Čtverec mizení (TV film)

Krimi

Československo, 1982, 61 min

• Marthos

Šestáková detektivka bez vůně a nápadu, ale zato s plejádou hereckých osobností par excellence.(4.5.2013)

Název krimi příběhu zní jako nějaké zaklínadlo. Taky jsem přemýšlela, co to může vlastně znamenat. Nakonec byly všechny indicie postupně odhalovány, až se to všechno na sebe nabalilo jako sněhová koule. Hanzlík byl jako detektiv nemastný a neslaný. Nepomohly mu ani kouzelnické fórečky. To Jiří Adamíra byl úplně jiné kafe. Holt to byl polda se zkušenostmi ze staré školy. Ten konec všemu nasadil korunu.(10.11.2016)

Vražda, prostředek smrti-modrý Žigul k nenalezení a trojice mužů s tajemstvím..(6.11.2011)

Standardně zapomenutelná detektivka, které vypomáhá herecké obsazení.(12.7.2015)

• triatlet

Rámec karetního mariáše v podobě podvádějících čtyř mušketýrů je celkem nudný. I vzhledem k tomu, že pachatel je víceméně jasný od chvíle, kdy poprvé promluví. Kouzlení pokučíka Bláhy (Hanzlík) je sice nepřesvědčivé, ale vzhledem k dramatickému finále vtipně vypointované:-)(5.5.2013)