálkou, takže se divím, že takové detektivky ukazující pravou tvář lidí procházely přes tehdejší cenzuru.(13.8.2010)

Na dobu vzniku, televizní charakter dílka a československou televizi ještě ucházející dílko, které ale nemá smysl poměřovat se zahraničními žánrovými vrcholy. Obstojné především díky hereckému obsazení. Celkový dojem 50 %.(27.5.2007)

Název krimi příběhu zní jako nějaké zaklínadlo. Taky jsem přemýšlela, co to může vlastně znamenat. Nakonec byly všechny indicie postupně odhalovány, až se to všechno na sebe nabalilo jako sněhová koule. Hanzlík byl jako detektiv nemastný a neslaný. Nepomohly mu ani kouzelnické fórečky. To Jiří Adamíra byl úplně jiné kafe. Holt to byl polda se zkušenostmi ze staré školy. Ten konec všemu nasadil korunu.(10.11.2016)

• Marthos

Šestáková detektivka bez vůně a nápadu, ale zato s plejádou hereckých osobností par excellence.(4.5.2013)