Čtverec mizení (TV film)

Krimi

Československo, 1982, 61 min

Vražda, prostředek smrti-modrý Žigul k nenalezení a trojice mužů s tajemstvím..(6.11.2011)

• NinadeL

Malá česká televizní detektivka bez života v režii rutinéra Filipa mě probrala z transu až při závěrečném gagu v kadeřnictví, když se rozezpíval Karel Černoch spolu s hitem Kdo zůstal trochu kluk. Bývalo by bylo trochu zajímavější sličnou Maciuchovou párovat s Adamírou (tedy i před kamerou), ale scénář předepsal schůzky s Hanzlíkem a to byl kámen úrazu.(14.4.2010)

Název krimi příběhu zní jako nějaké zaklínadlo. Taky jsem přemýšlela, co to může vlastně znamenat. Nakonec byly všechny indicie postupně odhalovány, až se to všechno na sebe nabalilo jako sněhová koule. Hanzlík byl jako detektiv nemastný a neslaný. Nepomohly mu ani kouzelnické fórečky. To Jiří Adamíra byl úplně jiné kafe. Holt to byl polda se zkušenostmi ze staré školy. Ten konec všemu nasadil korunu.(10.11.2016)

• Marthos

Šestáková detektivka bez vůně a nápadu, ale zato s plejádou hereckých osobností par excellence.(4.5.2013)

Sice dosti jednoduché a přímočaré, zároveň ale realistické a civilní. Přesvědčivý Jaromír Hanzlík, krásná Hana Maciuchová a automobilové prostředí. 70%.(30.4.2011)